AUTO LATA PO DRODZE ,MYSZKUJE ,PŁYWA ,DZIWNIE SIĘ PROWADZI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golfmk3black
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 27, 2009 00:13
Lokalizacja: POZNAŃ

AUTO LATA PO DRODZE ,MYSZKUJE ,PŁYWA ,DZIWNIE SIĘ PROWADZI

Post autor: golfmk3black » wt mar 03, 2009 20:32

Witam wszystkich serdecznie na samym początku i proszę o pomoc.

GOLF MK3 2.0 GTi 1992 dla jasności.

Mój problem wygląda następująco :

Jadąc po gładkim asfalcie ,auto jedzie elegancko jak po maśle ,piszę tu oczywiście o nowych bardzo żadko "ale jednak " spotykanych w naszym kraju odcinkach drogi.
Wjeżdżając do miasta mam tu na mysli zurzyty częstoliwością ruchu asfalt miejski z wybrzuszeniami ,małymi i dużymi koleinami garbami dziurami i uskokami zaczyna się masakra .
Napewno większość z was miała sytuację kiedy to jadąc np z prędkością 80 - 100 km na godzine wjeżdża nagle na koleinę i koła które na nią najechały uciekają szybko na jej szczyt ,drugie natomiast łapią dno drugiej koleiny i pchają auto w jedną lub drugą strone i zaczyna się walka o utrzymanie pozycji na środku jezdni.

Tak właśnie wygląda mój problem lecz nie istnieje on na koleinach tylko na normalnej drodze w mieście i poza miastem oprucz oczywiście nowiutkich i głatkich asfaltow.
Problem ten występuje oczywiście przy każdej prędkości zaczynając juz od 30 - 40 km na godzinę i w zwyż.
Proszę tylko nie pisać ze to normalne na takich drogach bo ja piszętu o normalnej drodze na której jadąc autem żony jadę normalnie i gładko.
Auto przy prędkości 40 km /h lata po całej drodze i jet niestabilne wjeżdżając w jakąś dziurkę dziwnie przeskakuje ,mam wtedy wrażenie jakby całe auto oderwalo się od ziemi i przeskoczyło o 10 cm w bok ,po prostu strach jechać pomóżcie znaleźć przyczynę bo nie chcę wymieniać całego zawieszenia .

FELGI PROSTE
OPONY FULDA PRAWIE NOWE 195/50/15

ZAWIESZENIE SPRAWDZONE NA SZARPAKACH W STACJI DIAGNOSTYCZNEJ
AMORTYZATORY TYŁ WYIMENIONE TYDZIEŃ TEMU
BRAK LUZÓW W KIEROWNICY
BRAK STUKÓW I LUZÓW W ZAWIESZENIU

AUTO SPRAWDZALEM NA 2 RÓŻNYCH KOMPLETACH FELG I OPON

(mała ciekawostka przypadkiem po założeniu cienkiej dojazdówki przy przebiciu przedniego koła ,nie wiem ile ona ma szerokości ale bardzo cienka auto jakby poprawiło swoje właściwości jezdne i niemal wszystkie dolegliwości znikneły ale nie bede jezdził na dojazdówce bo to niebezpieczne) zmieniłem felge spowrotem i problem wrócił

W międzyczasei byłem sprawdzić na drugiej stacji diagnostycznej ,CAŁE ZAWIESZENIE OK KONCOWKI ITP ,AMORY DOBRE ,TYŁ NOWE PRZÓD NA PODNAD 75 % ,jedyne co powiedzieli to moze ale niekoniecznie prawa strona jakiś sworzeń wachacza moze byc delikatnie wyjechany a poza tym nic.

JESZCZE COŚ CO DORADZIŁ MI ZIOMUŚ Z PRZEŚWITU to ustawić kąty tylniej belki ,jak myslicie dato coś ? no i jakie wy macie propozycje



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » wt mar 03, 2009 20:36

nie wiem w jaki sposób, ale wg mnie nie da się zabardzo ustawić kątów z tyłu !?

A co do prowadzenia... Wg mnie opony mają kiepskie trzymanie boczne... Jeżeli piszesz że technicznie wszystko OK, zbieżność jest , nic nie lata itd... to wina tylko opon :)



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » wt mar 03, 2009 20:40

mysle ze chyba to nie przez opony gdyby były 13 to duzy balon opony wtedy mogło by latac po drodze.... a gumy z tyłu belki ok? sprawdził bym zbierznsc z przodu....



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » wt mar 03, 2009 20:52

U mnie też niby było wszystko w 100% dobre. Jednak tuleje na przednich wahaczach były dość miękkie (na przeglądach, zbieżności itd mówili że jest ok i nie ma co wymieniać, lecz kopnięcie w koło od przodu powodowało znaczne przesunięcia - też niby normalne). Postanowiłem więc je wymienić, teraz autko jeździ jak nowe, żadnego myszkowania po drodze nawet przy 140-150 bardzo pewnie się prowadzi.



Awatar użytkownika
hwktor12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 15, 2009 21:23
Lokalizacja: proszowice
Kontakt:

Post autor: hwktor12 » wt mar 03, 2009 21:19

djmatys pisze:nie wiem w jaki sposób, ale wg mnie nie da się zabardzo ustawić kątów z tyłu !?
djmatys, kąty tylnej osi da się ustawić na dobrej stacji,
Co do problemu ja bym się przyczepił do belki czy aby nie jest gdzieś walnienta, ale to powinno wyjść na geometrii jeśli oczywiście gość się do tego przyłożył. Znam dwa przypadki takiego stanu rzeczy
1 prawe przodnie koło wyprzedza lewe lub odwrotnie, ale to wykluczamy.
2 autko było kiedyś mocno bite i ustawiane na płytach a teraz to wyłazi, sąsiad miał tak w Ticu kupił 2 lata jeździł potem miał podobne objawy też się wyjeździł po mechanikach i wszystko niby ok ale po wizycie u szpecy od naciągania podwozi wyszło wszystko, potem jeździł do nich z pół roku co miesiąc wyciągnęli mu to żelazko ale tylko do 80km\h potem znowu tańcował....


Volkswagen to nie tylko samochód,
Volkswagen to styl życia.....

djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » wt mar 03, 2009 22:05

Karol G60, Miałem 15" 185/45 i była po prostu MASAKRA !! Tak jak pisze golfmk3black, auto latało po drodze, każdy zakręt z nierównościami trzeba było traktować jak w zime... Po zmianie na 195/50 (używki dodam..) auto prowadzi sie super !!



golfmk3black
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 27, 2009 00:13
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: golfmk3black » śr mar 04, 2009 21:27

nie mam już pojęcia co to może być ..... skoro opony dobre zawieszenie cadobre a naciągane auto napewno nie byłoo .... :-(



Robsson79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 03, 2008 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Robsson79 » czw mar 05, 2009 22:35

mam to samo zawiecha ok tzn.nic nie stuka nic nie puka.zawieszenie sprawdzone na szarpakach ponoc ok.jeszcze tylko opon nie zmienialem :(



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » czw mar 05, 2009 23:01

Nie che nic mówić ale na moją głowę to są BITE AUTA , jeżdżące trumny.



Awatar użytkownika
tomaszgow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 04, 2009 19:58
Lokalizacja: okolice Pobiedzisk

Post autor: tomaszgow » czw mar 05, 2009 23:14

Mi też latało auto ale wymieniłem końcówki drążków i jest ok



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw mar 05, 2009 23:21

golfmk3black, Masz pod ręką wyniki pomiarów geometrii? Jak tak to wrzuć i popatrzymy o co biega.


JaroW

Robsson79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 03, 2008 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Robsson79 » czw mar 05, 2009 23:21

tomaszgow, a miales przy tym jakies stukanie itp.?



Awatar użytkownika
tomaszgow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 04, 2009 19:58
Lokalizacja: okolice Pobiedzisk

Post autor: tomaszgow » czw mar 05, 2009 23:26

Podczas jazdy nic nie słyszałem dopiero przy ruszaniu i skręcie w prawo lub w lewo było słychać jakiś trzask



Robsson79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 03, 2008 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Robsson79 » czw mar 05, 2009 23:30

aha. u mnie cisza,nic widac trzeba poczekac i zobczyc czy na letnich tez tak bedzie sie zachowywal.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości