Jakie opony zimowe: Barum czy Dębica??? Prosze o opinie ;-)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 02, 2005 10:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: marcinb » wt gru 20, 2005 22:08

W poprzednim aucie miałem początkowo barumki (juz były założone) na kolejną zimę kupiłem komplet frigo 1 i były lepsze. Obecnie mam fulde kristall gravito i dają radę :hmm:



jancik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jancik » śr gru 21, 2005 18:54

Ja ma pierwszy sezon Frigo I w moim Golfie III i czuję,że samochód na ośnieżonej drodze,czy błocie śniegowym pewnie trzyma się drogi i oto chyba chodzi,bo po lodzie to chyba na żadnych oponkach nie pojeździmy.



Awatar użytkownika
marcin21c
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 00:18
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: marcin21c » śr gru 21, 2005 23:00

Przeciez w oponach zimowych najwazniejsza jest jazda po asfalcie a nie po osniezonych polach. A tutaj to duzej roznicy miedzy oponami nie ma.
[/quote]

niezgodził bym się
wrzuć sobie letnie oponki na oś napędową i spróbuj podjechać pod lekkie wzniesienie gdzie żaden pług nie jechał przez jakąś godzinę a zakładamy że mocno sypie (zalóżmy że na asfalcie zalega 5 centymetrowa warstwa śniegu) EFEKT - koło się kręci jednak samochud nie porusza się a pod kołami twoży się lodowisko, oponka zimowa ma właśnie "wgryza" się w warstwę śnmiegu i łapie przyczepność

:okej:
pozdrawiam


GOLFIK 1,3 NZ '91 de best kar

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » śr gru 21, 2005 23:13

Ja mam 2szt Dunlopy All Season M2 i 2 szt Toyo -całoroczne i tak patrzac rzeczywiscie lepsze byly by zimowki, jednak nie jest najgorzej. Na mokrej nawierzchni jak i na sniegu (nie ubitym) jezdza idealnie, latem jeszcze lepiej. najgorzej jak jest lekkie oblodzenie wtedy ciezko idzie:). Co do oszczednosci to mozna zalozyc ze 100 zl na samej zmianie rocznie zaoszczedzasz letnie-zimowe , zimowe-letnie.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw gru 22, 2005 01:18

marcin21c pisze: niezgodził bym się
wrzuć sobie letnie oponki na oś napędową

:okej:
pozdrawiam
No dobra, ale do takiego testu powinno sie stosowac opony zimowe bowiem tworzywo odgrywa tu bardzo wazna role. Co do bieznika, to wg mnie wszystki opony spelniaja swoje wymagania, jedne sa cichsze/glosniejsze, drugie lepsze na wode.

Nie chodzilo mi przeciez o bagatelizowanie zmiany opon na zimowe.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
marcin21c
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 00:18
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: marcin21c » czw gru 22, 2005 18:35

pkirylcz, wszystko ok, napisałem tak po przeczytałem w twojej wypowiedzi że zimówki głównie na asfalt, co niejest prawdą zapewnie sam wto wiesz, fajnie by było zrobić teścik samemu a nie czytać artykuły nieobiektywnych pismaków,
na test trzeba by było wydać trochę kasy niestety :-(

pozdrawiam :okej:


GOLFIK 1,3 NZ '91 de best kar

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pt gru 23, 2005 10:38

Jesli chodzi o test, to dla mnie jest bardzo duza roznica miedzy zimowkami a letnimi oponami.
Po prostu opona letnia slizga sie na asfalcie kiedy jest mroz.
Chodzi o wlasciwosci gumy.


Pozdrawiam,
Piotrek

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » pt gru 23, 2005 13:27

Ja mam Barum 2 i są świetne, dlatego też i te ci polecam. miałem wczesniej Dębice i nie były takie cudowne. W jedną stronę do pracy mam 80 km więc mogę powiedzieć ci że Barum spisuje się bardzo dobrze a mam je juz 2 sezon więc ta opinia powinna być w pewnym sensie zadowalająca. Pozdrawiam. :bajer:



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » pt gru 23, 2005 14:40

Ja mogę opisać 3 rodzaje opon, na których jeździlem:

- Kormoran Winter 100 - jak juz ktoś napisal: rewelacja, rewelacja i jeszcze raz rewelacja!!! Ale maly problem: już ich nie produkują od kilku lat.

- Kormoran Snowpro - 2 kpl. Kupione, gdyż mialem nadzieję, że będą jeszcze lepsze od Witer 100. 2 komplet: mialem nadzieję, że te 1-sze to wypadek przy pracy..... Cóż: szajs.

- Dębica Frigo Dir. I: kupilem je, gdyż Brat ma takie w Porshe 924 (tylno napędowiec :) ) i bardzo je sobie chwali. Ponadto bieżnik jest bardzo podobny do Witer 100. Rewelacja. Ostatnio trochę popadalo w W-wie i miałem okazję poszaleć. Slalom na świeżym i ubitym (błyszczącym) śniegu to pikuś. Trochę głośne na suchym: to ich jedyna wada. Ale za tą cenę....



Irass

Re: Jakie opony zimowe: Barum czy Dębica??? Prosze o opinie

Post autor: Irass » pn gru 26, 2005 01:30

-oli- pisze:Witam;-) mam pytanie-> jaka opona jest lepsza: Barum Polaris 2 albo Dębica Frigo 2?
Mam zamiar kupić 2 nowe opony mam dylemat. A może sa jakieś inne opony godne polecenia ??
zaznaczam ze moge wydać +/- 200zł/szt. Rozmiar 175/70/14. Ps. kupował ktoś z was nowe opony z allegro??
jak jest z gwarancją? z Góry dziekuje za odpowiedzi ;-) Pozdrawiam
Śmigam też na Barumach już 4sezon i jest spox, a kupiłem je używane.



Awatar użytkownika
mat.i.tom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: śr sie 18, 2004 21:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mat.i.tom » wt sty 03, 2006 22:05

nie dlatego, ze jestem z Dębicy ale przez to, ze FRIGO I przejezdzily na poprzedniej dwóji całe dwie zimy i nawet ruszając pod wzniesienie nie zawiodły, w teren są super, co do FRIGO II to wszyscy do okoła je sobie chwalą ...... ostatnio Good Year wprowadzil u nas kilka na prawde dobrych opon, to wszystko zeby wyjsc na przeciw kolejnym zwolnieniom (norma w polskich firmach ...)


http://www.vwmk1-garage.pl

Użytkownik vwgolf.pl nr 19 Dołączył: Sro Sie 18, 2004 9:40 pm


3x Golf 1 GL
1x Rabbit L
1x Golf 2 CL BB
1x Golf 2 GTD Special
1x Golf 3 Otmar Alt 1 z 1000

Awatar użytkownika
nitrob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 14, 2005 18:22
Lokalizacja: Okolice Olsztyna

Post autor: nitrob » wt sty 03, 2006 22:26

Hej
Miałem ten sam problem od czasu jak do garażu pod górke małą wjechać nie mogłem na letniakach.
Miały być Kormoranki z lekkimi obawami kupiłem Barumki. Jak na razie dotają 4+ bo na błotku pośniegowym i koleinach lekko niepewne. Testowałem już sporo, bo drogowcy w moim regionie się nie przesilają :) W 10cm śniegu świeżym, ubitym i na oblodzonym afsalcie /bez szalenstw oczywiscie/ bardzo pewne.
Jedyne na co się wciekam to cena bo trochę przepłaciłem.
Pozdrawiam
Robert



wilkor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 02, 2005 12:40
Lokalizacja: D.Leśny

Post autor: wilkor » śr sty 04, 2006 11:29

ja jezdze na Barumach, nie nażekam, ładnie siew trzyma i wogule...co do dębicy...tata miał w firmowym...takie sobie ;-/


felgi juz sa, wprawdzie nie bbs ale są ładne...czekamy na lato.

flame3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 21, 2005 16:09
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: flame3 » śr sty 04, 2006 17:41

ja kupiłem KORMORANY 185/60/14 i mam nadzieje ze to dobry wybór taki rozmiar? czy lepiej jak są węższe?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości