1.6 PN, bierze olej, silnik do wymiany?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaxDamage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 28, 2008 13:38
Lokalizacja: Kraków

1.6 PN, bierze olej, silnik do wymiany?

Post autor: MaxDamage » wt mar 10, 2009 15:20

Witam,

niedawno zakupiłem jako mój pierwszy samochod golfa mk2, silnik PN, '92. Narazie niby wszystko bylo spoko, auto jeździ. Wczoraj zawiozłem wreszcie do warsztatu na wymniane paska rozrządu i oleju. Niestety mechanik nie mial dla mnie dobrych wieści. Z silnika sie leje sporo oleju. Leje sie przez odme i filtr powietrza. Do tego mocno kopci na biało. Wymiana uszczelniaczy może niepomóc. Koszty naprawy/remontu mogą być bardzo wysokie. Zatem prawdopodobnie czeka mnie wymiana silnika.

I teraz pytanie do was, jakie mnie mogą czekać koszty?
Na allegro silniki PN sa w cenach okolo 500zl. Czy za taka cene można trafić na dobry silnik?
Jakie mogą być koszty robocizny przy wymianie?
Na co powinienem zwracać uwagę?
Jakich polecacie fachowców z Krakowa i okolic?



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » wt mar 10, 2009 15:43

Mechanik ma racje silnik do wymiany jak juz jest olej w filtrze to klapa nawet uszczelniacze nic nie pomoga.

Jedyna rada to poszukaj sobie nowego motoru ale z wiarygodnego źrodla.
Wymiana na nowy napewno jest tansza niz remont. Jesli natomiast chcesz miec pewnosc i troche posmigasz tym autkiem to polecam ci kapitalke wtedy wiesz co masz.Zbierzesz rachunki i zawsze pewniej pozniej autko sprzedaz.

Koszt remontu jakies 1500-2000zl i masz 100%

Nowy silnik 600zl + przelozenie jakies 700zl i niemasz zadnej pewnosci czy ten silnik nie bedzie taki jak twoj.
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2009 15:49 przez J3L3N, łącznie zmieniany 2 razy.


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości