Klocki hamulcowe i czujnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mojlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 17, 2008 19:22
Lokalizacja: Puławy

Klocki hamulcowe i czujnik

Post autor: Mojlo » pn mar 02, 2009 20:05

Mam pytanko gdzie w mk4 jest czujnik klocków hamulcowych?
Od niedawna po zapaleniu silnika zaczeła mi się świecić kontrolka od klocków i w komputerze wyświetla sie napis "Check brake pads"
Niedawno wymieniałem klocki z tyłu więc stwiersziłem ,że to pewnie na przodzie są klocki z czujnikiem.
Kupiłem klocki z czujnikiem zapbrałem się do wymiany i tu zong na starych klockach z przodu nie było żadnoego czujnika. Więc wyciołem kabelek z nowych klocków założyłem i jest ok. Tyle ,że kontrolka jak się paliła dalej sie pali i przy każdym uruchamianiu silnika wyskakuj napis "check brake pads"
Poziom płynu hamulcoego iest ok więc już nie mam pomysłów co to jest.
Ma ktoś jakiś pomysł skąd to się bierze? :)
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 20:16 przez Mojlo, łącznie zmieniany 1 raz.



Luki987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 16, 2008 11:49
Lokalizacja: Jordanów Śląski

Post autor: Luki987 » pn mar 02, 2009 20:31

Witam ja posiadam 4 SDI i też wymieniałem klocki z przodu bo zapaliła się kontrolka i czujnik jest tylko w klocku przy amortyzatorze powinna być wtyczka gdzie podpinasz nowy klocek. U mnie było to po stronie kierowcy. Poszukaj kabli przy kole i połącz je razem powinna zgasnąć. Tylko jeśli masz ESP to nie pomyl kabli.



Mojlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 17, 2008 19:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Mojlo » pn mar 02, 2009 20:45

Tak tylko ,że wcześniej było wszystko ok nic się nie świeciło ,a jak się okzało po zdjęciu kół stare klocki nie miały kabla z czujnikiem ,więc to dziwne.
Poza tym wyciołem już kabel z nowych klocków.
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 20:46 przez Mojlo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
roberts
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: roberts » pn mar 09, 2009 00:01

Czujnik znajduje się tylko po stronie kierowcy.Odpięcie go powoduje świecenie kontrolki.Przwdopodobnie mogły być przyrdzewiałe styki i dlatego świeciło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości