Czy w RPeku jest kolizyjny rozrząd?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » ndz maja 28, 2006 12:13

Zazwyczaj w wysilonych silnikach jest kolizyjny bo w komorze spalania nie ma miejsca na tłok ( przy GMP) i otwarte zawory co sie dzieje przy pekniętym pasku NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE TO ŁAŃCUCH DLACZEGO NASI Z VW O TYM NIE POMYSLELI



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 28, 2006 12:16

Kand pisze:NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE TO ŁAŃCUCH DLACZEGO NASI Z VW O TYM NIE POMYSLELI
pasek ciszej pracuje i tanszy w produkcji



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » ndz maja 28, 2006 12:55

piotr2 pisze:
Kand pisze:NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE TO ŁAŃCUCH DLACZEGO NASI Z VW O TYM NIE POMYSLELI
pasek ciszej pracuje i tanszy w produkcji
Zadzam się ale wszyscy powoli wracaja juz do łańcuchów



fibolek

Post autor: fibolek » ndz maja 28, 2006 13:19

KANd zgadzam się z tobą.Łańcuch to łancuch mocniejszy i głosniejszy w razie w(np luzu).
Podejżewam że taka moda i trendy oraz kwestie ekonomiczne(jak napisałeś).



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 28, 2006 14:04

Kand pisze:piotr2 napisał/a:
Kand napisał/a:
NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE TO ŁAŃCUCH DLACZEGO NASI Z VW O TYM NIE POMYSLELI
pasek ciszej pracuje i tanszy w produkcji
piszac to nie chodzilo mi ze pasek jest lepszy tylko z jakiego zalozenia vw wychodzi zapewne.



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn maja 29, 2006 12:25

Pinhead pisze:
Cefaloid pisze:(a nawet jak już miałbym wybierać to wolałbym ten kolizyjny ale tylko dlatego że byłby zapewne nowszy i miał duużo parametrów takich jak większą moc czy mniejsze spalanie itp.
Bo jak kolizyjny to na pewno nowocześniejszy i lepszy.... dobre ! :panna:
Jak to już ktoś powyżej napisał lepiej po prostu dowiedz się czym różni się silnik kolizyjny od bezkolizyjnego. Wtedy wszystko stanie sie jasne i pisanie teorii z kosmosu nie będzie potrzebne. Stwierdzenie że silnik kolizyjny musi być nowocześniejszy jest po prostu głupie :chytry:
Proszę więc mnie oświecić.
Po pierwsze napisałem "zapewne" a nie "musi być". Do BARDZO duża różnica szczególnie gdy taka pomyłka jest napisana przez człowieka który proponuje innym dokładne czytanie szczegółow.

A czym się różni kolizyjny od bezkolizyjnego to ja doskonale wiem, nie ma w tym znowu takiej profesjonalnej wiedzy zrozumiałej dla elit. I kolizyjność (w większości, nie we wszystkich silnikach!!!) nowoczesnych silników nie jest źródłem a pośrednim efektem wyciągania lepszych osiągów z nowych silników. Np wynika to z większego stopnia sprężania. Jasne, że warto wiedzieć jaki się ma silnik i co z tego wynika, ale ja bym żył z takim silnikem bez popadania w histerię. Jak nie dbasz o regularne wymiany pasków oleju itp to i tak silnik się rozleci. Nawet bezkolizyjny.
A ja osobiście wolałbym silnik o dobrych parametrach i kolizyjny niż kiepski ale, bezkolizyjny. To moja opinia, rozumiem że ty wolisz bezkolizyjne. OK, rozumiem.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pn maja 29, 2006 12:30

Nie, też wolał bym lepsze osiągi tak jak Ty. Po prostu można zrobić bardzo dobry, mocny i oszczędny silnik bezkolizyjny więc nie jest regułą kolizyjny=lepszy. Wystarczy zwiększyć pojemność i mniejszyć kompresje. Wyjdzie na to samo a do tego silnik powinien być bardziej wytrzymały.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn maja 29, 2006 12:31

No to :kufel: :D



fibolek

Post autor: fibolek » pn maja 29, 2006 14:28

Panowie macie rację chociaż nie znam silnika wytworu VW który byłby kiepski.Nawet te najsłabsze np RF są mimo że słabo wysilonymi jednostkami to bardzo dobrymi i mocnymi.Pozatym ktoś kiedyś napisał że np silnik RP czy inne tego typu są mało rozwojowe nie do końca się z tym zgodze(chyba że ktoś chce w łatwy i szybki sposów wytargać z motorka np 100 kon więcej) bo raczej i zazwyczaj jest tak że im większe moce tym większe obciązenia no i obowiązek dbania(pielegnowania) a u nas w Polsce to wiadomo jak co niektórzy dbają.
Ja tam ze swego Rf jestem bardzo zadowolony.



Meduza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 17:09
Lokalizacja: Francja (jeszcze)

Post autor: Meduza » śr mar 04, 2009 19:19

Witam, z tego co już dawniej czytałem, to bezkolizyjny 1,8 tylko 2 albo 3 lata był zakładany w VW, między innymi w MK3. Kodu tego silnika nie znam. Trzeba by poszukać na obcojęzycznym forum, jeśli nie będzie pewności.

pozdrawiam


Dzięki

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » śr mar 04, 2009 19:27

Meduza mocny jesteś
taki stary temat odkopać :panna:
i to z linka który podałem pewnie :wink:
Ostatnio zmieniony śr mar 04, 2009 19:27 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



Meduza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 17:09
Lokalizacja: Francja (jeszcze)

Post autor: Meduza » śr mar 04, 2009 20:06

Szosownik pisze:Meduza mocny jesteś
taki stary temat odkopać :panna:
i to z linka który podałem pewnie :wink:
Mile, że zostałem zauważony.

Jeśli Szosownik masz ponad 1700 wizyt i ponad 500 h na forum to nie ma porównania. Nie często tu zaglądam, mimo, że bardzo bym chciał, bo jest tu miło.

Faktycznie, dalem odpowiedź na stary temat zamiast na aktualny.

Jeśli uraziłem to przepraszam, chciałem dobrze.

Mam mały problem a w oczekiwaniu na odpowiedź zaglądam co inni piszą i ewentualnie odpowiadam.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr mar 04, 2009 20:13 przez Meduza, łącznie zmieniany 2 razy.


Dzięki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości