uszczelka pod głowicą pilne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 18:06
Lokalizacja: leszno

uszczelka pod głowicą pilne

Post autor: przemox » pn gru 19, 2005 10:00

mam pytanie wiem ze w silnikach 1,9TD sa metalowe uszczelki czy je sie normalnie wymienia jak ulegną uszkodzeniu? pytam poniewaz ktoś mi kiedyś powiedział ze ten matalowe raczej się nie psują i bardziej prawdpodobne jest uszkodzenie głowicy
czy to prawda ?? ubywa mi płynu chłodząxcego i prawdowpodobnie cos jest z uszczelką
dzieki pozdr

[ Dodano: Pon Gru 19, 2005 09:17 ]
aha jeszce jedno czy konieczne jest planowanie głowicy przy wymianie uszczelki



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn gru 19, 2005 11:17

uszczelki jakie by nie były, a są uszkodzone zawsze się wymienia, a planowanie głowicy to decyzja już po jej zdjęciu i oględzinach


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
yaru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 16:01
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: yaru » pn gru 19, 2005 11:41

Po zdieciu glowicy warto dac ja na przeglad. Koszt sprawdzenia powierzchni to jakies 50 zl, planowanie kolejne 50 zl. Warto tez sie przyjrzec zaworom. Jesli maja luzy to nalezy je robic. Po takim zabiegu samochodzik lepiej jezdzi i mniej pali. Pozdro. :pub:


<< SERCEM Z BMW >>

Awatar użytkownika
mucha1l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:06
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: mucha1l » pn gru 19, 2005 14:20

uszczelki wymienia sie.po zdemontowaniu glowicy powinno byc widoczne uszkodzenie uszczelki,jezeli nie widac to trzeba dobrze obejzez powierzchnie bloku lub glowicy czy nie ma zadnych nadpalen ubytkow itym podobne.sprawdz czy plyn ktory ci ubywa dostaje sie do oleju czy na zewnatrz silnika-na zewnatrz-biale zacieki na bloku--do oleju biala mazia na bagnecie lub pod pokrywa zaworowa.jezeli nic nie widac to moze poprostu masz gdzies uszkodzony uklad chlodzeni-weze-rurki.


http://mpm-auto-walbrzych.pl

greg

Post autor: greg » pn gru 19, 2005 15:07

a zobacz czy czasm nie wycieka ci powoli z pompy wody bo u mnie tak ostatnio było - chociaż pompę wymienialem rok temu tj 25tys. km i szlag ją trafił



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » pn gru 19, 2005 16:46

Ja myślę że to głowica. Kolega miał taki przypadek i winna była głowica.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pn gru 19, 2005 17:18

greg pisze:a zobacz czy czasm nie wycieka ci powoli z pompy wody bo u mnie tak ostatnio było - chociaż pompę wymienialem rok temu tj 25tys. km i szlag ją trafił
a ja mam takie pytanie troche z innej beczki:

jak ci poszla ta pompa paliwa to jakie byly tego efekty, skutki, jak sie wtedy samochod zachowywal i po czym poznales ze to akurat pompa?

pytam bo nie wiem w jakim stanie u mnie jest pompa i wolalbym nie sprawdzac co sie stanie jka padnie

pozdro!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości