zamarzające zamki (centralny)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » śr gru 21, 2005 21:50

misiek10111 pisze:
marthh pisze:nastepnie nasmarowanie smarem wypierajacym wode.Najlepiej znanym mi jest smar do szyberdachów oryginał VW jest drogi
a zamiast takiego drogiego smaru warto użyc zielonego LT 4 potocznie nazywanego PSZCZÓŁKĄ
LT4 też smarowałem.. u mnie nic nie działa.. po prostu jak jest mróz,to idę z kluczykiem do zamka zamiast z pilotem :)
ostatnio to mi nawet tłok w siłowniku rozerwało.. cięgna u góry przymarzły, silniczek miał sporo mocy i pociągnął,a góra trzymała, no i w połowie go rozerwało.. musiała to być jakaś wada fabryczna,ale i tak byłem pod wrażeniem (tłoczysko plastikowe czy inne pcv)..
tej zimy już 4 razy tapicerki ściągałem i wszystko smarowałem,aż dałem za wygraną..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 21, 2005 21:59

magik pisze:LT4 też smarowałem
PSZCZÓŁKA (zielony smar)ten smar wypiera wodę z mechanizmów więc może u ciebie faktycznie była wada fobryczna, ja u siebie wszystko rozebrałem i nasmarowałem i wszystko działa mimo że mam centralny zamek
Ostatnio zmieniony śr gru 21, 2005 23:47 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » śr gru 21, 2005 22:55

oki,ale teraz też mi zamarzają,mimo że tym smarowałem (znam ten smar i używam).. no w sumie,to nie przesmarowałem wszystkiego, bo musiałbym cięgna wypinać,zamki wykręcać itd.. przesmarowałem to,do czego miałem bezpośrednie dojście po zdjęciu tapicerki,bez rozkręcania.. i zamarza..u mnie auto stoi pod blokiem odsłonięte,tzn.ostatnio jak wiało,to aż autem bujało..przy ujemnej temp. na takim wietrze,wszystko widać zamarza :) ale to nic,byle do wiosny :D może po prostu mam za słabe siłowniki,żeby zerwały lód na cięgnach,czy gdzie on tam się tworzy..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 21, 2005 22:59

magik pisze:za słabe siłowniki,żeby zerwały lód na cięgnach,czy gdzie on tam się tworzy
skoro miałeś juz tapicerkę wymontowaną to byo odkręcić dwie śruby i zamek masz na zewnątrz, i go wykąpać w benzynie ekstrakcyjnej i posmarować,a ile mają uciągu?


:-k ...

Awatar użytkownika
Robas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 01, 2005 13:06
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: Robas » śr gru 21, 2005 23:42

Hehehe a myslalem ze to ja tylko mam taki problem z tym zamarzaniem centranego, rano koles na parkingu zawsze sie ze mnie smieje jak si egimnastykuje wchodzac przez tylne dzwi.
Dzisiaj wlasnei tez rozbieralem tapicerke spsikalem polowa butli jakiegos specyfiku typu wd40 chyba "007" sie nazywal :jezor: , ale po przeczytaniu postow wyzej juz zaczynam zalowac ze nie wykrecilem zamka. Jutro rano bedzie chwila prawdy :hmm:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 21, 2005 23:46

Robas pisze:ale po przeczytaniu postow wyzej juz zaczynam zalowac ze nie wykrecilem zamka. Jutro rano bedzie chwila prawdy
dasz radę


:-k ...

Awatar użytkownika
leon_z
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 18:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: leon_z » czw gru 22, 2005 11:47

No u mnie chyba pomogło i bez rozbierania drzwi (dobrze radziliście).

1) podgrzewania kluczyka
Wieczorem tradycyjnie nie mogłem otworzyć ani od kierowcy ani od pasarzera. Po dwuch minutach z kluczykiem i zapalniczką puściło.

2) smarowanie WD-40 (bez rozbierania drzwi)
- do zamka
- pod guzik w drzwiach (ten co się wysówa przy otwieraniu)
- mechanizm zamka od strony zatrzasku
- pod zaslepkę (przy zatrzasku zamka)

Rano pierwszy raz od jakiegos tygodnia centralny zadziałał tak jak powinien. Dzięki za rady i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Re: zamarzające zamki (Centralny)

Post autor: TUTENHAMON » czw gru 22, 2005 11:53

leon_z pisze:Mam taki problem że jak jest odwilż a potem złapie mróz to rano nie mogę otworzyć przednich drzwi (od kierowcy i pasarzera). Wchodze przez tylne (te sie otwoerają) i jak dojadę do pracy to już wszystko sie otwiera.

Gdzieś dostaję się woda i zamarza. Jak i gdzie mógłbym to uszczelnić bo zaczyna się robić to kłopotliwe a zima dopiero sie zaczyna?
to każdego mastera wlej płynu hamulcowego i po kłopocie.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » czw gru 22, 2005 13:58

misiek10111 pisze: skoro miałeś juz tapicerkę wymontowaną to byo odkręcić dwie śruby i zamek masz na zewnątrz, i go wykąpać w benzynie ekstrakcyjnej i posmarować,a ile mają uciągu?
zamek od kierowcy nasmarowałem,bo musiałem go wyciągać,dlatego,że mi cięgno spadło.. ale nic to nie dało..
jeśli chodzi o uciąg,to pojęcia nie mam :)


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » czw gru 22, 2005 14:32

wczoraj wieczorem napsikalem wd 40 i odmrazacza do wszytskich zamkow - a dzis otwieram z pilota i wsiadam jka czlowiek od razu za kolko :grin:

moze zbieg okolicznosci ale dzis odwilz... :chytry:
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
nefal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 15, 2005 12:54
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: nefal » czw gru 22, 2005 20:52

Nasmaruhe zamek tak jak tu napisano... ale czy ktoś mi moze powiedziec jak rozmontowac tapicerke na drzwiach w golfie 3? Nie chciałbym czegoś połamać a doświadczenia nie mam :(


* [url=http://www.pajacyk.pl]www.pajacyk.pl[/url] - warto kliknąć w dobrej sprawie :D

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw gru 22, 2005 21:03

magik pisze:zamek od kierowcy nasmarowałem,bo musiałem go wyciągać,dlatego,że mi cięgno spadło.. ale nic to nie dało..
jeśli chodzi o uciąg,to pojęcia nie mam
a wymyłeś go w benzynie?


:-k ...

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw gru 22, 2005 21:31

Nikt mnie nie słucha :cry:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw gru 22, 2005 21:38

Tomasz Żaguń pisze:Nikt mnie nie słucha
jak to nie, a ja o czym tu pisze i mnie też nie słuchają( wyjąć, wymyć, wysuszyć i nasmarować i koniec, ma działać- no i oczywiście zamontować)


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości