Osłony silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DariusN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 26, 2006 10:37
Lokalizacja: Golczewo

Osłony silnika

Post autor: DariusN » czw paź 18, 2007 22:26

Witam, wcieło mi gdzieś osłone od strony alternatora (było mineło) i obecnie mierze się do zakupu osłony silnika ale takiej całej od spodu coś takiego:
osłona
Oczywiście dopasowana do mojego modelu czyli 1,4 94 rok ze wspomaganiem kierownicy.

Mam pytanie czy ktoś to ma u siebie zamontowane i czy warto w coś takiego zainwestować dodam jeszcze że obecnie przy takich deszczach co chwile slizga mi się pasek a taka osłona uchroniła by od tego a idzie zima i sól na drogach, cały ten syf będzie kumulował się w alternatorze troche lipa nie?

dzięki za jakiekolwiek sugestie

ps co jest z "szukajką" po wpisaniu osłona silnika wywaliło mi tematy wymiana skrzyni lubelskie pogaduch itp :?:



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » pt paź 19, 2007 08:25

Ja mam to samo!!!! I bardzo dobrze zrobisz zakłądając osłonę-same zalety!!! Zaraz pewnie pojawią się wpisy że osłony są do d.. że się silnik za szybko nagrzewa,że popęka na mrozie itp-BZDURA!!! Jedynie co do montażu to przygotuj się na małe modyfikacje-tzn może Ci ta osłona nie dochodzić do zderzaka!! Ale jak masz trochę jakiegoś plastiku i nitownicę to żaden problem!! Czyściutki i suchy silnik masz o każdej porze!! Przy zakłądaniu zwróć uwagę na to czy nic się nie będzie kolebotać bo to jedynie może Ci popsuć humor już po założeniu. A w razie gdyby Ci pękła to przynitowywujesz łatę plastikową i po krzyku.Gorąco polecam osłonkę!!!!Szczególnie na zimowe zasolone i zapiaszczone drogi!!!!!!!

[ Dodano: 19 Paź 2007 08:28 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Osłony silnika

Post autor: norek111 » pt paź 19, 2007 08:34

ja mam oslone od diesla i pasuje jak ta lala i wszedzie mowili mi ze nie bedzie pasowac kup tylko orginalna i sloneczka do mocowania dostaniesz nowe w ASO ja jeszcze przednia czesc oslony co nachodzi na dolna czesc zderzaka zamocowalem na wkrety i jestem zadowolony same plusy silniczek czysty jak nowy nie zastanawiaj sie tylko kup(a dałem 120zł za orginal)
Ostatnio zmieniony pt paź 19, 2007 08:39 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
DariusN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 26, 2006 10:37
Lokalizacja: Golczewo

Post autor: DariusN » sob paź 20, 2007 20:26

osłona
Znalazłem coś takiego na allegro pisałem do sprzedawcy i twierdzi że powinna pasować
Mam Golfa 1,4 z 94 rok + wspomaganie wydech od przodu.
Do asso raczej nie pojade, najbliższe chyba mam w szczecinie, nie uśmiecha mi się po taka pierdołe jechać



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » sob paź 20, 2007 20:38

Powiem Ci tak:idź do sklepu najbliższego motoryzacyjnego,zamów osłonę(napewno nie będą mieli na stanie)-zaproponują ci ok 3 rodzaji-cena w zalezności od materiału z ktrego zostało wykonane.Umów się ze sprzedawcą że bierzesz ale pod warunkiem że w razie gdy nie spasuje to ją poprostu oddasz-nie będzie Ci robił z tym żadnego problemu bo wiedzą oni że jest to zamiennik rzemieślniczy a nie oryginal. Zmierz sobie potem,poprzykładaj i zobaczysz. A na allegro jest niezła motka ze zwracaniem przedmiotów-płacisz niemało za przesyłkę!! Poza tym pozostaje opcja uszkodzenia paczki w transporcie a wtedy nici z gwarancji. :bigok: :bigok: :bigok: A ceny w sklepach są takie same jak na allegro tylko nie bulisz za wysyłkę i widzisz co bierzesz!! Alegro jest dobre ale nie do wszystkiego.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » sob mar 07, 2009 21:13

Pozwolę sobie odkopać trupa, bo mam pytanie związane z tematem - ma ktoś z Was taką osłonę w MK3 1.6? Na allegro i w sklepach można znaleźć takie od 1.4 1.8 1.9 i 2.0 ale od 1.6 nie ma. Będę wdzięczny za jakieś informacje w temacie.
Może ktoś wie czy do 1.6 będzie pasowała osłona od innej wersji?


VW

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » ndz mar 08, 2009 01:31

Engelbert, do 1.6 AFT podobno pasuje od 1.9TDI tak mówi jeden kolega z forum mówi że zamontował bez problemu



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » ndz mar 08, 2009 01:39

michalqqr, no tak ale pewnie AFT różni się dosyć znacznie od np. AEA :)
Nie widziałem co prawda nigdy AFT od spodu, ale z góry w tym temacie widać sporą różnicę.
Wychodzi na to, że w 1.6 jako jedynej wersji silnikowej nie było dostępnej osłony?


VW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości