Zepsuty wskaźnik paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gaceqq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:45
Lokalizacja: RZ
Kontakt:

Zepsuty wskaźnik paliwa

Post autor: gaceqq » wt lip 08, 2008 18:54

Witam

Od jakiegoś czasu mam zepsuty wskaźnik paliwa. Czasami jednakjak coś mu odbije to pokaże na chwile stan i wskazówka opadnie ale dzieje się tak w zimie :) Jak jest gorąco tzn. np w lecie to nigdy nie zauważyłem żeby pokazał stan przynajmniej na chwile. Pływak ze zbiornika wyciągałem i wydaje się że jest wszystko ok. Czy ktoś miał może podobny problem ? Bardzo mi to nie przeszkadza bo tankuje do pełna i 900 km i tankuję ale gdyby mu się zachciało więcej spalić to mi może braknąć paliwa :(



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » wt lip 08, 2008 22:00

Kolego, objawy wskazują na zimne luty w liczniku. Blokują one przepływ prądu i stąd brak wskazań- w tym wypadku poziomu paliwa. To że czasem się pokazuje, świadczy o niskiej przewodności. Sposób rozwiązanie tego problemu jest następujący: Wyciągasz licznik i wszystkie luty poprawiasz lutownicą. Problem powinien zniknąć. :bajer:



finek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: finek » śr lip 09, 2008 06:56

Jeżeli to niepomoże. To musisz wyjąć pmpke paliwa i tam jest taki zwój drucika czasem bendzie łączyć a czasem nie. Idlatego tak pokazuje


SPRZEDAM GRATY DO MK2.
MÓJ VENCIAK
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=107293

gaceqq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:45
Lokalizacja: RZ
Kontakt:

Post autor: gaceqq » śr lip 09, 2008 07:28

finek pisze:Jeżeli to niepomoże. To musisz wyjąć pmpke paliwa i tam jest taki zwój drucika czasem bendzie łączyć a czasem nie. Idlatego tak pokazuje
W zbiorniku ? Tam już wszystko niby sprawdziłem. Licznika jeszcze nigdy nie rozbierałem :(



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » śr lip 09, 2008 17:15

Jak pozbędziesz się tego plastiku, ukaże Ci się płytka z punktami lutowniczymi. Odnajdujesz luty od wskaźnika paliwa i zabierasz sie do rozgrzewania. :bajer: Dla pewności możesz poprawić wszystkie luty.
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 17:18 przez lukasfenix, łącznie zmieniany 1 raz.



gaceqq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:45
Lokalizacja: RZ
Kontakt:

Post autor: gaceqq » wt mar 03, 2009 14:56

Witam

Obejrzał mi ten licznik jeden gostek od elektroniki samochodowej. Zimnych lutów podobno nie ma tzn. coś tam było ale przelutował ale nic to nie pomogło. Stwierdził, że jest walnięty regulator napięcia - taka kostka w liczniku. Co o tym myślicie. Zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś używanego licznika. Większość na allegro od anglików. Czy to ma jakieś znaczenie ? Co myślicie wogóle o tym regulatorze napięcia w liczniku ?

Pozdrawiam



limal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 30, 2006 11:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: limal » wt mar 03, 2009 20:14

Nie wiem jaki jest w TDI czujnik poz.paliwa w zbiorniku , ale u mnie w 1.9d był podobny problem. Wakaźnik nie poakzywał więcej niż 1/2 stanu. Wymieniłem czujnik i jest ok. Jest możliwość sprawdzenia co szwankuje, wskaźnik czy czujnik. Czujnik w zbiorniku w zależności od ilości paliwa powinien wskazywać określoną wartość mierzoną w ohmach. Poszukaj w necie , może gdzieś znajdziesz te wartości , i przykładając określony opór do kostki przy baku będziesz wiedział czy wskaźnik w zegarach pokazuje prawidłowo.
Pozdrawiam !



gaceqq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:45
Lokalizacja: RZ
Kontakt:

Post autor: gaceqq » wt mar 03, 2009 22:36

U mnie pokazuje tylko w zimie tzn. jak jest zimno i dziwnie się buja w dół i w górę albo leży :( W baku sprawdzałem i niby wszystko ok. Już sam niewiem co robić.

[ Dodano: 04 Mar 2009 10:26 ]
limal pisze:Nie wiem jaki jest w TDI czujnik poz.paliwa w zbiorniku , ale u mnie w 1.9d był podobny problem. Wakaźnik nie poakzywał więcej niż 1/2 stanu. Wymieniłem czujnik i jest ok. Jest możliwość sprawdzenia co szwankuje, wskaźnik czy czujnik. Czujnik w zbiorniku w zależności od ilości paliwa powinien wskazywać określoną wartość mierzoną w ohmach. Poszukaj w necie , może gdzieś znajdziesz te wartości , i przykładając określony opór do kostki przy baku będziesz wiedział czy wskaźnik w zegarach pokazuje prawidłowo.
Pozdrawiam !
Może ktoś się orientuje jakim oporem potraktować wskaźnik paliwa żeby sprawdzić gdzie jest usterka tzn. we wskaźniku na desce czy w zbiorniku czujnik.



limal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 30, 2006 11:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: limal » czw mar 05, 2009 17:43

Witam !
O ile dobrze pamiętam to przy 70 ohmach wskaźnik powinien wskazywać rezerwę.
Wypnij kostkę z zbiornika i zewrzyj te dwa przewody drutem. Powinno pokazywać full.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 451 gości