wyrzucanie płynu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

misiak1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:53
Lokalizacja: Krasna
Kontakt:

wyrzucanie płynu

Post autor: misiak1232 » ndz mar 08, 2009 15:59

koledzy odkad pusciła mi nagrzewnica w aucie czasem wywala mi płyn chłodniczy.zaówazyłem ze jak temp na wskazniku jest na połowie to płyn rosnie tak od 3-4 cm i czasem go wywala.dodam ze załozyłem nowy czujnik od wetylatora i nowy korek od zbiorniczka wyrównawczego bo weze miałem strasznie spuchniete a teraz po wymianie korka juz nie.
Pomuzcie koledzy dlaczego mi wywala tak płyn
Golf II 1.3 na pełnym wtrysku
Ostatnio zmieniony ndz mar 15, 2009 23:50 przez misiak1232, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » ndz mar 08, 2009 16:15

misiak1232, moze za duzo masz go wlane w uklad.


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » ndz mar 08, 2009 16:21

bank uszczelka pod głowicą. Jeżeli puchną węże to spaliny z komory spalania idą w układ chłodzenia. Też tak miałem, wymieniałem korek wlewu na zbiorniczku, czujnik jeden, drugi - nic nie pomagało. Dodatkowo doszła kawa z mlekiem pod korkiem oleju.
Uszczelka pod głowicą do wymiany.


Obrazek
Obrazek

misiak1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:53
Lokalizacja: Krasna
Kontakt:

Post autor: misiak1232 » ndz mar 08, 2009 16:21

według wskazników tak jak zawsze.a jak podepne zle weze od nagrzewnicy moze mi sie tak robic?


ale wymieniłem korek na nowy i teraz mi tak nie puchna
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 16:22 przez misiak1232, łącznie zmieniany 1 raz.



bialy_017
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 00:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bialy_017 » ndz mar 08, 2009 16:54

mam tak samo do tego nie włącza mi się wentylator i kopci na biało wywala mi no stop co naleje płynu i się nagrzeje tak na pionową kreskę wskaźnika i według mnie trza się zabrać za ściąganie głowicy potem ją do regeneracji lub samo planowanko i potem nowa uszczelka i powinno być git. a dlaczego mi się nie włącza wentylator zawsze się włączał czemu teraz nie działa???



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » ndz mar 08, 2009 17:07

bialy_017 pisze:a dlaczego mi się nie włącza wentylator zawsze się włączał czemu teraz nie działa???
moze już termowyłącznik trzeba wymienić - znajduje się w chłodnicy (na klucz nasadowy 30) - odpowiada za włączanie się wentylatora. Aby sprawdzć, czy wentylator działa trzeba zdjąć wtyczkę z termowyłącznika i kabelkiem zmostkować styki.


Obrazek
Obrazek

misiak1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:53
Lokalizacja: Krasna
Kontakt:

Post autor: misiak1232 » ndz mar 08, 2009 17:11

a jak jest na trzy piny to jak? i jaki bieg?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » ndz mar 08, 2009 17:23

a jak jest na trzy piny to jak? i jaki bieg?
obojętnie jak podłączysz, zwarcia nie zrobisz, o to się nie bój. pokombinuj jeden z drugim, potem inny z drugim, trzecim itp. Wentylator powinien mieś dwa biegi.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » ndz mar 08, 2009 17:28

Wywalanie płynu może świadczyć o uszkodzonym korku zbiorniczka , lub przy niesprawnym termostacie , czujniku , nie włącza się wentylator , woda się zagotowuje i wywala , węzę zawsze będą miały ciśnienie w środku , aby świadczyło to o uszczelce to pod głowicą to węzę muszą być twarde jak kamienie , puchniecie węzy a twardość to dwie rożne sprawy.

Nie kopci na niebiesko(siwy dym) ?
Nie ma płynu w oleju ?
Nie ma oleju w płynie ?
Obraz świec jest dobry( ładne białe świece) każda pali taks samo.
Nie ubywa płynu chłodniczego ?

