POMOCY !!! Problem ze wskazaniem temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maniek990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 02, 2006 01:31
Lokalizacja: Chrzanów

POMOCY !!! Problem ze wskazaniem temperatury

Post autor: maniek990 » wt mar 03, 2009 11:53

Witam serdecznie.

Mam taki problem i nie wiem co mogloby byc powodem ;/
MK3 1.8 GT 92r.
Kiedys elektryk zakladal alarm i po jego robocie przestal wskazywać mi temp wody(wskazówka stała w miejscu). Gość sobie z tym nie poradzil i pojechalem do innego elektryka który nie dał za wygraną i problem usunał-ale nie dokońca.
Na samym początku stwierdził że jest uszkodzony wskaźnik temp i że tzeba wymienić liczniki bo samego wskaźnika nie da się wymienić. No i tak zrobiłem - tyle że wcześniej miałem zegary z firmy VDO a teraz kupiłem z Motor Master electronic. Z tego co kojarze oznaczenia na tych licznikach byłt te same.
Podczas roboty również wymieniany był czujnik temp (taki 4 pin-owy).
No i juz piszę co się dzieje
Czujnik nie pokazuje odpowiedniej temp, a kontretnie gdy stoję długo na zapalonym silniku wskazówka jest się w stanie wychylić do 85st (w tym czasie załązca sie wentylator chłodnicy-troche chyba za wczas-ale wiem ze on ma osobny czujnik), gdy jade samochodem temp na wskażniku spada do 0 tzn wskazowka opiera się o ogranicznik,samochod pracuje na podwyzszonych obrotach ok 1200 obr/min do momentu uzyskania temp 70 st, spalanie komputer pokazuje ok 14 L a faktycznie jest ok 9 (czyli tak jakby cały czas jeździł na ssaniu).
Jeżeli możecie to pomóźcie. Nie wiem gdzie może być przyczyna - czy w czujniku czy w zegarach.

Myślę że w miarę jasno opisałem sprawę.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

P.s. Przed zakładaniem alarmu wszystko działało ok.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt mar 03, 2009 13:58

a masz może jeszcze ten stary licznik który miałeś poprzednio ? i czy jak założył alarm i zaczęły sie dziać takie cyrki to próbowałeś na próbe odłączyć całkowicie centralke tego alarmu na , co sie będzie działo



maniek990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 02, 2006 01:31
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: maniek990 » wt mar 03, 2009 14:23

Właśnie że juz tego licznika starego nie mam- Sprzedałem :(

Centralki od alarmu nie rozpinalem ale wydaje mi sie że nie w alarmie leży problem



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt mar 03, 2009 14:57

skoro po założeniu alarmu zaczęło sie to dziać to wygląda na to że jednak coś było źle założone , albo podpięte nie tam gdzie powinno , bo co ma wspólnego wskaźnik temperatury z alarmem ? bo patrze teraz na schemat i nie mam pojęcia co gość zrobił , albo wpiął sie tam gdzie nie powinien , albo zrobił gdzieś zwarcie , tylko co i gdzie , bo nawet zegar jest zabezpieczony bezpiecznikami

[ Dodano: 03 Mar 2009 14:02 ]
to że wentylator sie włącza to robota wyłącznika termicznego w chłodnicy , i on załącza wiatrak niezależnie do wskaźnika , więc albo masz jednak licznik nieodpowiedni , lub mimo wszystko piny w nim są troszke inaczej rozmieszczone do tego który miałeś , szkoda że nie masz identycznego jak swój poprzedni



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 322 gości