[Mk4 czujnik temperatury] czujnik temperatury zewnętrznej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr gru 31, 2008 15:42
Lokalizacja: tarnów

[Mk4 czujnik temperatury] czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: piotrek1987 » pn mar 02, 2009 15:09

Witam
Mam taki problem, podłączyłem auto pod kompa i wyszedł mi błąd klimatyzacji ze

779 Czujnik temperatury zewnętrznej-G17
przerwa lub zwarcie do plusa

dzis na termometrze bylo okolo 10 stopni a na wyswietlaczu od klimatryzacji bylo jakies 16... Czy na wyswietlaczu cimatronika temperatura która jest wyświtlana to jest z tego czujnika? Wiem ze powinien być on gdzie kolo klaksonów, za zderzakiem od strony kierowcy, wyciągłem zaślepke w zderzaku i z wiązki przewodów idących do klaskosu idzie osobna izolacja i myślełem ze to do tego czujnika - jednak na koncu były dwa przewodu i dalej nic - czy mozliwe jest ze nie ma czujnika i wyswietla temperature na wyswietlaczu???

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn mar 02, 2009 15:11

piotrek1987, raczej to jest mało możliwe że nie ma czujnika i wyświetla Ci temperature - od klimy jest najprawdopodobniej drugi czujnik w kabinie

temp. z klimatyzacji masz temp. wew. auta
temp. na wyświietlaczu zegarów jest z zew. auta
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 15:18 przez Kulon, łącznie zmieniany 2 razy.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

piotrek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr gru 31, 2008 15:42
Lokalizacja: tarnów

Post autor: piotrek1987 » pn mar 02, 2009 15:21

czyli musze jeszcze tam popatrzec moze te przewodu są od czegoś innego a czujnik jest gdzieś obok tego?

Czyli jesli dobrze rozumie to ta temperatura która jest wyswitlana na klmatroniku to jest wewnątrz auta???

kolo zegarów nic mi nie wyswietla...
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 15:25 przez piotrek1987, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn mar 02, 2009 15:25

piotrek1987 pisze:od czegoś innego a czujnik jest gdzieś obok tego
reczej te przewody sa od tego czujnika bo ten otwór niebieski obok przewodu to jest fabryczne miejsce na montaż czujnika - widać tam nawet tą metalową blaszke od czujnika


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

piotrek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr gru 31, 2008 15:42
Lokalizacja: tarnów

Post autor: piotrek1987 » pn mar 02, 2009 15:36

postaram sie gdzies dokupić ten czujnik i zobaczymy. A czy jego brak moze byc przyczyną tego ze klimatyzacja nie chce sie włączyć - mam takie dziwne obawy ze cos nie działa i nie wiem jak ją wogóle sprawdzić bo nie wiem czy to chłodne powietrze leci mi z pola czy z klimatyzacji?



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn mar 02, 2009 15:41

piotrek1987 pisze:A czy jego brak moze byc przyczyną tego ze klimatyzacja nie chce sie włączyć - mam takie dziwne obawy ze cos nie działa i nie wiem jak ją wogóle sprawdzić bo nie wiem czy to chłodne powietrze leci mi z pola czy z klimatyzacji?
nie powiem Ci na 100% czy to jest powodem nie działania ale logicznie rozumując tak powinno być
a jak sprawdzić - wsadzać kogoś do auta, zapal auto i stań przy aucie po włączenie klimy obroty powinny minimalnie spaść i będzie słychać że silnik pracuje pod większym obciążeniem
z tego co wiem to klimatronik nie włącza sie jak powietrze jest poniżej 5 stopni
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 15:42 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości