Jaki olej ( nie wiem co było wlane wcześniej )

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » ndz sty 25, 2009 21:58

witam wszystkich podłącze się jak można pod pytanie.
Otóż mam golfa 1.6 188tys przebiegu stal on ok 1,5 roku nie używany. odkąd go kupiłem to jeżdżę już dwie wymiany na mineralnym castrolu i mam pytanko zbliża się następna wymiana i czy mogę przejść na półsyntetyk silnik igła nie bierze oleju. Może to mieć jakieś negatywne skutki??



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz sty 25, 2009 23:37

ace-mati, nie powinno miec zadnych skutkow niegatywnych, wrecz na odwrot, dla hydraulicznych popychaczy zaworow lepiej jak olej nie jest taki gesty..., polecam motul/midland/liqui molly



Awatar użytkownika
BzyTek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 18:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: BzyTek » pn sty 26, 2009 00:19

kalosh, spróbuj najpierw wymienić filtr oleju na Mann.
Jak to nie przyniesie skutku to pomiar ciśnienia oleju.
Pozdrawiam


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/5496][img]http://www.motostat.pl/user_images/5496/icon4.png[/img][/url]
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

zetnktel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: wt sie 12, 2008 10:20
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: zetnktel » pn sty 26, 2009 01:53

To i ja sie podlacze czeka mnie wymiana wszystkich filtrow i oleju. I mam w zwiazku z tym kilka pytan.
po pierwsze ile okolo kosztuja wszystkie filry i czy sa jakies rozne rodzaje
po drugie.. no wlasnie jaki olej. Silnik 1.8 RP benzyna przebieg ~245 tys wg. wskazan licznika. Obecny olej jest conajmniej dziwny, nie dosc ze jest go za duzo. Jest czarny jak smola to silnik wydaje dziwne dzwieki jak zimny jest takie pykanie lekkie a potem ustaje i jest go za duzo i nic, zero bierze od sierpnia do dnia dzis jest go tyle samo, z tym ze swoje autko nabylem w sierpniu a wczesniej stalo tyle czasu ze jak odpalilo sie i cofnelo to w miejscu opon byla zgnita trawa.
I teraz pytanie na jaki konkretnie olej wymienic?
A no i odkad go mam zrobilem okolo 5000 KM.
Ostatnio zmieniony pn sty 26, 2009 01:54 przez zetnktel, łącznie zmieniany 1 raz.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » pn sty 26, 2009 02:04

zetnktel pisze:To i ja sie podlacze czeka mnie wymiana wszystkich filtrow i oleju. I mam w zwiazku z tym kilka pytan.
po pierwsze ile okolo kosztuja wszystkie filry i czy sa jakies rozne rodzaje
po drugie.. no wlasnie jaki olej. Silnik 1.8 RP benzyna przebieg ~245 tys wg. wskazan licznika. Obecny olej jest conajmniej dziwny, nie dosc ze jest go za duzo. Jest czarny jak smola to silnik wydaje dziwne dzwieki jak zimny jest takie pykanie lekkie a potem ustaje i jest go za duzo i nic, zero bierze od sierpnia do dnia dzis jest go tyle samo, z tym ze swoje autko nabylem w sierpniu a wczesniej stalo tyle czasu ze jak odpalilo sie i cofnelo to w miejscu opon byla zgnita trawa.
I teraz pytanie na jaki konkretnie olej wymienic?
A no i odkad go mam zrobilem okolo 5000 KM.
yyy i jak go kupiles (wiedzac ze wroslo w ziemie) nie zmieniles mu oleju i jezdzisz na tak starym i juz pewnie dawno przepalonym oleju??
na twoim miejscu zalalbym go teraz jakims mineralem, nawet jakims tanim, zeby przepluklac silnik i jesli po wymianie tego nie byloby niepokojacych skutkow, to moglbys pomyslec o polsyntetyku..ale teraz to koniecznie wylej to czarne scierwo z silnika, to nie diesel zeby olej byl czarny :bajer:



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » pn sty 26, 2009 02:19

zetnktel cena wszystkich filtrow bedzie w granicach 50 zl (nie liczac przeciwpylkowego). Jesli chodzi o filtr oleju to chyba Mann jest najlepszy, paliwa i powietrza mozesz zalozyc Filtrona.



zetnktel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: wt sie 12, 2008 10:20
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: zetnktel » pn sty 26, 2009 02:25

haps pisze:yyy i jak go kupiles (wiedzac ze wroslo w ziemie) nie zmieniles mu oleju i jezdzisz na tak starym i juz pewnie dawno przepalonym oleju??
na twoim miejscu zalalbym go teraz jakims mineralem, nawet jakims tanim, zeby przepluklac silnik i jesli po wymianie tego nie byloby niepokojacych skutkow, to moglbys pomyslec o polsyntetyku..ale teraz to koniecznie wylej to czarne scierwo z silnika, to nie diesel zeby olej byl czarny :bajer:
A ja sie nie znalem wtedy, tak jak teraz.. :)
BTW 31 sierpnia silnik chodzil mniejwiecej tak KLIK wtedy pamietam b. goraco bylo i silnik byl nagrzany
RoBaL84 pisze:zetnktel cena wszystkich filtrow bedzie w granicach 50 zl (nie liczac przeciwpylkowego). Jesli chodzi o filtr oleju to chyba Mann jest najlepszy, paliwa i powietrza mozesz zalozyc Filtrona.
Dzieki.. Wiec panowie jaki olej kupic. Castrol Magnatec?
Ostatnio zmieniony pn sty 26, 2009 02:26 przez zetnktel, łącznie zmieniany 1 raz.



kalosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: czw sty 01, 2009 21:38
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: kalosh » pn sty 26, 2009 09:26

Minerała zalał mój wujek (od niego kupiłem samochód). Zrobił na nim 7tyś. Marki oleju nie znam.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/314911.html][img]http://images.spritmonitor.de/314911.png[/img][/url]

Maro26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 13:17
Lokalizacja: Przasnysz
Kontakt:

Post autor: Maro26 » ndz mar 01, 2009 23:30

Podłącze się do tematu mam goferka z silnikiem 1,6 PN (kupiony niedawno bo z 3 m-ce temu! Przyszła kolej na wymianę oleju nie wiem co było lane wcześniej więc postawiłem na mobil super m 15w40 czyli mineralny i teraz mam pytanie czy to dobry wybór?? Zaznaczam że pod względem wycieków silnik do końca nie sprawdzony a i nie zauważyłem by cokolwiek oleju ubywało a przejechałem nim już albo zaledwie 1,5k km



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » pn mar 02, 2009 00:13

Maro26 a jaki masz w nim przebieg?



muzykant

Post autor: muzykant » pn mar 02, 2009 01:28

Maro26, mam ten olej u siebie zrobiłem kilka tys km już i olej ma taki sam kolor jak nowy i taką samą lepkość. Nie mogę narzekać.



Maro26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 13:17
Lokalizacja: Przasnysz
Kontakt:

Post autor: Maro26 » pn mar 02, 2009 07:24

Co do przebiegu to ma już 195k!



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » pn mar 02, 2009 15:25

To przeczytaj temat od poczatku i na twoim miejscu zrobilbym tak jak jest napisane (zalal go polsyntetykiem a gdyby cos ..... to tak jak bylo w temacie).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości