[PN] Terkotanie w okolicy gaźnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 23:27
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[PN] Terkotanie w okolicy gaźnika

Post autor: hes » czw mar 05, 2009 23:53

Witam
Mam silnik PN z gaźnikiem 2EE i od jakiegoś czasu z okolic gaźnika(dokładniej jakby z pod filtra powietrza) dochodzi dziwny odgłos, jakby terkotanie. Słychać go i na zimnym i na rozgrzanym silniku. Robiłem diagnostykę kodami błyskowymi, nie ma żadnych błedów. Dodam jeszcze że mam LPG, ale na benzynie jest dokładnie tak samo.
Miał ktoś może taki przypadek?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » pt mar 06, 2009 00:27

u mnie czasem jest coś chyba podobnego. Sprawdź czy jak to słychać czy wysuwa się delikatnie ten bolec od nastawnika przepustnicy po prawej. On sobie reguluje wtedy, ale nie wiem czy to całkiem normalne :kac:


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grabbek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 09, 2009 23:01
Lokalizacja: Nowe Misto Lub/Kurzętnik i okolice

Post autor: grabbek » pt mar 06, 2009 10:38

hyyymmm.też tak mam :goof: zauważyłem że te trekotanie jest jak oparłem się delikatnie o obudowę filtra powietrza :crazy: może pany to być strzelona podstawa gaźnik i gdzieś tam powietrze łapie(może). czekamy na wypowiedzi inny PN-kowiczów.


ach ta kasa-->ciągle brak

Awatar użytkownika
Chwedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: sob mar 10, 2007 16:57
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: Chwedor » pt mar 06, 2009 10:45

Jak podstawa gażnika jest strzelona to auto w ogóle na lpg niechce jechać,bo za dużo lewego powietrza ciągnie.



Awatar użytkownika
TomiGolf2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:34
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: TomiGolf2 » pt mar 06, 2009 10:50

tez posiadam taki silnik ale nie miałem takiego przypadku, najlepiej to odkręć tą zabudowe filtra poglądaj może to jakaś mała usterka.( żle przykręcona obudowa powietrza i gdzies łapie powietrze przez jakąś szczeline) albo masz coś innego tam nie przykręcone i brzeczy jak silnik chodzi. posprawdzaj sruby wszystkie. działaj coś tam i pisz dalej co sie robi z twoim mk2:)



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » pt mar 06, 2009 10:55

ja mam wrażenie ze terkocze u mnie zaworek w nastawniku przepustnicy. bo są tam 2. Ewentualnie przesłona jak się zamyka i otwiera to może być podobny dźwięk


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
hes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 23:27
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: hes » pt mar 06, 2009 21:10

Podstawę gaźnika około roku tem wymieniałem, wiec myślę że to nie to. Nic raczej rozbierane przy obudowie filtra powietrza i gaźniku nie było, więc to chyba nie niedokręcony element, chyba że się samo coś odkręciło.
Myślę że bardziej to coś oczym pisze marcinek84. Jutro zrobię dokładniejszy przegląd.

Dziś sprawdzałem dolot i gaźnik i wygląda mi na to że ten odgłos dochodzi z potencjometru zaworu przepustnicy. Wie ktoś może jak go sprawdzić?
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 03:05 przez hes, łącznie zmieniany 1 raz.



ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: ssebba » ndz mar 29, 2009 22:37

tez mam silnik PN z gazem i mam ten sam problem co wszsyscy... moj problem wyglada tak ze po wlączeniu zapłonu zaczyna coś buczeć najpierw cicho a za chwile głośniej i jak wciskam pedal gazu to slychać ze glosniej buczy jak puszcze to znowu ciszej... po włączeniu silnika wydaje mi sie ze przestaje buczeć ale to moze chalas silnika zagłusza...
czy ktoś wie co moze być przyczyną tego i jak to naprawic ? bardzo proszę o pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 358 gości