Wymiana alarmu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dami24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 03, 2006 15:23
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Wymiana alarmu?

Post autor: Dami24 » ndz mar 08, 2009 00:55

Witam stara proxima zaczeła szwankować,zaczeło sie od braku otwierania dzwi,i tak pokolei,na dzień dziejszy nie zamyka nie otwiera a czasami po zgaszeniu silnika dioda się zapali a potem zgaśnie,do proximy był jeszcze taki knif że przy zamykaniu dzwi zamykał sie szyber dach (chyba dodatkowy przekażnik).Mam pytanie od czego zacząć wymianę alarmu?Kupiłem Legendford F-14D myśle że da się go spokojnie wymienić :)



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz mar 08, 2009 08:49

wstaw schemat na forum od tego nowego alarmu to ci napisze pod jakie przewody sie wpiac bo pewnie wszystkie przewody od proximy sa czarne lub jednego koloru



Dami24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 03, 2006 15:23
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Dami24 » ndz mar 08, 2009 13:38

Schemat .......... Obrazek



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn mar 09, 2009 10:24

kierunki w aucie to zielono-czarny i bialo-czarny, przewody sa identycznego przekroju i koloru co w kierunkowskazach, znajdziesz je w wiazce wychodzacej z manetki od kierunkow
zamykanie i otwieranie auta to szary i zielony, przewody sa w pierwszej kostce od strony fotela pod plastikowa oslona przy dzwigni od otwierania maski, kostka laczy drzwi z reszta instalacji auta
trzeba inaczej podpiac przewody przy alarmie ktore ida na silowniki poniewqaz z alarmu wychodzi + i - na silownik a powinien wychodzic tylko plus podczas zamykania i minus podczas otwiertania bo centralny w twoim aucie jest sterowany tylko plusem
jezeli chodzi o domykanie szyberdachy to wystarczy wydluzyc impuls zamykania i bedzie domykal szyberdach
musisz wyczytac w instrukcji czy mozna wydlyzyc sygnal



Dami24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 03, 2006 15:23
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Dami24 » pn mar 09, 2009 13:25

Co do centralnego to wyczytałem że czas zadziałania jest 3s ale jest możliwość zaprogramowania na 30s czyli wystarczy na zaknięcie szyberdachu.Chyba dobrze rozumuję?


W kostce jak piszesz jest szary i zielony na zamykanie i otwieranie a wg schematu zielono-biały i niebiesko biały czyli wg. mnie wystarczy podpiąć się do tych przewodów?

np.
samoch. alarm

szary - zielono-biały
zielony - niebiesko-biały

oczywiście kolory tylko przyładowo bo nie wiem który kolor w samochodzie jest do otwierania a który do zamykania. Czy tak by to miało być?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn mar 09, 2009 18:00

Dami24 pisze:Co do centralnego to wyczytałem że czas zadziałania jest 3s ale jest możliwość zaprogramowania na 30s czyli wystarczy na zaknięcie szyberdachu.Chyba dobrze rozumuję?
tak, po wydluzeniu sygnalu zamknie szyberdach i szyby jezeli sa elektryczne
Dami24 pisze:W kostce jak piszesz jest szary i zielony na zamykanie i otwieranie a wg schematu zielono-biały i niebiesko biały czyli wg. mnie wystarczy podpiąć się do tych przewodów?

np.
samoch. alarm

szary - zielono-biały
zielony - niebiesko-biały

oczywiście kolory tylko przyładowo bo nie wiem który kolor w samochodzie jest do otwierania a który do zamykania. Czy tak by to miało być?
prawie tak ma byc tyle ze jak popatrzysz na schemat to pod te przewody przy alarmie podpiete sa silowniki czyli jednym przewodem idzie plus a w tym samym mmencie drugim idzie minus i silownik zamyka, podczas otwierania zmienia sie polaryzacja na silowniku
ty sie nie podpinasz pod silownik tylko pod przelacznik w bebenku od zamka i potrzebujesz tam miec impuls plusa podczas zamykania i impuls plusa podczas otwierania
wygada to w ten sposob ze jak zamykasz to podajesz minusa na szary a jak otwierasz to podajesz minusa na zielony wiec przewody (zielono-czerwony, zielono-zolty, niebiesko-czerwony, niebiesko-zolty) przy alarmie trzeba podpiac troche inaczej
zielono-bialy i niebiesko-bialy podlaczasz tak jak napisales
robisz tak jak na schemacie ale nie podlaczasz masy na zielono-czerwony, niebiesko-czerwony - zostawiasz je wolne i powinno dzialac
jezeli nie bedzie zamykal ani otwieral to trzeba na zielono-czerwony i niebiesko-czerwony podac +12V a zielono-zolty i niebiesko-zolty zostawic nie podlaczone



Dami24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 03, 2006 15:23
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Dami24 » śr mar 18, 2009 20:38

Alarm założony niby wszystko ok ale nie umiem zaprogramować innych funkcji,wracjąc do podłączenia aby zamykanie działało musiałem podłączyć zielono-biały i niebiesko-biały do bębenka oraz zielono-czerwony i niebiesko-czerwony do (-) wówczas zamykanie i otwieranie zaczoło działać :)Coś musiałem pomieszać bo starciło mi się radyjko i cb mianowici po właczeniu cb zapala sie i zaraz przygasa prawie do zera,po pomiarach wyszło że na żyle (-) mam napięcie w granicach 8-8.5V więc coś pomieszałem do alarmu do proximy miałem jeszcze podłączone patrz.rys.1 oraz brak zadziałania szyber dachu,zaistalowany jest przekażnik widocznie on trzyma działanie szybra,coś wcześniejszy instalator namieszał nieżle w tej instalacji.rys.2 podłaczenie kostki proximy jak było u mnie.

[ Dodano: 19 Mar 2009 12:37 ]
Ok po sprawdzeniu wszystkiego okazało się że wyleciała wtyczka z masy z wiązki radia,8-8,5V pokazywało się dlatego że radio zamykało obwód i na żyle minusowej pokazywało się napięcie dodatnie w tych granicach.Po wymianie alarmu przestał działać szber dach,czy ma ktoś schemat szybra trzeba znaleść co jest namieszane,w opisie nie znalazłem który bezpiecznik jest odpowiedzialny za szyber i przekażnik,mże ktoś z kolegów ma te wiadomości i sie podzieli?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt mar 20, 2009 21:44

jest schemacik, nr bezpiecznikow sa na schemacie
Obrazek Obrazek



Dami24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 03, 2006 15:23
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Dami24 » pt mar 20, 2009 22:28

Mam pytanie do szanownych kolegów,a mianowicie rozchodzi mi się o element z przekażnikiem:

1)czy styki w przekażniku 86 z 85 łączą się przez diodę?
2)czy styk 85 z przewodem stacyjki i stykiem 30 łączy się przez diodę?
3)czy wyżej zastosowane diody występują w przekażniku czy trzeba je dodać jeśli tak jakie to mają być ?

Obrazek

Wracając do szyber dachu żeby się zamykał wnioskując ze schematu jaki kolega zapodał do tematu to przewód koloru zielono-biały(zamykanie) wpinamy w przewód wyłacznika szybra w kolor niebieski (ten kolor jest wspólny dla zamykania szybra a lufcikiem wg.schematu wg mnie)proszę mnie poprawić jeśli sie mylę ?
Ostatnio zmieniony pt mar 20, 2009 22:41 przez Dami24, łącznie zmieniany 1 raz.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt mar 20, 2009 22:38

85 i 86 to cewka przekaznika
w instalacji w samochodzie nie jest tam podlaczona dioda
pewnie widziales ja podlaczona w przekazniku ktory byl dolozony do alarmu
mozna ja podlaczyc ale nie trzeba, musi byc opowiednia polaryzacja diody - dioda musi byc odpowiedni podpieta

[ Dodano: 20 Mar 2009 21:43 ]
jezeli chodzi o diode to jest to zwykla dioda jedno amperowa
mozna polaczc przekaznik ze stykiem 30 i stacyjka pzez diode ale wszystko zalezy od tego co chce sie przez to usyskac
dioda to taki "zawor" dla pradu, puszcza prad w jedna strone a w druga juz nie
jezeli masz jakas diode to polacz ja szeregowo z zarowka i podaj zasilanie, pozniej obruc diode i zobacz co sie stanie - raz zarowka bedzie swiecila a raz nie - oczywiscie mowimy o pradzie stalym
moze narysuj o co ci chodzi



Dami24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 03, 2006 15:23
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Dami24 » pt mar 20, 2009 22:49

Kolego agrala patrz na schemat F14 tam przy przekazniku są narysowane diody czy koniecznie trzeba je wpinać tu chcę zastosować ten mostek co występował w alarmie proxima,mianowicie pin3-4 tzw.blokada,w proximie pewnie ten przekażnik występował a tu go nie ma.wygrzebałem przekażnik vw 0 332 209 156 20/30A ma te same oznaczenia co w schemacie F14 więc dlatego pytam o te diody?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt mar 20, 2009 22:59

wydaje mi sie ze ten przelacznik jest tak zrobiony ze podaje N/B na BI i J albo N/B na BI i Ve
wiec do zamkniecia musisz polaczyc przdewod o ktorym wczesniej pisalez z BI i J (lub BI o Ve - zalezy ktore otwieraja a ktore zamykaja szyberdach)
trzeba to polaczyc tak zeby sie te przewody (BI i J lub BI i Ve) nie zwieraly - tzn pza pomoca 2 diod (tu juz musi byc kilka amper) no i trzeba dac jeszcze diode pomiedzy alarmem a szyberdachem po to by wlaczanie szyberdachy nie powodowalo zamykania auta
zamiast diod mozna by bylo uzyc 2 przekaznikow - bylo by to chyba lepsze rozwiazanie i tansze

[ Dodano: 20 Mar 2009 22:09 ]
moim zdaniem moze to byc bez diod
nie kumam o tym pinie 3 i 4 na blokadzie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt mar 20, 2009 23:14

Diodę prawdopodobnie masz w tym przekaźniku wewnątrz już. Zwykle są montowane, zabezpieczają przekaźnik żeby nie został zwarty po wyłączeniu napięcia z cewki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob mar 21, 2009 10:06

nigdy jeszcze nie widzialem zamontowanej diody w przekazniku
widzielem diody wpiete rownolegle do cewki przekaznika ale nigdy czegos takiego nie widzialem w oryginalnej instalacji auta



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 338 gości