To zapomnij o uszczelce , zostaw to na sam koniec ( czarny scenariusz)

Miałem tez w aucie u siebie ubytek płynu chłodniczego, przejeździłem wiele warsztatów , i każdy mi mówił ze to uszczelka pod głowicom , nawet zrobiłem badanie dwutlenku węgla w układzie chłodniczym - wyszła uszczelka ( Diagnoza trza wymieniać) Zajechałem do Polmozbytu gdzie miałem praktyki ,postawiłem na nogi każdego mechanika jakiego znałem , byli to doświadczeni mechanicy z 15 letni stażem i powiedzieli żebym się popukał w głowę i zostawił ta uszczelkę w spokoju ze na dniach samo wyjdzie, i wyszło , chłodnica się rozszczelniła - koszt 150 zł plus moja robota 0 zł :) - PŁYNU NIE UBYWA , jest gites.
Dziwne są dla mnie wypowiedzi ludzi którzy słyszą objaw UBYTEK płynu lub wywalanie płynu to od razu uszczelka.
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 17:28 przez jawirax, łącznie zmieniany 1 raz.



misiak1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:53
Lokalizacja: Krasna
Kontakt:

Post autor: misiak1232 » ndz mar 08, 2009 17:43

kolego a dlaczego mogła mi puśćic nagrzewnica?



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: czarna małpa » ndz mar 08, 2009 17:46

misiak1232 pisze:kolego a dlaczego mogła mi puśćic nagrzewnica?

za starości pewnie poszła w diabły.Niesądze ze rozszczelniona nagrzewnica jest powodem wywalania płynu,jedyny objaw to bedziesz miał mokro w srodku samochodu,alboz nawiewu bedzie Ci leciała taka tłustawa para.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

misiak1232
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:53
Lokalizacja: Krasna
Kontakt:

Post autor: misiak1232 » ndz mar 08, 2009 18:28

i tak było kolego
teraz jest wszystko ok jak załozyłem korek stary ale weze mam tak twarde ze troche je zcisne ale całkiem trudno je zcisnac
to normalne?



bialy_017
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 00:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bialy_017 » ndz mar 08, 2009 18:54

więc napisze co dolega mojemu golfowi więc tak dzisiaj trochę pogrzebałem termostat mam nowy zalałem płynem chłodniczym układ żeby się odpowietrzył zostawiłem otwarty korek i odpaliłem silnik i jak wskazówka temperatury stanęła pionowo to płyn chłodniczy zaczął kipie wszystko znowu wyleciało samochód kopci na biało inaczej niż inne, świece miały dobry kolor taki żółty jak by więc co to może być bo ja postawiłem już na uszczelkę pod głowicą. co sprawdzi od czego zacząć mogę porobi fotki i pokazać jak wygląda dym kapa zaworowa jest od mlekowatej mazi trochę



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » ndz mar 08, 2009 19:26

bialy_017 pisze:więc napisze co dolega mojemu golfowi więc tak dzisiaj trochę pogrzebałem termostat mam nowy zalałem płynem chłodniczym układ żeby się odpowietrzył zostawiłem otwarty korek i odpaliłem silnik i jak wskazówka temperatury stanęła pionowo to płyn chłodniczy zaczął kipie wszystko znowu wyleciało samochód kopci na biało inaczej niż inne, świece miały dobry kolor taki żółty jak by więc co to może być bo ja postawiłem już na uszczelkę pod głowicą. co sprawdzi od czego zacząć mogę porobi fotki i pokazać jak wygląda dym kapa zaworowa jest od mlekowatej mazi trochę
Zrób foto bagnetu oleju , oraz korka olejowego , najlepiej zrób tez filmik jak dymi oczywiscie na zagrzanym silniku bo na zimno to kopcenie białawe jest normalkom.wrzuć na YouTube i podepnij tu linka a nim się zabierzesz za uszczelkę, zobacz tez czy poziom oleju się nie powiększa który spowodowany jest przedostawaniem się płynu do oleju i wtedy tworzy sie taka maź kawa z mlekiem.

[ Dodano: 08 Mar 2009 18:33 ]
misiak1232 pisze:i tak było kolego
teraz jest wszystko ok jak załozyłem korek stary ale weze mam tak twarde ze troche je zcisne ale całkiem trudno je zcisnac
to normalne?
Nie możesz mieć węży sflaczałych bo panuje w nich ciśnienie , ja ściskasz musisz trochę nacisnąć , jeżeli nie będziesz mógł ścisnąć i będziesz musiał użyć do ścisku reki siłom imadła(twarde jak kamienie)wtedy jest nie dobrze.
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 19:30 przez jawirax, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości