Korek z zbiornika plynu chlodniczego zakrecony-ale osad jest

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Korek z zbiornika plynu chlodniczego zakrecony-ale osad jest

Post autor: esio10 » czw mar 12, 2009 19:55

witam - mam pytanie - ostatnio zauwazylem ze mam kolo korka z zbiornika wyrownaczego plynu chlodzacego bialy osad czyli odparowany plyn chlodniczy.. wiec wytarłem to szmata by byl czysty, dokrecilem korek i po kilku dniach patrze - znowu to samo... wczesniej tego nie bylo... czy to wina ze uszczelka pod glowica do wymiany ?? jakos w zbiorniku nie widac tlustych plam oleju ani tez nie kopci z rury na bialo .

i jeszcze jedno pytanie - wymienialem ostatnio olej i zauwazylem ze pod korkiem biała maz to samo w odmie bylo ( maslo ) i jak silnik pracuje to na odkreconym korku z wlewu oleju dmucha - czy to wina ze kompresja dmucha na skutek nieszczelnej uszczelki pod glowica ?? silnik 1.8 GX



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw mar 12, 2009 19:59

esio10 pisze:wymienialem ostatnio olej i zauwazylem ze pod korkiem biała maz to samo w odmie bylo ( maslo )
przy pokonywaniu małych odcinków drogi i zimą to normalne


Obrazek
Obrazek

kali86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: kali86 » czw mar 12, 2009 19:59

ta biala maz to nic zlego poprostu jest wilgoc i tak sie to objawia minie zima bedzie ok zobaczysz! mam to samo takie biale maslo maz cos takiego ze dmuchha to normalne:) a ten osad plynu nic Cie ni eubylo ze zbiorniczka wyrownawczego??



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw mar 12, 2009 20:00

esio10 pisze:i jak silnik pracuje to na odkreconym korku z wlewu oleju dmucha
zapchana odma tym wyżej wspomnianym "masłem". Wyczyść odmę razem z wężem który idzie z pokrywy zaworów do odmy, aby był drożny, inaczej jak odma zamarznie może ci olej bagnetem wywalić.


Obrazek
Obrazek

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » czw mar 12, 2009 20:02

kali86 pisze:ta biala maz to nic zlego poprostu jest wilgoc i tak sie to objawia minie zima bedzie ok zobaczysz! mam to samo takie biale maslo maz cos takiego ze dmuchha to normalne:) a ten osad plynu nic Cie ni eubylo ze zbiorniczka wyrownawczego??
wiem ze maslo i ze z wilgoci ale nie wiedzialem skad sie to bierze - myslalem ze to jest z plynu chlodniczego cos..

no cos ubywa na pewno :p z czegos sie musi ten osad robic -czyli na rozumowanie faceta - musi sie wydostac jakos plyn spod korka ( albo za wysokie cisnienie albo nieszczelny korek ) i dookola korka na zewnatrz i na zbiorniku gdzie sie jaka osiadzie plyn i odparuje - robi sie po odparowaniu osad bialy

[ Dodano: 12 Mar 2009 19:07 ]
a pytanie odnosnie odmy - ona biegnie od przeplywomierza do pokrywy zaworow- w moim gx nie wiem czego brakuje - ale ten waz w pokrywe zaworow jest wsadzony i sobie lata luzno - jest jakis lacznik - lub jak to zrobic fachowo i czy polaczenie weza z pokrywa zaworow musi byc szczelne czy moze sobie ten waz tam byc wsadzony i czasem wyskakiwac gdyz nie jest zamocowany



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości