mam problem pomóżcie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 09, 2005 09:36
Lokalizacja: Pruszcz

mam problem pomóżcie

Post autor: luki » pn gru 19, 2005 08:51

mam pytanie w moim golfie II 1.6 B+G przy silniku jest jakaś zielona kopołka czy nie wiem co pojemniczek zielony co to jest??do czego służy??ma to coś wspólnego z pracą silnika na benzynie bo nie dobrze chodzi,od tego pojemniczka idzie wężyk do gażnika,gdzie jest trójnik i biegnie do jakiegoś zaworu??małe to!jednostronny i z tamtąd idzie do pompy hamulcowej, i chyba do kopułki. Pomóżcie mi, z góry dzięki.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn gru 19, 2005 09:03

może jakieś foto?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » pn gru 19, 2005 09:04

To pojemnik podciśnieniowy, który z tego co wiem powoduje, że podczas jazdy po puszczeniu gazu silnik wolniej spada z obrotów, a nie od razu, jeśli się mylę to mnie poprawcie.



luki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 09, 2005 09:36
Lokalizacja: Pruszcz

Post autor: luki » pn gru 19, 2005 09:32

może to być pojemnik podćiśnieniowy brat tez tak mówił tylko nie wiemy do czego to służy, to jest okrągłe zielone umieszczone na podszybiu jak się otworzy maskę to jest zachaczone pod uszczelką na takim chaczyku, i zapomniałem dodać iż jest to spalone w połowie i jest duża dziura tak przypuszczam że nie powinno tak być, nie mam pojęcia czemu to jest spalone.



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » pn gru 19, 2005 14:05

Na pewno samo się nie spaliło tylko ktoś to przypiekł u mnie była identyczna kula, ale później ją odłączyłem i jeździłem bez niej. Jeśli jest uszkodzona to najlepiej ją odłącz, albo załatw sobie inną, u mnie w garażu chyba nawet leży, ale musiał bym sprawdzić.



luki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 09, 2005 09:36
Lokalizacja: Pruszcz

Post autor: luki » pn gru 19, 2005 14:24

no odłącz a co z przewodami?jak ją odłączyłeś to nie chodzi gorzej??to co ona tam jest?a jak jest cała to też ma jakąś dziurę?myślisz że to może mieć jakiś wpływ na pracę silnika na benzynie bo dobrze mi nie chodzi i nie wiem czy to ma jakiś związek z tym?



Awatar użytkownika
Sebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 14, 2005 09:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Sebo » pn gru 19, 2005 14:41

Wpływ na prace silnika ma napewno. Skoro normalnie ma tam być podciśnienie, a jest w tym dziura znaczy, że ciągnie lewe powietrze. Ja też mam akumulator podciśnienia i w moim dziury nie ma. Sprubuj zatkać dziure ew załamać (tymczasowo dopuki nie kupisz drugiego aku podciśn.) wężyk, tak zeby było szczelne. Potem napisz czy coś sie zmieniło. Ja uważam, że jeśli fabryka tam to zamontowała, to powinno to tam być.

Pozdro i powodzenia

A na przyszłość: Przeczytaj szczegónie punkt 4.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn gru 19, 2005 14:59

tzw ping pong, ma znaczenie przy pracy silnika, podcisnienie , bez tego mojego kumpla jedyneczka nie bardzo miala ochote trzymac jalowe obroty


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

luki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 09, 2005 09:36
Lokalizacja: Pruszcz

Post autor: luki » pn gru 19, 2005 15:25

dzięki, ja tez tak myślę że jeśli fabryka to zamontowała to po coś napewno, ale myślicie iż może to mieć wpływ na to że nierówno chodzi na benzynie? i nie ma wolnych obrotów jak puszczę nogę z gazu to zgaśnie na benzynie?? bo na gazie nie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości