Programowanie drugiego kluczyka scyzoryka 433 mhz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Programowanie drugiego kluczyka scyzoryka 433 mhz

Post autor: grzybsi » śr mar 11, 2009 20:03

Witam ! mam pewien problem ... kupiłem na allegro kluczyk scyzoryk 433 mhz dwu przyciskowy gdyż mój zapasowy uległ zagubieniu i chciałem go dzis vagiem zaprogramować..robiłem to według tej instrukcji ...Obrazek

i moduł komfortu widzi mi dwa kluczyki ale tylko jeden programuje..dodam że baterie w kluczyku tym kupionym na allegro zmieniłem na nowe...z tym że nie przekodowałem jeszcze transpondera...i pytanie...czy przekodowanie transpondera pod mój immo ma jakieś znaczenie w programoaniu samego pilota?a tu przedstawiam identyczny kluczyk jaki zakupiłem : Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 11, 2009 23:23 przez grzybsi, łącznie zmieniany 1 raz.



ghost2255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw cze 01, 2006 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ghost2255 » śr mar 11, 2009 22:06

opis ze strony "ADAKO":

"Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[Bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

[Idź!]

Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne -

na trzeciej itd."


U mnie zadziałało.



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » czw mar 12, 2009 20:30

wielkie dzięki u mnie też pomogło :D :) piwo dla Ciebie:)



Awatar użytkownika
xxx9191
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: wt cze 16, 2009 00:22
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: xxx9191 » ndz mar 28, 2010 16:52

mam pytanko jest jakas mozliwosc programowania takiego kluczyka bez VAG??



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz mar 28, 2010 20:41

xxx9191, programowania... pilota? jak najbardziej.

Odpalasz samochód z kluczyka który jest zaprogramowany, zostawiasz uruchomiony, i zamykasz go przekręcając nie zaprogramowany kluczyk-pilot w drzwiach kierowcy/pasażera, potem o ile dobrze pamietam nie wyciągając kluczyka naciskasz zamykanie/otwieranie kilka razy/trzymając długo przycisk (najprawdopodobniej usłyszysz klakson, albo mignięcie kierunków). Potem otwierasz drzwi KLUCZYKIEM (nie pilotem) który programowałeś, gasisz samochód, i nie wiem czy nie zamykasz drzwi znów kluczykiem (nie pilotem).

W mk4 z 98' to działa



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: Jaaro » pn kwie 19, 2010 17:15

Panowie,

zdarzały się przypadku kradzieży samochodu - ludzie na forum pisali, że mimo tego, iż sprzedający dał dwa oryginalne kluczyki + jeden serwisowy plastikowy oraz kartę z numerem VIN, mogłbyć wprogramowany jeszcze jeden kluczyk, który nieuczciwy sprzedający sobie zostawił.

Z tego co wiem, można maksymalnie wprowadzić 4 kluczyki.
Gdzie można to sprawdzić na VAGu - ilość zaprogramowanych kluczyków jest chyba gdzieś zapisana na VAGu ? Jeżeli są np. wprogramowane 3 sztuki a my mamy tylko 2 - to czy można 1 wykasować ? Jak to wygląda?


WKS Śląsk Wrocław

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 332 gości