Problemy z ciśnieniem oleju VW Golf II 1.3 KAT Silnik NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pezet2

Problemy z ciśnieniem oleju VW Golf II 1.3 KAT Silnik NZ

Post autor: pezet2 » pn gru 12, 2005 14:11

Mam problem z ciśnieniem oleju na rozgrzanym silniku. Po rozgrzaniu silnika (przejechanie około 10 km) na wolnych obrotach zaczyna świecić kontrolka ciśnienia oleju. Czujnik ostatnio wymieniłem na nowy - niestety nie była to jego wina. Poza tym w oleju pojawiła się piana która wskazywałaby na przeciek z układu chłodniczego ale może być to związane z porą roku - uszczelkę pod głowicą wymieniłem pół roku temu. Z góry dzieki za jakieś pomysły



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn gru 12, 2005 14:46

Ja wiem czy pora roku ma coś z tym wspólnego?? Podczas zimy napewno na dużych mrozach jest problem z odmą, która zamarza. Jeżeli trzymasz go na mrozie to może odma zamarzła i uszkodziła cos dalej. A że uszczelkę wymieniałeś to nic nie znaczy. Może głowica nie była splanowana i znowu gdzieś coś poszło. Sąsiadowi wymienialiśmy z kumplem uszczelkę to nawet 1000 km nie zrobił jak uszczelka poszła. A jak ją zdjeliśmy to się w rękach kruszyła, taka lipa była.


Obrazek

pezet2

Post autor: pezet2 » pn gru 12, 2005 16:24

Głowica była frezowana. Poza tym byłem wczoraj u mechanika i powiedział, że jeżeli ciśnienie spada to prawdopodobnie trzeba remontować silnik a na pewno trzeba go rozebrać aby odnaleźć przyczynę. Niestety to są spore koszty bo dużo roboty



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » śr gru 21, 2005 17:07

Ja też tak mialem ze po rozgrzaniu zapalala mi sie kontrolka oleju, wymienilem olej i filter i bylo ok, stary olej wyglądał jakby wymieszał sie z płynem z chłodnicy... Ale nie jestem pewien. Narazie juz jezdze 2 miesiace i jest ok.


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
wincol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 09, 2005 21:19
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: wincol » śr gru 21, 2005 18:49

tez mam z tym problem jak wchodzi na 2000obr. to zaczyna mi wyc czujnik.A cisnienie mialem sprawdzane i jest dobrze,nowy czujnik wymieniony i nadal jest to samo :(



pezet2

Post autor: pezet2 » czw gru 22, 2005 08:50

Chyba faktycznie sprobuje najpierw zmienic olej i filtr, moze to zadziala. Dziekuje za sugestie



Awatar użytkownika
madox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr mar 16, 2005 16:48
Lokalizacja: Kłodobok k. Nysy

Post autor: madox » czw gru 22, 2005 19:40

Ja u siebie musiałem wymieniac panewki korbowodowe



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » pt gru 23, 2005 00:39

wymienic olej na nowy i kupic nowy filtr oleju koniecznie firmy MAN



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt gru 23, 2005 12:30

pezet2 pisze: Poza tym w oleju pojawiła się piana która wskazywałaby na przeciek z układu chłodniczego ale może być to związane z porą roku - uszczelkę pod głowicą wymieniłem pół roku temu. Z góry dzieki za jakieś pomysły
Piana związana z porą roku pokazuje się zazwyczaj na korku wlewu oleju i jest to dopuszczalen. Jeśli jednak na bagnecie masz pianę to chyba faktycznie jest jakiś przeciek.To, że wymieniałeś uszczelkę pół roku temu nie ma znaczenia. Mogła "paść".



pezet2

Post autor: pezet2 » wt sty 10, 2006 08:22

Wymieniłem panewki korbowodowe i problem z ciśnieniem zniknął. Niestety dzisiaj tj. po dwóch tygodniach padła mi chyba uszczelka pod głowicą - brakuje płynu chłodniczego a silnik jest cały mokry z oleju :( A może odma zamarzła jak pisał "tauka" ... - jak się wyjaśni napiszę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości