Problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem

Post autor: krzysztof w » pt sty 16, 2009 23:39

Witam :bajer: Przekopałem forum i znalazłem sporo pomocnych informacji. Po sprwadzeniu tego wszystkiego nadal nie znalazłem rozwiązania problemu. Otóż problem polega na tym że mimo działającej i sprawnej nagrzewnicy w aucie nie grzeje. Na wężu zasilającym nie ma termostatu tak jak to czasem bywa. Nagrzewnica jest drożna i gorąca lecz leci tylko zimne powietrze. Ręce mi już opadają. Co to może być za przyczyna. Gdyby ktoś znał rozwiązanie tego problemu to z góry dziękuje. [-o<


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Post autor: kamil g60 » pt sty 16, 2009 23:53

prawdopodobnie nie działaja lkapki od otwierania ciepła od nagrzewnicy a od zimnego powietrza.. moze linka sie urwała od pokretła z regulacja ciepla i zimna powietrza... albo przy pokretle albo cos przy tej klapce przy nagrzewnicy ..


Moje G60. Wjedż i oceń.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=131744

Kupie BBs 15 RS lub Rm lub ranty


Filmik kiedys tak wygladał:)
http://pl.youtube.com/watch?v=jmtjYS3gS_A

Filmik 0-100km/h
http://pl.youtube.com/watch?v=ODqKlLZvth8

krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » sob sty 17, 2009 00:01

kamil g60, to też sprawdzałem i dzwignia pod nagrzewnicą zamyka i otwiera więc to raczej nie to. Dodam że ten golf od momentu zakupu nigdy nie grzał a jest to już drugi rok.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Awatar użytkownika
harrikson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:30
Lokalizacja: podkarpacie ,dębica

mk2 grzanie

Post autor: harrikson » sob sty 17, 2009 00:20

Witam jak podniesiesz maske masz koło samego podszybia dwa takie jakby reduktory jeden jest plastikowy ,drugi aluminiowy,zrób tak jak ja to zrobiłem wymontuj obydwa i połacz weze ze soba najlepiej kawalkami rurki ,ja dałem z kierownicy rowerowej.zobaczysz jak bedzie grzał,pozdro jesli chcesz wysle ci zdjecia jak ja to mam zrobione.



krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » sob sty 17, 2009 10:45

harrikson, ja już wcześniej pisałem że na wężu zasilającym i powrotnym nie ma termostatu. Akurat od tego zacząłem szukanie. Ale dzięki za rade. Pozdro.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Kriscc » sob sty 17, 2009 11:48

Ja bym jednak przyjrzał się klapkom. Sprawdzałeś ich stan? Często ta gąbka co na nich jest wykrusza się i wtedy leci zimne powietrze.



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » sob sty 17, 2009 13:05

po tym co przeczytalem to na bank klapki cieple powietrze sie miesza z zimnym i nie ma grzania, zaklej je i bedzie git a da sie to zrobic bez wyjmowania nagrzewnicy



krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » sob sty 17, 2009 17:55

Kriscc, i masuo, być może to jest to. Jutro znajdę chwilkę to się do tego dobiorę.
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 17:56 przez krzysztof w, łącznie zmieniany 1 raz.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » sob sty 17, 2009 21:01

krzysztof w, sprawdz to i daj znac wystarczy odkrecic srodkowy tunel i zdjac oslonke taka potrojna ja skleilem na osmiorniczke i zwykla podkladke pod myszke ;]



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz sty 18, 2009 13:42

Witaj, może ja też się podłączę do tematu, miałem podobny problem do kolegi Krzysztof w u mnie problem ustąpił po sprawdzeniu poziomu płynu w zbiorniczku płynu chłodzącego :) może warto i to sprawdzić :bajer:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
xXzulikXx
V.A.G KORPS T-KA
V.A.G KORPS T-KA
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 02, 2009 21:41
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: xXzulikXx » ndz sty 18, 2009 14:03

Ja sie urzerałem z tym 2 tyg ...
wiminilem wszystko co mozliwe , pompa,termostat,nagrzewnica,chłodnica i dalej bez ogrzewania bo tez mi mowili o tej klapce ktora otwiera i zamyka doplyw zimnego powietrza, sadzilem ze jest wszystko ok z ta klapka bo sie ruszła ale na niej sa gąbki ktora uszczelniaja 3milimetrowa szczeline i byly one juz pokruszone ... dokleilem na te klapke uszczelike do okiem i Ciesze sie teraz Ciepłym powietrzem :)



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pt lut 27, 2009 12:54

krzysztof w a wskazówka od temperatury na pulpicie pokazuje ci, że silnik jest nagrzany? Jeśli tak, to :
Powinieneś sprawdzić samą nagrzewnicę czy jest drożna. Musisz zdjąć oba przewody wodne które wchodzą do podszybia. Oczywiście dobrze by było spuścić płyn, chyba że jesteś szybki i na zimnym silniku zdążysz zdjąć przewody i zaślepić odejścia. Oczywiście płyn z przewodów od nagrzewnicy wycieknie ci, więc możesz przygotować coś w co będziesz mógł złapać wyciekający płyn. Jak już upewnisz się, że nagrzewnica jest drożna, pozostaje uzupełnić brakujący płyn i odpowietrzyć układ. Powodzenia.


VWpower Golf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości