Problemy z zamarzaniem klamek / zamków

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baskecior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 27, 2007 14:27
Lokalizacja: Pabianice

Problemy z zamarzaniem klamek / zamków

Post autor: baskecior » pt lut 27, 2009 21:50

Na wstępie witam szanowne towarzycho.

Stałem się (to się okaże) szczęśliwym posiadaczem III z 5 furtkami, klimą, i manualnymi szybami (Hemp twierdzi że to się wkróce zmieni, ale jak tu wierzyć pijokowi z Piotra Skargi ;) ) 1Z na pokładzie.
Wszytko działa jak należy , ale niepokoi mnie codzienna konieczność ganiania z suszarką w celu odmrożenia zamka.
Czy macie jakichś pomysł jak skutecznie rozwiązać ten problem ?
Przy -15 st C stałem 10 minut i grzałem to dziadostwo zanim drzwi się otworzyły.
Jako odwieczny użytkownik Audi nigdy nie spotkałem się z takimi problemami a tutaj niestety niemiła niespodzianka.

pozdrawiam

+

dodam że jestem zdziwiony ilością miejsca w tym rydwanie ... małe bydlątko, a jednak nawet taki drągal jak ja daje radę ;)
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 09:35 przez baskecior, łącznie zmieniany 1 raz.


Baskecior

Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » pt lut 27, 2009 22:01

Temat przerabiałem, zrób tak.
Zdejmik klamkę, odkręca się ją na imbus (poniżej zatrzaska zamka) klamkę przesuwasz w stronę lusterka i wyjmujesz. Wyczyść ją porządnie.
Następnie kup sobie taki olej silikonowy w sprayu (taki w czerwonym, K2 się zwie) i zalej tym wszystko co się da. Potem odkręć chłopka od zamka (tego który się chowa jak zamkniesz drzwi) i tam również napsikaj ile się da - i po problemie.
To ci na pewno pomoże, ja tak zrobiłem i mam spokój od początku grudnia.
Nie używaj żadnego WD40 bo się do tego nie nadaje.

Szlag mnie trafiał, przy -2°C miałem zamarznięte zamki. Wszystko przez cięgna zamka które są praktycznie na wierzchu i dostaje się tam masa wody z syfem z ulicy.
Ostatnio zmieniony pt lut 27, 2009 22:03 przez Lennox, łącznie zmieniany 1 raz.



baskecior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 27, 2007 14:27
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: baskecior » pt lut 27, 2009 22:06

Dziękuję :pub:


Baskecior

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości