Korozja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bartek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:29
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Korozja

Post autor: Bartek85 » wt gru 20, 2005 15:01

Panowie nauczony doświadczeniem w tej kwestii, które się dość szybko nabywa jesli członkowie rodziny mieli malucha, sprawdziłem ogólny stan blacharki w moim golfie. Jest niezle, powiedziałbym nawet że jest dobrze ale nie jest bardzo dobrze niestety :( Zauważyłem że pojawiła sie korozja na progu, za jego zagięciem do wewnątrz, nie widać tego. Jest tam dziura, w którą wchodzą spokojnie 3 palce. Jest to mniej więcej w miejscu gdzie przykłada sie podnośnik. Panowie co robić, jak to traktować, czy jest już tragicznie czy można jeszcze przeczekać zime? Dodam że samochód stoi cały czas na polu, niestety nie posiadam garażu. C byście polecali w takiej kwestii ? Czy u Was też się takie coś pojawiło, albo jest możliwość że może się pojawić czy ja mam poprostu jakiś felerny model. Auto jest z 92 roku. Prosze o odpowiedz co robić i czy to może szybko postępować ??



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt gru 20, 2005 15:26

Więc ja radzę udać się do jakiegoś normalnego blacharza i niech to poogląda albo wrzuć foto i tu pooglądamy


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » wt gru 20, 2005 15:26

najlepiej wymienić to jest najlepsze rozwiązanie ale jesli chcesz coś zrobić tymczasowo i przeczekać zime żeby nie było gorzej to wstrzyknij w ta dziure troche p[ianki montażowej do okien tak żeby wychodziłaz progu( oczywiście przez tą dziurę) i zasmaruj to jkimś biteksem czy czyms takim. Jest to krótko trwałe rozwiazanie a wymiana progu i takj sie nie ominie . pozdro


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

rakmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr lut 23, 2005 15:31
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: rakmk3 » wt gru 20, 2005 15:29

rozumiem że jak mówisz ze dziura jest "na progu, za jego zagięciem do wewnątrz", czyli od spodu w piejscu gdzie przychodzi podnosnik to o tyle to może być problemem kiedy np. złapiesz gume i trzeba bedzie tą stronę akurat podnieść to może Ci winda wejść do środka progu ale to trzebaby żeby zobaczył jakiś blacharz/spawacz samochodowy i ocenił wytrzymałość blachy w tym miejscu. po za tym spróbuj to zakleić np masą uszczelniającą zeby się tam woda nidostawała bo rdza będzie go zżerała od środka wdodatku, tym bardziej ze tera zima i jest dużo wody na drodze i będzie waliło w to miejsce z pod koła wszystko. No to narka


MK III 1,8ABS full option

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt gru 20, 2005 15:29

moment pisze:najlepiej wymienić to jest najlepsze rozwiązanie ale jesli chcesz coś zrobić tymczasowo i przeczekać zime żeby nie było gorzej to wstrzyknij w ta dziure troche p[ianki montażowej do okien tak żeby wychodziłaz progu( oczywiście przez tą dziurę) i zasmaruj to jkimś biteksem czy czyms takim. Jest to krótko trwałe rozwiazanie a wymiana progu i takj sie nie ominie . pozdro
to co radzisz z pianką jest dobre ale przed wyjazdem na giełde samochodową (choć "testu śrubokrętowego" nie przechodzi :grin: ) a tak to zalecana jest naprawa



Bartek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:29
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Bartek85 » wt gru 20, 2005 17:00

Czyli rozumiem że sprawa jest dość poważna i wymiana progu mnie nie wyminie pradwa ? Powiedzcie mi jaki to będzie koszt takiej imprezy i polećcie jakiegoś dobrego wachowca w okolicach Krk. Mieszkam w okolicach Olkusza więc powinno Wam to coś mówic... Ja szczerze mówiąc wogóle nie mam rozeznania gdzie mam w okolicy takiego speca... Myślałem że jak bede miał nie starego golfa to mi taki fachowiec nie będzie potrzebny - a tu ZONK!!!!!!!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt gru 20, 2005 20:21

Żadna pianka!!!! Tak jak adamtd napisał na giełdę ok.Wymiana progu??? Po co odrazu wymiana jest to poprostu dziura i treba rozebrać tapicerkę i zbadać teren i przypuszczam że wystarczy łatka i będzie ok.Jak byś był bliżej to byśmy obadali.Pozdrawiam



Bartek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:29
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Bartek85 » wt gru 20, 2005 21:58

Panowie(i panie :) ) Mam jeszcze takie pytanko: Jak wspominałem mój samochód stoi na zewnatrz. Polecilibyście jakąś paste, środek, na karoserie żeby ją ochronić choć trochu przed warunkami atmosferycznymi ? Wiem że nie ma to jak garaż ale niestety moje warunki jak narazie są takie jakie są i garaż moge mieć ale na przyszłą jesień/zime... Polecicie coś ??



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » wt gru 20, 2005 22:20

Kupić z 4 litry smaru ŁT40 i posmarować całą blache :D żartuję :pub: najlepiej jakąś pastę która pozostawia ochronną warstę na lakierze i która nie zdziera lakieru podczas nakładania. o taka zapytać się w sklepie z farbami do samochodu. Pozdrawiam :D



Awatar użytkownika
Jasio_Zawodnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob paź 23, 2004 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jasio_Zawodnik » wt gru 20, 2005 22:43

ja tam do tej pory woskowałem samochód i zdawało egzamin:) a w miejscach których nie widać walnąc bitexem:) czy jhakimś APP:) przed zakładaniem rantów malowałem hemeraitem i bitexem od wew.:) ani grama rdzy ale to pewnie dlatego że stoi w stodole:D heh taki mnie humor zlapał. wosk, bitex, app pomoże!!


Może i mały mięsień ale za to jaka dusza!!
Teraz to chyba spory biceps jest :D

Benn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 22, 2005 20:42
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Benn » wt gru 20, 2005 23:22

NA te dziure to moze spawarka pomoze, a na bryke moze tropik taki jak na namiot :bigok:
Pozdrawiam



Bartek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:29
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Bartek85 » wt gru 20, 2005 23:54

Rozumiem Panowie że plastmal to nie wystarczy ?? :)



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » śr gru 21, 2005 00:37

Pod chmurką Panowie jest najlepiej :grin: .Ooo :shock: widzę uśmiechy na Waszych twarach.Już tłumaczę dlaczego :lol: , zresztą podam przykład : pada deszcz i wjeżdżacie po nim do garażu. I co :-k ? Po miesiącu pełnym słońca gdzie inne bryki już dawno wyschły wasza bryka jest dalej MOKRA !!! Bo niema takiej wentylacji jak na dworze no i wtedy najlepiej sie rozwija rdza.Niema super alternatywy.Ja tam wolę trzymać na dworze , a teraz współczesne auta to sie zmian pogody nieboją bo tak są zrobione.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » śr gru 21, 2005 08:33

jak nie masz kasy na wymiane sałego progu to tak jak kolega juz wcześniej pisał obejrzec trzeba wszystko i może tylko jakaś łatka wystarczy, potem to zabezpieczyc i powinno pomuc a jak juz trocher kasy uzbierasz albo mikołaj przyniesie to wymienic cały próg . pozdro


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 208 gości