Problem z wycieraczką tył

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z wycieraczką tył

Post autor: Toledziak » pn mar 09, 2009 19:37

Witam, zacznę od tego że posiadam MK4 kombi. Niestety moja wycieraczka nie działała. Dokładniej to okazało się,że silniczek był niepodpięty, a spryskiwacz lał w klapę. Po rozebraniu silniczka oczom ukazał się ogrom rdzy i totalna padaka. Kupiłem więc używke w świetnym stanie i sprawdziłem ją dodatkowo rozbierając ją i smarując newralgiczne miejsca. Kupiłem sobie wycieraczkę od MK5 kombi, pasuje idealnie :) i zacząłem sprawdzać jak zbiera. Spryskałem sobie szybkę,żeby nie szła kuma na sucho,wsiadam do środka, przekręcam kluczyk i włączam manetką a tu 0 reakcji :( no to sprawdzam sprysk i działa i wtedy też wycieraczka zbiera. Myśle sobie,że może trzeba fure odpalić i wtedy,ale dalej lipa i jedynie przy pryśnięciu działa :( Sprawdzam więc jak z przodem. Prysnąłem na szybę przednią i normalnie działają wycieraczki,ale wtedy też w bonusie 1 ruch wykonała tylna. No to zdziwiło mnie. Nie wiem co jest. Totalnie bez sensu by było,żeby chcąc zgarnąć wodę z tylnej szyby trzeba by spryskać ja :/ Może jakiś przekaźnik nawala?? A żeby przełożyć manetkę,żeby ją sprawdzić, trzeba ściągać kierownice?? Pomóżcie mi Koledzy, proszę.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn mar 09, 2009 20:01

Nie wiem jak to tam leci w "piątce" ale w 2, 3 i 4-ce tak właśnie było: nie ma technicznej możliwości uruchomienia wycieraczki bez włączenia się zmywacza, mało tego - pracuje on tak długo jak długo "odpychamy" manetkę od siebie i nic na to się nie poradzi (nie będąc super-elektronikiem - potrzebny dość skomplikowany układ diod separujący sygnał włączenia, całość roboty raczej nieopłacalna).
Najlepiej wyjąć przekaźnik od tylnej wycieraczki i ... zapomnieć o takim urządzeniu jak wycieraczka tylnej szyby, ja np. nie używam ani wycieraczki ani szyby - mam przecież lusterka :grin: .



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pn mar 09, 2009 20:07

Zico63b, ale ja mam MK4 tylko że wycieraczke spasowałem od MK5 bo mi sie zajefajnie podobała :) i podoba. Czyli nie ma opcji odpalenia wycieraczki bez spryskania szyby??No to do pupy tak delikatnie mówiąc. U kumpla w zwykłym mk 4 tzn nie kombi nie istnieje taki problem. Włącza wajchę i bez sprysku sobie działa wycieraczka



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn mar 09, 2009 20:21

Ależ ja wiem! :bigok:
Bo albo nie ma wody :green_fuck: albo włącza na tzw. czasówkę czyli wycieraczka co kilkanaście sekund wykonuje ruch po szybie lub na stałe włącza wycieraczkę (opis w instrukcji).
Natomiast przy jednorazowym włączaniu - spryskiwacz się zawsze włączy #-o

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 20:26 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pn mar 09, 2009 20:32

To takie buty :D to dobrze wiedzieć :) Bardzo dziękuję :)
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 20:42 przez Toledziak, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości