element metalowo-gumowy w wahaczu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
M_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 21:19
Lokalizacja: Ślesin/Nakło
Kontakt:

element metalowo-gumowy w wahaczu

Post autor: M_vw » śr lut 25, 2009 23:27

Witam!

Do wymiany miałem element metalowo-gumowy w prawym wahaczu w moim mk3, ponieważ oberwała się guma. Przy raptownym dodaniu/opuszczeniu pedału gazu samochód lekko zjeżdżał ze swojego toru i musiałem kontrować kierownicą. Element został wymieniowy i wciśnięty w wahacz w takim ułożeniu, w jakim był poprzedni. Pytanie brzmi: Czy to jest właściwe ułożenie tego elementu? Czy nie powinien on być przekręcony o 45 stopni,tzn. tak aby wycięcia w gumie były wzdłuż samochodu, a nie jak teraz poprzecznie. Przy ruszaniu bardzo mocno wahacz pracuje na tym elemencie- wydaje mi się, że przez to ułożenie elementu. Gdyby był odwrotnie załozony być może te ruchy były mniejsze... ?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lut 25, 2009 23:28 przez M_vw, łącznie zmieniany 1 raz.


Tylko i na zawsze... VW

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=163323
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2375074#2375074

Awatar użytkownika
fazi205
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:56
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: fazi205 » śr lut 25, 2009 23:38

sam to zakładałeś ja w tamtym roku to wymieniałem pojechałem do zakładu i wzięli mi za nabicie 20 zł i nie musiałem kombinować. Wiesz że to jest ważna część zawieszenia lepiej jedź i nabij jeszcze raz by później nie było niespodzianek :bigok: :bigok: :bigok:


sie lata lewy pas gaz i płyne

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » śr lut 25, 2009 23:53

wszystko jest ok więc nie widze powodu aby jeszcze raz to nabijać.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 26, 2009 12:31

w tulei jest strzałak (chyba kazdy ją widzi na zdjęciu) a w wahaczu powinna byc kropka (pewnie jest z drugiej strony wahacza)
Strzaleczka ma wypadac na kropkę i widzę że u Ciebie jest wszystko OK. Dla pewnosci sprawdz to o czym pisalem.
a tutaj masz zdjecie jakiegos kompletnego wahacza.

pzdrObrazek



Awatar użytkownika
M_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 21:19
Lokalizacja: Ślesin/Nakło
Kontakt:

Post autor: M_vw » czw lut 26, 2009 15:10

fazi205 pisze:sam to zakładałeś ja w tamtym roku to wymieniałem pojechałem do zakładu i wzięli mi za nabicie 20 zł i nie musiałem kombinować. Wiesz że to jest ważna część zawieszenia lepiej jedź i nabij jeszcze raz by później nie było niespodzianek
Wiem, że to ważna część. Ale wystarczy trochę pomyśleć i z dobrym fachowcem w garażu to wymienić i musi być ok. Rzeczywiście sam za to nie zabrałbym się raczej. Mimo szczerych chęci czasem dwie lewe ręce :helm:

[ Dodano: 26 Lut 2009 14:19 ]
KAROL 84 pisze:wszystko jest ok więc nie widze powodu aby jeszcze raz to nabijać.
Jednak po porównaniu położenia tulei z opisem sas_gti to chyba cos nie gra. Wg opisu strzałki na tulei powinny zgrywać się z kropką na wahaczu. Moim zdaniem wówczas powinienem obrócić tą tuleję o ok. 22,5 stopnia zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ale porównując tuleje z wahaczem, który załączył sas_gti wydaje się być wszystko ok.

[ Dodano: 26 Lut 2009 14:20 ]
w tulei jest strzałak (chyba kazdy ją widzi na zdjęciu) a w wahaczu powinna byc kropka (pewnie jest z drugiej strony wahacza)
Strzaleczka ma wypadac na kropkę i widzę że u Ciebie jest wszystko OK. Dla pewnosci sprawdz to o czym pisalem.
a tutaj masz zdjecie jakiegos kompletnego wahacza.
Dzięki kolego za rysunek i szczegółowy opis, ale jednak coś mi tu nie pasuje- opisałem to powyzej. ...


Tylko i na zawsze... VW

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=163323
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2375074#2375074

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » czw lut 26, 2009 17:21

Na zdięciu który dołączyłeś ja na wachaczu nie widze żadnej kropki jest wewnie z drugiej strony. I nie wiem czy należy obrucić o 22.5 stopnia wy o 20 stopni. Jest w miarę OK jak chcesz być pewny to zobacz z drugiej strony czy i gdzie jest ta kropka. Ja bym nie ruszał ale jeśli będziesz ją wybijał to ja bym radził dzać nową. A może nie dałeś tulejki która idzie jeszcze w środek i dlatego masz jeszcze luz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 26, 2009 17:23

nie bardzo rozumiem w czym nadal tkwi problem.
Na tulei jest strzałka a w wahaczu kropka . Mają wypadać na siebie. Jak nie wypadają to trzeba poprawić. Żadna filozofia.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » czw lut 26, 2009 17:32

No tak mają wypadać na przeciw siebie ale ja na zdięciu nie widze gdzie jest ta kropka. Być może na żywo to lepiej widać. Poza tym do tulejki powinieneś dostać instrukcje montarzu. Sam ją wymieniałem we wtorek i w instrukcji było czarno na białym jak się powinno taką tulejkę montować.



Awatar użytkownika
M_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 21:19
Lokalizacja: Ślesin/Nakło
Kontakt:

Post autor: M_vw » czw lut 26, 2009 18:08

KAROL 84 pisze:Na zdięciu który dołączyłeś ja na wachaczu nie widze żadnej kropki jest wewnie z drugiej strony.
Owa kropka jest widoczna dobrze na trzecim zdjęciu- wystający mały bolec koło tulei w dolnym lewym rogu... Jeżeli o niej mowa, to ułożenie u mnie w wahaczu jest nieprawidłowe... Nie dostałem żadnej instrukcji do tulei. Poza tym auto teraz bdb sie prowadzi.

[ Dodano: 26 Lut 2009 17:10 ]
sas_gti pisze:nie bardzo rozumiem w czym nadal tkwi problem.
Na tulei jest strzałka a w wahaczu kropka . Mają wypadać na siebie. Jak nie wypadają to trzeba poprawić. Żadna filozofia.
filozofia jest prosta :) - czy ta moja tuleja jest dobrze założona :) Kropka jest widoczna na trzecim zdjęciu, ale strzałki się z nią nie pokrywają. Ale jest założona tak jak na zdjeciu, które podesłałeś stąd problem...

[ Dodano: 26 Lut 2009 17:12 ]
KAROL 84 pisze:A może nie dałeś tulejki która idzie jeszcze w środek i dlatego masz jeszcze luz.
Tulejkę dostałem, ale w rozebranej tulei nie było tulejki metalowej. A ta, która była dołączona do nowej tulei miała większą średnicę i nie byłem w stanie jej włożyć. Jak to bywa w życiu auto nie mogło być dłuzej już w garażu, i zostało złożone bez tej tulejki metalowej...

[ Dodano: 26 Lut 2009 17:13 ]
Generalnie po wymianie tulei samochód prowadzi sie o niebo lepiej, poprawa jest BARDZO wyczuwalna.


Tylko i na zawsze... VW

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=163323
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2375074#2375074

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 26, 2009 18:21

M_vw pisze:Owa kropka jest widoczna dobrze na trzecim zdjęciu-
nie to nie to. To ma być wytłoczone bądź przebite na wylot. i jest to mniej wiecej tam gdzie wyapda teraz strzałka. Ale czy dokłądnie wypada to nie wiem daltego musisz to sobie sprawdzic na aucie.
filozofia jest prosta - czy ta moja tuleja jest dobrze założona Kropka jest widoczna na trzecim zdjęciu, ale strzałki się z nią nie pokrywają.
j.w. Tej kropki nie widać na żandym z Twoich zdjęc i nie upieraj się już przy tym. Jest prawdopodobnie z drugiej strony wahacza albo nie ma jej w ogole na Twoim wahaczu ale na pewno nie jest to to cośo czym piszesz ze jest dobrze widoczne na 3cim zjdeciu.
Tuleje masz ustawioną na oko dobrze, a jeśli chcesz dokładnie wiedzieć ile jej brakuje do znacznika (pewnie najwyżej kilka mm) to musisz to sprawdzic empirycznie na swoim wahaczu. Nie ma innej opcji.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » czw lut 26, 2009 18:25

Wszystko jest OK a tobie nie o tą kropkę chodzi.

[ Dodano: 26 Lut 2009 17:28 ]
Obrazek co prawda to wachacz od A3 ale dobrz widać tą kropkę

[ Dodano: 26 Lut 2009 17:30 ]
A3



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lut 26, 2009 18:36

Obrazek



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 26, 2009 18:44

no może miś fazi rozwieje teraz Twoje wątpliwości. Wszystko o czym pisałem widać na tym rysunku. pzdr



Awatar użytkownika
M_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 21:19
Lokalizacja: Ślesin/Nakło
Kontakt:

Post autor: M_vw » czw lut 26, 2009 18:46

sas_gti pisze:no może miś fazi rozwieje teraz Twoje wątpliwości. Wszystko o czym pisałem widać na tym rysunku. pzdr
Zgadza sie. A kropka jest po drugiej stronie wahacza najprawdopodobniej :)


Tylko i na zawsze... VW

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=163323
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2375074#2375074

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości