Rozładowywanie nowego akumulatora.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Rozładowywanie nowego akumulatora.

Post autor: deamon » wt mar 03, 2009 23:53

Witajcie
Mam mały problem. Jakis czas temu kupilem sobie nowy akumulator Centra Futura + 55Ah do mojego MKIII (silnik 2.0) i po okolo tygodniu oczko zrobilo mi sie czarne wiec odrazu sprawdzilem ladowanie i bylo 14,4V na wolnych obrotach z wlaczonymi swiatlami a przy pelnym obciazeniu (długie, podgrzewanie szyby i lusterek, dmuchawa 4 bieg) przy lekkim gazie bylo tyle samo (na wolnych tylko 13,9V) Pomyslalem ze moze byl slabo naladowany wiec go podladowalem i znowu bylo zielone oczko ale po tygodniu czarne :/ Zacząłem się martwić i dolozylem dodatkowy gruby kabel plusowy od alternatora do aku, naladowalem go i historia się powtórzyła :/ Teraz zmierzyłem jaki jest pobór prądu i jest okolo 350mV Czy to moze byc wina rozladowywania akumultaora?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » śr mar 04, 2009 00:07

zacznę od tego że poboru prądu nie mierzy się w Voltach [V] (mV) tylko w amperach [A]


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » śr mar 04, 2009 00:45

danioo pisze:zacznę od tego że poboru prądu nie mierzy się w Voltach [V] (mV) tylko w amperach [A]
Sorki literówka miało być oczywiscie mA



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » śr mar 04, 2009 00:48

deamon pisze:Teraz zmierzyłem jaki jest pobór prądu i jest okolo 350mV Czy to moze byc wina rozladowywania akumultaora?
Pozdrawiam
Chodzi Ci że zmierzyłeś pobór prądu na zgaszonym silniku jak jest wszystko wyłączone tak?


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » śr mar 04, 2009 00:55

daniel1d pisze:Chodzi Ci że zmierzyłeś pobór prądu na zgaszonym silniku jak jest wszystko wyłączone tak?
Byl wlaczony tylko alarm.



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » śr mar 04, 2009 01:02

sam alarm niema prawa wyładowac Ci aku,ja stalem prawie miesiąc bez jazdy,i po tymczasie normalnie go otwarlem i odpaliłem.Co do ladowania to kiedys mialem tak ze padł mi aku,doladowalem do raz,znow padł,drugi,znów padl,wiec kupiłem nowy aku,i ku mojemu zaskoczeniu po kilku dniach nowy aku tez padł,Wtedy dopiero wpadlem na to zeby zmierzyc ladowanie.13,7 na zalonczonym silniku,zalącznoych swiatełkach,dmuchawie,itp,mialem w piwnicy innygo altka,stary wyjołem,zalozym ten inny co se lezal i czekal na swoje dni,zmierzylem ladowanie i:na zalonczonym silniku,swiatlach,dmuchawie,radiu,wzmag tez podpięty ładowanie wynosilo 14,7.Co za tym idzie,moze to Twoje 13,9 to za malo zeby ladować aku .
Ostatnio zmieniony śr mar 04, 2009 01:03 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » śr mar 04, 2009 01:04

A na starym akumulatorze jak było?
U mnie jest włączony alarm mrygają trzy diody plus czwarta świeci się przy radio i jest ok..
Ale ten akumulator Ci się rozładowuje nie chce kręcić czy tylko to oczko jest czarne?
U mnie to oczko od początku kupna samochodu było czarne i nigdy go nie ładowałem i cały czas kręcił bez problemu przez prawie rok potem sprzedałem samochód..
Mechanik mi kiedyś mówił że niema co za bardzo na to oczko zwracać uwagi.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: czarna małpa » śr mar 04, 2009 01:06

daniel1d, zgadzam sie z Toba co do tego oczka,to tez przerabiałem,oczko moze byc czarne a aku moze normalnie pracowac.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » śr mar 04, 2009 01:12

czarna małpa pisze:sam alarm niema prawa wyładowac Ci aku
Tzn mam alarm i ciagle jest włączony kondensator do audio z wyswietlaczem i myslalem ze to może on? Aku mi jeszcze nie padlo tak ze nie krecil ale czuje ze jest troszke słabszy a pozatym denerwuje mnie to oczko ze jest czarne :/
czarna małpa pisze:Co za tym idzie,moze to Twoje 13,9 to za malo zeby ladować aku .
Tyle mam przy max obciazeniu i na wolnych obrotach a jak dam troszke gazu to jest 14,4



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » śr mar 04, 2009 01:14

deamon pisze:Tzn mam alarm i ciagle jest włączony kondensator do audio z wyswietlaczem i myslalem ze to może on?
Kondensator się też wyłączatylko pewnie o tym niewiesz :P zależy jaki jest przeważnie wyłączają się gdzieś po 60 sekundach od ostaniego spadku mocy..


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » śr mar 04, 2009 01:18

350mA to duzo za duzo. Taki prad rozladuje w pelni naladowany akumulator po tygodniu (jak samochod stoi niejezdzony).
0.35Ax24hx7(dni)=59Ah
U mnie jest alarm i zuzycie pradu jest na poziomie 30-40mA



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » śr mar 04, 2009 01:20

Tak jak kolega wyzej napisał,sprawdz czy jest pobor prądu,jesli niema poboru to wez pod uwage aku lub ladowanie,ale jesli mowisz ze 14,4 to ok.A jesli bedzie pobor to szukaj ,niewiem,moze jakies zwarcie masz gdzies,...
Ostatnio zmieniony śr mar 04, 2009 01:21 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr mar 04, 2009 03:37

jarorlit pisze:350mA to duzo za duzo. Taki prad rozladuje w pelni naladowany akumulator po tygodniu
I to do zera! A przecież trzeba jeszcze mieć trochę prądu by czymś odpalić.

To jest ok 4-5 watów, może lampka w bagażniku stale się świeci, wyłącznik jej nie wyłącza?



Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » śr mar 04, 2009 12:12

Pomierzylem dzisiaj jeszcze raz pobór prądu na zgaszonym silniku i tak przy włączonym alarmie i kondensatorze (kondzior sie sam nie wyłącza) jest ok 95mA a po odlaczeniu kondziora 60mA i czy te 35mA to może być przyczyna rozładowania aku? samochodem jeżdżę codziennie do pracy okolu 15km w dwie strony wiec zawsze sie trochę podładuje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości