GOLF III GT SPADEK MOCY, PRZERYWANIE

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Domino350
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:01
Lokalizacja: Poznań

GOLF III GT SPADEK MOCY, PRZERYWANIE

Post autor: Domino350 » pt mar 06, 2009 12:33

Mam golfa 1.6GT (101KM) i od pewnego czasu mam dziwne objawy! Jak jest zimny to jeździ pięknie ale jak tylko troszke sie nagrzeje to całkowicie traci moc i odzyskuje ją dopiero na ok 4000 obrotów! Pali mi jak smok koło 16 litrów! Na początek wymieniłem sobie świece i przewody. Nic nie dało więc byłem w serwisie VW i na kompie wykazało przepływomierz i sonde! Wybuliłem 1000zł i już miałem nadzieje że bedzie ok ale niestety nie jest!!! Byłem ponownie na kompie i już żadnych błędów nie było! Pojechałem do mechanika żeby sprawdzili mi czy czasami silnik nie jest na złom ale powiedzieli mi że jego stan jest idealny!!! I o co tu chodzi???
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 12:34 przez Domino350, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pt mar 06, 2009 12:40

Może czujnik położenia wału korbowego szwankuje ale chyba powinno wtedy wywalać błąd na kompie.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » pt mar 06, 2009 13:08

Ja mam dokładnie ten am problem co ty, tyle że mam silnik 1.8 i mam to samo, jak zimny idzie jak przecinak po chwili lekkim nagrzaniu muli i zaczyna przerywać , czeski film.

Wymieniłem już:

Przewody zapłonowe (Beru)
Świece (Beru)
Palec zapłonowy
Kopułkę aparatu zapłonowego
Filtr paliwa który był całkowicie zapchany
Czujnik temperatury silnika
Filtr powietrze
odoliwiłem wtyczkę od wtrysku
Prze psikałem WD40 Wtyczki wszystkie


Objaw daje zostaje ten sam,dziś chyb zaryzykuje i kupie na szrocie cewkę zapłonową ,bo takie sugestie też padły.NIE wiem co już robić , miałem FORDA , mówili ze FORD hu... wart , ale już chyba to powiedzenie tyczy się też tego zasranego GOLFA. Jeździłem po mechanikach, stwierdzono tyle rzeczy ze musiałbym wymienić pól auta i narazić się na extra koszta, w warsztatach tylko naciągają już to przerabiałem nie raz , dlatego pisze tutaj na forum , bo wiele rzeczy jest czasem banalnych tylko ludzie muszą podpowiedzieć rozne opcje.
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 13:10 przez jawirax, łącznie zmieniany 1 raz.



Domino350
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Domino350 » pt mar 06, 2009 14:12

To nie cewka bo wymieniłem ją też na nówke sztuke i dalej jest to samo!!! Świece i przewody też mam Beru!! Problem tkwi gdzieś w elektryce - tak mi sie wydaje!!
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 14:20 przez Domino350, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt mar 06, 2009 15:00

zodiak pisze:Może czujnik położenia wału korbowego szwankuje ale chyba powinno wtedy wywalać błąd na kompie.
z tym czujnikiem to dziwna sprawa ale błędu sterownik nie zapisuje ale warto zrobić podmiankę na sprawny



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » pt mar 06, 2009 17:06

Jezeli duze jest spalanie , to w takim razi mzoe to byc sonda lambda u mnie moze tez bo ma ona duzy wplyw na miesznake paliwa, jak napsialem u mnie objaw mulenia robie sie po paru minutach nagrzania auta, wiec mzoe szlak trafil sonde cąłom, lub grzalke w niej , i po nagrzniu silnika muli.Pojechałem dzis pod kompa pod VAGA podpiac okazało sie ze w uacie nie am wtyczkli diagnostycznej gdzies ja wcieło . Moze ktos wie gdzie jej suzkac?
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 17:07 przez jawirax, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt mar 06, 2009 19:01

jawirax pisze:Jezeli duze jest spalanie , to w takim razi mzoe to byc sonda lambda
kolega napisał że wymienił w serwisie


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości