Polo 96r problem ze sprzęgłem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Polo 96r problem ze sprzęgłem

Post autor: hryniew » sob mar 07, 2009 18:56

Witam. Słuchajcie potrzebuję pomocy z moim Polo 6N ale jak przypuszczam podobna sytuacja jest w Golfie III. Posiadam autko z silnikiem AEE. Jadąc wczoraj do domku wpadł mi w podłogę pedał sprzęgła. Jako że lubię zabawy garażowe i mam pewne pojęcie postanowiłem się przyjrzeć tematowi. Oczywiście pierwsze podejrzenie to linka i ten paskudny mechanizm samoregulacji luzu. Jakież było moje zdziwienie kiedy po wymontowaniu linki okazało się, że jest cała. Urwał się kawał blachy, na którym opiera się pancerz linki od strony kabiny. Jest tam duża blacha przymocowana do ściany grodziowej (po drugiej stronie jest pompa hamulcowa) od której odłamał się kawałek. Nie mam pomysłu jak to wszystko wyjąć - wydaje mi się, że kolumna kierownicza nie pozwala na demontaż. Dodatkowo nie wiem, czy ta część występuje jako zamienna, może ktoś sprawdzić w ETCE? Wg Sam Naprawiam nazywa się to Obudowa Mechanizmu Sterowania Sprzęgła. Pomóżcie bo zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Raczej wolałbym uniknąć rozbierania całej kolumny kierowniczej...



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » sob mar 07, 2009 23:47

kup dobre i zamontuj w czym problem???


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości