Sprawdzenie i wymiana oleju w skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Sprawdzenie i wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: regitmc » pt gru 16, 2005 22:58

Witam! Prosze o pomoc tak jak w temacie. Chciałbym sprawdzić stan i wymienić olej w mojej skrzyni biegów. Jak zabrać się do tego? Chodzi mi tu jak można sprawdzić stan oleju w skrzyni, jak usunąć stary i jak wprowadzić nowy olej. Jeśli ktoś ma na ten temat jakieś informacje to proszę o odpowiedź. Z góry dzięki!
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 20:12 przez regitmc, łącznie zmieniany 1 raz.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

ccccv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 08, 2005 11:07
Lokalizacja: Oleśnica

olej skrzyni

Post autor: ccccv » pn gru 19, 2005 13:38

ostatnio wymieniałe i tak musisz ściągnąć z lewej strony osłone silnika i będzie tam śruba na imbusa 17 jak dobrze pamietam jak ją odkręcisz tomożna sprawdzićstan oleju a żeby zlać stary musisz odkręcic taką samom tylko od spodu napewno zauważysz,a zalewasz z boku tam gdzie sprawdzasz najlepiej zdjąć koło. a nie zapomnij zakręcić śruby tej co spuszczasz olej.



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn gru 19, 2005 14:59

Jak masz odpowiedni stan oleju w skrzyni i nic nie cieknie to go nie wymieniaj, bo tego się nie robi.
Olej w skrzyni słuzy od początku do końca żywota samochodu.


Black

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn gru 19, 2005 17:39

Ale jak juz będziesz wymieniał to oczywiscie na syntetyk



Awatar użytkownika
mucha1l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:06
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: mucha1l » pn gru 19, 2005 18:05

nie piszcie glupot ze oleju sie nie wymienia!!!!!robi sie to co 60tys km lub co 3 lata poniewaz olej traci swoje wlasciwosci smarne.


http://mpm-auto-walbrzych.pl

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn gru 19, 2005 18:45

mucha1l pisze:nie piszcie glupot ze oleju sie nie wymienia!!!!!robi sie to co 60tys km lub co 3 lata poniewaz olej traci swoje wlasciwosci smarne.
A powiesz nam skąd to wiesz, tylko nie mów , że z serwisu.
Podaj jakieś konkrety a nie rzucasz sobie ot tak sobie.
Gdzie to wyczytałeś?
W Polonezie może i się wymienia, ale na pewno nie w VW.
Także zanim coś napiszesz to dokładnie to sprawdź.


Black

wara99

Post autor: wara99 » pn gru 19, 2005 19:22

nie wiem jak jest w vw ale w fordzie starego a jest to 97 ro k i od nowosci jezdzi nim stary to palcem do tej pory nie tknol i chodzi skrzyneczka jak ta lala



Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Post autor: Zoltecek » pn gru 19, 2005 20:08

w serwisowce golfa jest napisane ze poziom oleju trzeba uzupełniac (dolewac )jezeli jest mało ale NIE WYMIENIAC a jezeli chcesz tak bardzo go wymieniac to musisz wiedziec jaki olej o jakiej gestosci wlac bo jak wlejesz za gesty to biegu nie wrzucisz
uwazaj bo to nie maluch



vian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 17, 2005 20:20
Lokalizacja: POZNAN

Post autor: vian » pn gru 19, 2005 20:18

ja tez słyszałem ze oleju w skrzyni sie nie wymienia... przynajmniej tak mi powiedzial mechanik po sprawdzeniu w swoim madrym katologu; dotyczylo to golfa MK2... ale oczywiscie mozna dolac, bo ubytki moga sie zdarzac na przestrzeni lat :)



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pn gru 19, 2005 20:35

Dzięki wszystkim za wszechstronne rady, w szczególności dla ccccv za opis jak to zrobić. Ciężko coś niestety na ten temat znaleść. Wiem że oleju się nie powinno wymieniać w skrzyni tylko uzupełniać braki. Samochód kupiłem jakiś czas i powoli słucham co go boli. Po wymianie wszystkich podstawowych elementów i płynów, przyszedł wreszcie czas na sprawdzenie skrzyni biegów. Skrzynia chodzi dobrze, biegi wchodzą lekko, tylko ze wstecznym mam problem. Tak jakby nie zazębiał się do końca, ale i na tego naprawe przyjdzie czas. Chciałbym sprawdzić stan oleju w skrzyni i ewentualnie uzupełnić braki (w ostateczności wymienić całkowicie olej) gdyż niewiem jak była ona eksploatowana wcześniej. W najblizszych dniach sprawdze jak się ma olej w mojej skrzyni biegów, niestety pracom przy samochodzie nie sprzyja pogoda.
PS: Jeśli ktoś orientuje się co może być przyczyną tego niezazębiania się wstecznego prosze o pomoc. Z góry wszystkim dzięki.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Post autor: Zoltecek » pn gru 19, 2005 20:58

wiesz z tym wstecznym to w golfach starszych tez tak było mowie o II generacji bo moj kumpel tez tak ma wrzuca ze zgrzytem kolega w passacie III tez ma problemy ja nie mam takich problemow moze po prostu masz poziom za niski i tyle



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pn gru 19, 2005 21:04

No ja również słyszałem że to jest wada fabryczna golfów, ale tych starszych generacji. Mam kumpla który też ma problem w golfie II i podobno tego problemu nie mozna usunąć bo są w dźwigniach tych przy skrzyni jakieś elementy których się nie wymienia. Troche to dziwne bo przecież wszystko mozna rozebrać na części pierwsze. Za niski poziom, masz na myśli poziom ustawienia drążka zmiany biegów a tym samym kół żebatych?


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » pn gru 19, 2005 21:39

Jesli nie masz problemow ze skrzynia biegow to chyba chcesz je miec.
Tak jak koledzy wspomnieli oleju w skrzyni biegow nie wymienia sie chyba ze wykonuje sie jakies prace naprawcze.
Dla przykladu zamieszczam skan z ksiazki serwisowej.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pn gru 19, 2005 22:24

Pewnie masz książke serwisową do Golfa III. Chyba dam sobie spokój z tym olejem w skrzyni, ale troche mnie to ciekawi, bo nieznam dokładnie historii samochodu. A co jeśli w skrzyni jest za mało oleju lub co gorsza wogóle go nie ma? Jak kupowałem samochód to zobaczyłem że miał otwary korek plastikowy u góry skrzyni (zielonego koloru). Pomyślałem że może ktoś tam coś kombinował i chciałem profilaktycznie sprawdzić. Niewiem czy ten korek to zamyka otwór przez który wprowadza się olej?


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 393 gości