Mocniejsze żarówki- 100 WATT lub 150 WATT ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » ndz gru 18, 2005 17:23

Jak kupiłem moje auto to były poniemieckie 100W. Lampy są ok ale kostka idąca do żarówki jest stopiona....



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz gru 18, 2005 18:04

najlepiej wsadzic dodatkowe przekazniki (dobry zaklad el. zrobi to za okolo 100PLN)i zamontowac swieczki 55/65W +50% Philipsa kosztuja okolo 65PLN za komplet


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » pn gru 19, 2005 01:14

dziejo pisze:po cholerę !!!!!! nie oslepiaj innych golfiarzy( uzytkowników dróg) taka frajdę ci to sprawia??? zastanów sie stary
jak się odpowiednio lampy ustawi to nikogo sie nie oślepia


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » pn gru 19, 2005 01:31

ustawienie swiatel ma wielkie znaczenie, ale jezeli zalozysz zarowke 150 W to bedziesz oslepial i nie bedzie mialo znaczenia czy masz dobrze ustawiony reflektor czy nie.pzdr



sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sweden » pn gru 19, 2005 02:08

a ja polecam XD5, w przypadku 4x H1 troszq sie nakosztowalem, ale warto bylo !! Philipsy wymiekaja, no chyba ze Philips Power2Night GT150, ale dostepne sa tylko w wersjach H4 i H7.
Pozdro



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn gru 19, 2005 10:35

Misza pisze:
dziejo pisze:po cholerę !!!!!! nie oslepiaj innych golfiarzy( uzytkowników dróg) taka frajdę ci to sprawia??? zastanów sie stary
jak się odpowiednio lampy ustawi to nikogo sie nie oślepia
oslepieją i to bardzo nawet jesli poprawnie załozysz żarówkę ponieważ one rozpraszają światło po to aby dać ten niby efekt xenonu niestyty kosztem innych uzytkowników drogi.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » pn gru 19, 2005 11:01

TUTENHAMON pisze:oslepieją i to bardzo nawet jesli poprawnie załozysz żarówkę ponieważ one rozpraszają światło
rozpraszają... może i te 150 rozpraszają ale te moje 100 są spoko, dopiero na długich światło jest rozproszone. Mam jeszcze w H3 55/60W tez ala xenon i tez ladnie swieca.

A jeśli chodzi o oślepianie to mnie prawdziwe xenony oślepiają i co... i nic... nic na to nie poradze :/


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

misiek_83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 14, 2005 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: misiek_83 » pn gru 19, 2005 11:12

Nie polecam tych mocnych i tych pseudo tez.Mam takie co prawda w japonczyku i poszedl jeden odblysnik :grrr: Pisz o pseudo xenonach,ich moc to 55\65.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn gru 19, 2005 11:27

ku_bi pisze:a tak wogóle to ciekawe po co robia takie żarówki skoro są zakazane....

Sa uzywane np. w sporcie, co do montowania w standardowych reflekttorach to jestem przeciwko ze wzgledu na oslepianie innych uzytkowników drogi - szczególnie w takich warunkach jak teraz.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn gru 19, 2005 13:48

Misza pisze:
TUTENHAMON pisze:oslepieją i to bardzo nawet jesli poprawnie załozysz żarówkę ponieważ one rozpraszają światło
rozpraszają... może i te 150 rozpraszają ale te moje 100 są spoko, dopiero na długich światło jest rozproszone. Mam jeszcze w H3 55/60W tez ala xenon i tez ladnie swieca.

A jeśli chodzi o oślepianie to mnie prawdziwe xenony oślepiają i co... i nic... nic na to nie poradze :/
Ja już kiedyś pisałem w poście o żarówkach u mnie w hipermarkecie jest stoisko z częściami samochodowymi był tam zamontowany reflektor do którego kładłeś sobie żarówkę jaka ci pasował i sam sobie testowałeś. Ala xenon to jedna wielka tragedia nie ma wogóle ogniskowej co za tym idzie nieustawisz ich prawidłowo najlepeij świecił philips i osram. To samo podtwierdzają testy które mogę wysłać zainteresowanym.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » pn gru 19, 2005 17:17

jesli chce sie mieć ładne światło to dobre reflektory,żarówki markowe ale o mocy przepisowej a jak komuś jeszce świecą na żółto to może nadpalony jest przełącznik pod kierą-lekarstwo to przekażniki-nikogo nie razisz,nie narażasz się na zużycie lamp oraz nadpalenie instalacji


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 19, 2005 20:05

Napiszę jeszcze z własnych doświadczeń o żarówkach 90/100 W bo sam od 13 lat tylko takich używam i bardzo sobie chwalę.
Miałem je w jetce 2, wytrzymały ok 8 lat jedna, druga ma 10 prawie. PO założeniu stopiły sie styki przy stacyjce, więc wsadziłem przekaźniki i od tej pory zero problemów a światła bardzo dobre. Zadnego zauważalnego wypalania odbłyśników nie było (8 lat jazdy przypominam).
Od 3 lat mam takie same żarówki w Vento i wszystko gra. Nawet nie chciało mi sie przekaźników zakładać.
I jestem z nich bardzo zadowolony, policja tego raczej nie sprawdzi, na przegladach nigdy się nie czepili. Być może oślepiam trochę przeciwników, ale dbam o prawidłowe ustawienie świateł. Jeden mały minus: faktycznie szybciej grzeja sie szkła od reflektorów i łatwiej na nich brud zasycha, trzeba częściej czyścić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 454 gości