tłumik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

tłumik

Post autor: Thug77 » śr gru 20, 2006 22:30

mam takie pytanie dotyczące tłumika końcowego w 1.4 16V,tzn. jak on jest mocowany z resztą wydechu?,w hondzie miałem tak ze odkręcalo sie tłumik końcowy z 2 śrub wyciągało z wieszaków i zakładało sie nowy tylko wszystko w druga stronę,w IV zauważyłem że nie ma miejsca gdzie on sie łączy z resztą(jest w całości) natomiast w katalogu bosala widziałem że łączy się on za pomoca takiej jakby rurki z 2 śrubami??czyli co trzeba ciąc i spawać czy to łączenie jest własnie po to ze jak sie wytnie oryginał to potem za pomoca tej złączki się to składa bez spawania???



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr gru 20, 2006 22:36

powiem ci tak- jeżeli zakupisz tłumik w zakładzie gdzie montuja załozą ci go !! w cenie tłumika a zrobią to fachowo !!!!!!!



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » śr gru 20, 2006 23:17

wiem ale ciekawi mnie sam fakt jak to jest zrobione w IV,sam bym i tak nie wymieniał,co do montażu u tlumikarza to tam gdzie wymieniam cena za montaż jest liczona osobno i negocjuje się ją osobno zależy od modelu auta(największa hurtownia chyba w małopolsce jeżeli chodzi o tłumiki i szpeja z tym związane)a wiem ze połowa krakowa i okolic bierze tłumiki własnie od nich i dolicza swoją cenę(wszyscy u których byłem dzwonili do nich jak pytałem o cenę itd..)zresztą znajomy robił w warsztacie i mówił że głównie od nich brali rzeczy.



Boogie

Post autor: Boogie » czw gru 21, 2006 09:36

Thug77 pisze:mam takie pytanie dotyczące tłumika końcowego w 1.4 16V,tzn. jak on jest mocowany z resztą wydechu?
Przy wymianie, odcina się się tłumik tylni na rurze przed tym tłumikiem*, montuje się poprzez wspawanie na rurze króciec montażowy, a do tego króćca zakłada się dopiero nowy tylni tłumik.

*rurę odcina się w tajkiej odległości od tylnego tłumika, aby nowy tłumik + wspawany króciec montażowy zachowały odpowiedni wymiar niezbędny do zamontowania/podwieszenia nowego tylnego tłumika.

Podpowiem tylko, że tłumik końcowy do 1,4 16V jest znacznie droższy od tłumika końcowego do 1,6. Tłumiki te różnią się ilością haków do podwieszenia, ten od 1,4 ma 2 ucha - z przodu i z tyłu, ten od 1,6 tylko jedno - z tyłu. Poza tym na długość są takie same. Ten od 1,6 ma trochę większy przekrój, ale pasuje.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw gru 21, 2006 10:34

Ja mam ucięty wydech kawałek przed tłumikiem końcowym i nowy tłumik z całym wydechem są połączone dosyć nieprofesjonalną złączką ale może dlatego że nie mam oryginalnego wydechu VW tylko czeskiej firmy Soieta, normalnie pewnie była by jakaś oryginalna złączka.



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » czw gru 21, 2006 12:38

u mnie chyba trzeba bedzie obciąc gdzieś dalej przy wymianie bo widze że jest już dobrze zżarty na jedym z wygięc które ma,na allero znalazłem bosala do 1.4 16V za 130 zeta,myslałem żeby zapobiegawczo kupić ale jeszcze zadzwonię zapytam ile w hurtowni za takiego krzyczą ale wydaje mi się że dużo więcej,co do podobieństwa tłumika 1.6 do 1.4 to wiem tez napewno ze z 1.4 wychodzi jedna rurka z tyłu z 1.6 2 i ten z 1.6 trochę inaczej wygląda,mój jako tlumik dobrze wygląda ale rurkrę chwyciło i po zimie i soli może być lipa, widzę ze z tą złączką jak na schemacie to jednak dobrze myslałem :)



Boogie

Post autor: Boogie » czw gru 21, 2006 14:36

Ano prawda, z tego do 1,5 wychodzą 2 rury-końcówki i tak jak pisałem wcześniej pucha jest trochę większa w przekroju.



Maxelerty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lut 17, 2009 21:00
Kontakt:

Post autor: Maxelerty » pn mar 02, 2009 09:43

Hej jaki byście polecili sportowy tłumik z fajnym basem do MK4 1.4 16V?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości