Problem z prędkościomierzem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grysiu83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 18:44
Lokalizacja: Bielawa

Problem z prędkościomierzem

Post autor: grysiu83 » ndz mar 01, 2009 19:22

Witam, mam golfa 1.8 benzynkę z 1992 roku. Jakieś dwa miesiące temu pojawił się w moim golfiku problem z prędkościomierzem, najpierw wskazówka podczas przyspieszania zaczęła luźno się wahać w dużym zakresie prędkości, ale stabilizowała się w momencie jednostajnej prędkości (dodam tylko że pojawił się ten problem po raz pierwszy, gdy na dworze było jakieś -15 stopni Celsjusza)

Parę dni później prędkościomierz całkiem przestał pokazywać prędkość. Tak było przez jakiś miesiąc i nagle któregoś razu znowu zaskoczył i tym razem wskazówka już nie skakała, tylko pokazywała prędkość tak jak powinna. Jednak po wjechaniu na jakieś nierówności znowu przestał działać.

Wtedy pomyślałem że to kwestia jakiegoś kabelka lub kostki, która może dobrze nie stykać. Dowiedziałem się że prędkościomierz sygnał bierze ze skrzyni biegów więc poruszałem kostką. Od razu nie zaskoczyło, ale jakieś dwa dni później zaczął nie przerwanie chodzić przez jakiś tydzień, zrobiłem w tym czasie 150 km i znowu padł.

Mam prośbę do osób które miały kiedyś podobny problem lub osób które wiedzą jak go rozwikłać o jakieś info na ten temat.

Z góry dziękuję. Obrazek



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz mar 01, 2009 19:26

jeśli masz licznik na impulsator , to trzeba go będzie wymienić , może jeszcze kostka przy samym liczniku jest niedociśnięta



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » ndz mar 01, 2009 20:35

może to tgz."zimny lut" trzeba by rozebrać licznik i sprawdzić czy lutowania poszczególnych elementów są dobre. Jak sam się nie znasz to zanieś licznik do zakładu gdzie naprawiają sprzęt RTV i powiec żeby sprawdzili czy nie ma "zimnych lutów" bo ci raz łączy raz nie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 434 gości