[mk3] 1.4 ABD Uszczelka pod glowica - kilka pytan

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotreq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 13, 2004 15:59
Lokalizacja: Płock

[mk3] 1.4 ABD Uszczelka pod glowica - kilka pytan

Post autor: piotreq » ndz gru 18, 2005 23:39

Witam,

3 tygodnie temu mialem wymieniana uszczelke pod glowica (stara ewidentnie byla do kitu - maslo pod korkiem olejowym i olej uciekal w dodatku spod glowicy). Przy okazji zgodnie z zaleceniami wymienilem tez olej i plyn chlodzacy. Glowica oczywiscie byla planowana i sprawdzana pozniej pod wzgledem szczelnosci. Wszystko OK.
Mam jednak problem. Od tych trzech tygodni caly czas zbiera sie maselko pod korkiem i regularnie co 4 dni wycieram caly korek i dalej jest to samo. Oczywiscie nie w takiej ilosci jak bylo przed wymiana uszczelki ale jednak jest.
W zwiazku z tym mam kilka pytan:
Czy jest mozliwosc ze w silniku pozostala niewielka ilosc plynu ktory teraz dopiero odparowuje ?
Czy moze sie trafic jakas trefna uszczelka ? (zalozylem ELRINGa)
Wiem tez ze sa rozne rodzaje uszczelek (rodzaj materialu) - ktora powinna byc zalozona do tego silnika ?

Z gory dzieki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » pn gru 19, 2005 00:29

zapewne robisz małe ilości km dziennie i silnik nie dogrzewa sie odpowiednio i z tąd te twoję "masełko" zrobisz duższą trase nie bedzie tego
pozdr :pub:



Awatar użytkownika
piotreq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 13, 2004 15:59
Lokalizacja: Płock

Post autor: piotreq » pn gru 19, 2005 01:51

Rozumiem. Ale przeciez to wilgoc osadza sie na korku w postaci wspomnianego masla ;) Skad ona sie tam bierze ???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 494 gości