Problem z otwarciem klapy bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jord4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 09, 2008 01:52
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Problem z otwarciem klapy bagażnika

Post autor: jord4n » pn lut 02, 2009 20:56

Witam, proszę poradźcie mi jak rozwiązać problem. Nie mogę otworzyć klapy bagażnika w moim golfie MK4. Tzn kiedyś przestała się ona otwierać centralnym, jednak dało się ja otworzyć kluczykiem. A teraz nawet kluczykiem nie mogę jej otworzyć. Przyciskając przycisk na kluczyku słychać ruch w zamku klapy jednak klamka pozostaje miękka (tzn nie da się otworzyć klapy). Ewentualnie jak awaryjnie otworzyć klapę. Macie jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 10:06 przez jord4n, łącznie zmieniany 1 raz.



SebM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 03, 2008 20:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: SebM » pn lut 02, 2009 21:14

też tak miałem tylko w VW Bora,
szwagier mocno "zamknął" klapę i wtedy z zamka w klapie z jednej takiej "małej części" urwał się mikrostyk. Pozbyłem się tej części, bo pewno dokupić nie można :chytry: i złączyłem na krótko. Działa po dziś dzień. Minus tego taki, że centralny odryglowuje od razu bagażnik, bez znaczenia w jakiej pozycji jest zamek
Trzeba otworzyć od środka, instrukcja jak to zrobić gdzieś była
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 21:15 przez SebM, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pn lut 02, 2009 21:27

wejdź do bagażnika po złożeniu siedzeń - w osłonie w miejscach gdzie są uchwyty za które zamykasz klapę - ciągnąc wykręcasz wkręty (2 wkrety) , następnie zdecydowanym ruchem szarpnij i oderwij - odepnij osłonę. Masz dostęp do sterowania i możliwość otwarcia



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pn lut 02, 2009 21:27

Awararyjnie klape mozesz otworzyc w nastepujacy sposób
1. zdejmij tylna pólke
2. złoż sobie siedzenia
3. wjdz do srodka i zdejmij te plastiki na ktorych trzyma sie pólka(trzeba je pewnym ruchem szarpnac w gore , ale nie na siłe zeby nie połamac zaczepów
4. w miejscu uchwytu do zamykania , tam gdzie wkładasz reke zamykajac znajduje sie po jednej srubie (chyba torx ale nei jestem do konca pewien) wykrec je
5. teraz staraj sie tak samo delikatnie szarpnac plastik ktory jest na klapie , po wykreceniu tych srub on trzyma sie na kilku zaczepach
6 po jegao zdjeciu ukarze ci sie mechanizm zamka i najprawdopodobniej pękło ktores z ciegien ,
7. sprobuj poruszac wszystkimi ciegnami a napeno ktores odblokuje zamek
8 jak juz odblokujesz postaraj sie przeczyscic zamek i zobacz co dokładnie mu dolega
a po naprawieniu złoz wszystko w odwrotnej kolejnosciu tyle ze juz nie musisz robic tego przy zamknietej klapie

U mnie tez klapa ni chciał sie otwierac ale przyczyna lezała w si łowniku ktory był zabrudzony i nie chciał odblokowywac przeczysciłem przesmarowałem i chodzi jak złoto

Napisz czy sie udało
pozdr.



jord4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 09, 2008 01:52
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Udalo sie!

Post autor: jord4n » pt lut 06, 2009 00:59

Dziękuje za pomoc, oczywiscie udało się rozwiązać problem, mechanizm centralnego nie otwierał klapy bagażnika ponieważ spadł jeden z elementów. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
liptoon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 17:50
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: liptoon » czw lut 26, 2009 22:42

Witam
Mam podobny problem z otwarciem klapy w MK4.
Dostałem się do zamka od wewnątrz, niestety nie wiem co jest przyczyną braku możliwości otwarcia klapy (klamka jest miękka).
Poniżej zamieszczam zdjęcia:

http://img4.imageshack.us/img4/9917/klapa1.jpg
http://img5.imageshack.us/my.php?image=klapa2.jpg



greg

Post autor: greg » czw lut 26, 2009 23:45

liptoon, możliwe że przestawiłeś kluczykiem żeby central nie otwierał :bigok:



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » pt lut 27, 2009 01:13

liptoon pisze:Witam
Mam podobny problem z otwarciem klapy w MK4.
Dostałem się do zamka od wewnątrz, niestety nie wiem co jest przyczyną braku możliwości otwarcia klapy (klamka jest miękka).
ja mam to samo... co wyjade na narty i chce wracac do domu nie moge otworzyc bagaznika, dwa razy dobieralem sie do zamka i nic tam nie bylo... ostatnim razem wlalem wrzatek z termosu przez ta kratke pod szyba i po chwili poscilo... tylko co tam zamarzlo? na drugi dzien skorzystalem z opisu greg`a o naprawie spryskiwacza tylnej klapy, kolejny wyjazd zamek sie nie zaciol... czyzby zamarzal gdzies plyn? w dodatku zimowy... sam juz nie wiem...



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt lut 27, 2009 01:18

ten siłownik centralnego czesto sie zapieka i blokuje mozliwosc otwarcia, ja popryskałem cały zamek jakims olejem w sprayu, pokreciłem kuczykiem zeby sie wszystko ładnie poruszalo i przesmarowało i ten zabieg pomogl



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » pt lut 27, 2009 01:28

gregoryb1 pisze:ten siłownik centralnego czesto sie zapieka i blokuje mozliwosc otwarcia, ja popryskałem cały zamek jakims olejem w sprayu, pokreciłem kuczykiem zeby sie wszystko ładnie poruszalo i przesmarowało i ten zabieg pomogl
silownik centralnego? czyli ta biala skrzyneczka? dodam ze kluczyka do zamka nawet na 1cm nie wloze tak jest zasyfialy a jak bagaznika nie moge otworzyc to slysze ze chodzi centralny w klapie tylko klamka jest ,,luzna"



greg

Post autor: greg » pt lut 27, 2009 01:33

xperl pisze:dodam ze kluczyka do zamka nawet na 1cm nie wloze tak jest zasyfialy
wypnij wkładkę zamka - do benzyny i umyć



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » pt lut 27, 2009 01:37

greg pisze:
xperl pisze:dodam ze kluczyka do zamka nawet na 1cm nie wloze tak jest zasyfialy
wypnij wkładkę zamka - do benzyny i umyć
a pozniej czyms na smarowac? w zasadzie nie zalezy mi na tym zeby kluczykiem otwierac bagaznik ale jak ma to byc wyjscie awaryjne to zainteresuje sie tym ;)



greg

Post autor: greg » pt lut 27, 2009 01:47

xperl pisze:a pozniej czyms na smarowac?
ja to rozebrałem na czynniki pierwsze wyjmujac po kolei ząbki i zapisując kolejność (maja numerki) , wyczyściłem całość wymyłem i wszystko przesmarowałem towotem



Zieloniutki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 22:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zieloniutki » pn mar 09, 2009 16:01

liptoon pisze:Witam
Mam podobny problem z otwarciem klapy w MK4.
Dostałem się do zamka od wewnątrz, niestety nie wiem co jest przyczyną braku możliwości otwarcia klapy (klamka jest miękka).
Poniżej zamieszczam zdjęcia:

http://img4.imageshack.us/img4/9917/klapa1.jpg
http://img5.imageshack.us/my.php?image=klapa2.jpg
Liptoon, u mnie to samo. Zauważyłem, że w miejscu styku tych dwóch dźwigienek (punkt styku zaznaczyłem kołem) jedna dźwignia zeskakuje z drugiej, zamiast na niej się oprzeć i ją popchnąć dalej. Strzałką zaznaczyłem kierunek w którym porusza się dźwignia gdy ciągniesz za klamkę, powinna wtedy popchnąć drugą dźwignię która z kolei otwiera zamek. Mechanizmu jednak jeszcze nie wyjąłem, więc nie mam pojęcia co z tym zrobić...
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 16:02 przez Zieloniutki, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/246672.html][img]http://images.spritmonitor.de/246672_5.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości