Problem z otwarciem klapy bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Fklakier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 16, 2009 22:59
Lokalizacja: L-w
Kontakt:

Post autor: Fklakier » wt mar 10, 2009 21:50

miałem to samo zrobiłem tak owinąłem kawałkiem blachy te badziewie co jest na klamce i skisnąłem drutem odmotując, chodzi już 2 lata.



greg

Post autor: greg » śr mar 11, 2009 09:56

Zieloniutki, jakbyś od czasu do czasu kluczykiem zablokował żeby central nie otwierał klapy i odblokował to by się ładnie ułożyło



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » śr mar 11, 2009 12:26

Zieloniutki, ja zalozylem opaske na silownik tak zeby nie chowal sie calkowicie i wtedy te dzwigienki lepiej sie zazebiaja. Dziala juz ponad rok.



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » śr mar 11, 2009 20:33

cinek2004, możesz zrobić zdjęcie tego patentu

Pozdro :chytry:


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » śr mar 11, 2009 20:49

ignac_bdg, nie za bardzo mam gdzie rozebrac klape ale mam fote ktora kiedys przy okazji robilem jak czyscilem wlacznik w zamku, cos tam widac:
Obrazek



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » śr mar 11, 2009 21:02

No cosik widać, w sobote sie zabieram za ten cholerny zamek, może cos wykombinuje'


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » śr maja 27, 2009 23:04

A może ktos wie jak wyjac wkladke zamka z tej calej obudowy. Bo dzis probowalem ale nie moglem sie uporac z tym ustrojstwem. Zaznaczam ze zamek wyjalem z klamki i chyba 3 elementy + sprezyne wyjalem i stanalem w miejscu.


Just like that... :okej:

mirasxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 21:43
Lokalizacja: Zamość

zamek

Post autor: mirasxxx » pn cze 22, 2009 19:04

Ktoś wie może jak rozebrać wkładkę zamka z tylnej klapy?

Bo nie chcę tego robić na siłę bo pewnie coś bym popsuł.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 22, 2009 19:05 przez mirasxxx, łącznie zmieniany 1 raz.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn cze 22, 2009 19:53

Musisz tak jakby wykręcić sprężynę przez tą lukę którą zaznaczyłeś a potem zsunąć w bok zaznaczony element.Z pozostałymi elementami dasz sobie radę zaskoczysz o co chodzi gdy będziesz rozbierał



mirasxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 21:43
Lokalizacja: Zamość

Post autor: mirasxxx » wt cze 23, 2009 14:58

ciągnąłem tą sprężynę ale dalej nie bardzo coś nic nie chce się ruszyć.

[ Dodano: 23 Cze 2009 15:04 ]
Ściągnąłem tą sprężynę ale dalej nie bardzo coś się chce ruszyć.
wogóle wcale nie mogę wyciągnąć całej klapki z rączką bo zaczepiają zaczepy ze śrub, no i jeszcze jedno wkładka wychodzi na zewnątrz czy do wewnątrz bagażnika.
i czy ten drucik trzeba sciągnąć żeby wyjąć wkładkę? helpppppppppppp:) Obrazek Obrazek



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » wt cze 23, 2009 15:43

Tak wyciągnij ten drucik.Wkładka wchodzi do środka.Jeżeli nie będzie chciała wejść puknij w nią młotkiem przez klucz nasadowy na pewno wpadnie.Jak wyciągniesz wkładkę z całym mechanizmem to klamka wyjdzie bez problemu.Szkoda że nie zacząłeś od wyjęcia tego drucika,byś miał połowę roboty mniej.No i żeby wyjąc bębenek to musisz włożyć kluczyk.



suchy1602
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 11, 2008 14:47
Lokalizacja: z pod Lublina
Kontakt:

Post autor: suchy1602 » pn mar 01, 2010 19:33

Ja też mam podobne problemy z tą klamką. Dzisiaj nie mogłem otworzyć bagażnika centralnym ale po przeczytaniu tematu udało się. Teraz chciałem przeczyścić wkładkę na kluczyk bo jes w niej pełno syfu i właśnie jak piszecie wyżej trzeba włożyć kluczyk aby ją wyjąć, niestety u mnie nawet kluczyk nie wchodzi do niej. Co zrobić? Proszę o pomoc bo jak mnie zawiedzie zamek centralny to wtedy miałbym wyjście awaryjne czyli otworzenie bagażnika kluczykiem.


http://vaglublin.pl/viewtopic.php?t=516

Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » śr mar 03, 2010 20:05

Dołączam się do tematu ponownie, Nawala mi otwieranie z centrala, Kilka razy razy już rozbierałem zamek klapy, tj. rozbrajałem ten cały mechanizm z tymi cykersami to co na zasadzie jakby tarcia działają. Poczyściłem specjalnym środkiem odtłuszczającym każdy element oprócz wkładki zamka bo ona działa akurat ok. Zastanawiam się, czy może te elementy mogą się zużywać z czasem. Najgorsze że oddzielnie nie jest możliwe dokupienie poszczególnych elementów.



bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: bogmaj22 » ndz mar 07, 2010 13:11

Witam tych,którzy mają problem z wkładką klapy bagażnika.Ja też właśnie to przerabiam.Kiedy chciałem wymontować wkładkę dostałem się do niej i próbowałem naprawić nie wyjmując z klamki.Skończyło się tym,że jeną część popsułem a druga maleńka zginęła mi co spowodowało,że teraz muszę kupić drugą wkładkę i przerobić ją pod swój klucz.Kupienie jej jest bardzo ciężki bo każdy sprzedaje łącznie z klamką.Żeby tą wkładkę wymontować proponuję zalać ją dużą ilością wd 40,cx 80 i poczekać jakiś czas aż cały brud zmięknie i wkładka sama wyskoczy przy użyciu niewielkiej siły.Trzeba wypchnąć ją kciukiem.Nie polecam pukania młotkiem bo może uszkodzić się jeszcze gorzej i w ogóle nie będzie do uratowania.Trzeba zdemontować plastikową osłonę klapy i na ten czas otwierać bagażnik od środka.Kłopotliwe to jest,ale myślę,że nie ma innego wyjścia.Być może ktoś ma lepszy sposób.Życzę powodzenia.


bogmaj

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości