Rozszczelniony układ chłodzenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zbikra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:27
Lokalizacja: dom

Rozszczelniony układ chłodzenia

Post autor: Zbikra » ndz gru 18, 2005 12:55

Chciałbym podzielić się swoim spostrzeżeniem ze wszystkimi, którzy maja problemy z ulatnianiem się płynu z układu chłodzenia.
Od 8 lat jeżdżę Jettą II i cały czas do układu zalany był płyn. Ostatniego lata pękł mi jeden z gumowych węży i niedoby płynu uzupełniłem wodą destylowaną. Od tego momentu ciągle ubywało mi tej wody, a ja ciągle tłumaczyłem sobie, że to może wina niższej temperatury parowania. Tłumaczyłem sobie, że jak na zimę wyleję wodę i zaleję płyn, to wszystko będzie OK. PRZELICZYŁEM SIĘ !!! Płynu ciagle ubywało. Po licznych obserwacjach wykonałem nastepujące czynności:
- wymiana nagrzewnicy (po wyjęciu okazała się nieszczelna - dziurka w przewodzie doprowadzjącym płyn);
- wymiana o-ringu termostatu
- wymiana o-ringów obu czujników temperatury
- wymiana o-ringu pod króćcem wodnym (obudowa termostatu)
- wymiana 8 oryginalnych cybantów zaciskowych na przewodach gumowych na zwykłe opaski zaciskowe
Mimo to pyn ciągle się ulatnia, mimo, że nie tak intensywnie jak dotychczas. Jednakże wiem, co należy zrobić:
- wymienić pozostałe oryginalne cybanty na opaski zaciskowe, nawet te, których nie rozłączałem (zostało ok. 6)
- wymienić uszczelkę pompy wodnej.
Na koniec tego monologu moje wnioski:
1. WODA POWODUJE OGÓLNE ROZSZCZELNIENIE UKŁADU CHŁODZENIA, SZCZEGÓLNIE W STARSZYCH AUTACH.
2. RAZ ROZPIĘTE ORYGINALNE CYBANTY ZACISKOWE MOGĄ JUŻ BYĆ NIESZCZELNE PO PONOWNYM ICH UZYCIU.
3.EWENTUALNYCH NIESZCZELNOSCI W UKŁADZIE NALEŻY SZUKAĆ TAKŻE PO OTWARCIU DUŻEGO OBIEGU, CZYLI PO "PUSZCZENIU" TERMOSTATU.
Ostatnio zmieniony wt sty 09, 2007 13:04 przez Zbikra, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 18, 2005 13:53

Siema
Sam widzisz ze wymieniłeś już 90% uszczelek i nadal woda spieprza wiec nie spodziewaj sie ze jak wymienisz pozostałe uszczelki to cos to pomoze......
moze uszczelka pod głowicą?? albo weże stare spraciałe , rozwarstwione i powolutku przcieka.....


Jednego cybantu używam do oporu.....


Proponuje wykrywanie nieszczelnosći układu metodą fluorescencyjną...jest opis w poradach...
pozdro



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz gru 18, 2005 20:57

Cybanty oryginalne są bardzo dobre tylko po zdjęciu przewodu trzeba zawsze dobrze wyczyścić wszystko ze sniedzi i innych brudów a potem złożyć przesmarowując bardzo lekko smarem dla uszczelnienia nawet powstałych wżerów.Także wiadomo że woda z płynu zawsze paruje i dlatego trzeba czasami uzupełniac, ale bez przesady no i tak jak kolega sas_gti pisze możliwa jest uszczelka pod głowicą .Nic niejest wieczne.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz gru 18, 2005 21:11

tak, tylko nie doczytałem tego ile tego płynu Ci ubywa


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

pepo7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 16:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pepo7 » ndz gru 18, 2005 22:37

Cześć ! Ostatnio spotkałem sie z przypadkiem kiedy koledze ubywalo płynu
przeleciał całą instalacje i nic i ( wymieniał po koleji przewody chłodnicę itd.)co się w końcu okazało ,że mial przeciek na uszczelce pod głowicą trwało to dość długo aż w końcu płyn poszedł w olej i wszystko było jasne
wychodzi na to ,że pomału wubywało kiedy odpalał odparowało i nie było śladu . Kiedy
zdją uszczelkę to tłok był taki bielutki jak nowy . Sam bym nie uwierzyl ale wymieniał przy mnie w pracy.Pozdro


lubie wiedziec co mam i czym jadę
GG 6546710
GOLFIK MK III 1.8 ADZ + LPG
Passata B5 1.6 AHL+LPG

Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

Post autor: chabina » ndz gru 18, 2005 23:01

u mnie tez troche spieprza płyn ale mam zamiar zasypac układ specjalnym proszkiem uszczelniajacym moze to cos pomoze



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn gru 19, 2005 01:04

Chabina nierób tego proszę bo się zrobi większy syf niż jest .Poprostu poszukaj.



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pn gru 19, 2005 02:03

Jeszcze czujnik wentylatora :hmm:
A proszku mam mieszane uczucia, ja bym nie ryzykował



Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

Post autor: chabina » pn gru 19, 2005 20:16

Tomasz Żaguń napisał:
Chabina nierób tego proszę bo się zrobi większy syf niż jest .Poprostu poszukaj.
to mówisz że to tylko pogorszy sprawe ??
ja słyszałem że to niby pomaga ale teraz to sam juz nie wiem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 19, 2005 20:27

Jejku nie sypcie proszku. Raz wsypałem do dżetki mojej starej ukochanej z następującym efektami: uszczelniła się pęknięta chłodnica super ale zatkały się przewody ogrzewające gaźnik, przewody ogrzewające reduktor od gazu, i przewód odpowietrzający. Co ja się narobiłem żeby to pooczyszczać. Chociaż jednak - chłodnica była szczelna jeszcze przez 3 lata (pęknięcie w plastiku).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pn gru 19, 2005 20:28

chabina pisze:u mnie tez troche spieprza płyn ale mam zamiar zasypac układ specjalnym proszkiem uszczelniajacym moze to cos pomoze
Naprade lepiej znajdz wyciek



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn gru 19, 2005 22:15

Cabina proszek odłoży się WSZĘDZIE nie tylko w miejscu wycieku to nie krwinki czerwone że będą w układzie chłodzenia krążyły całe życie aż znajdą pęknięcie i je naprawią.Proszek sypią tylko Ci ludzie którzy którzy mają w d.... co sie stanie lub mają grata i chcą go sprzedać i niech się martwi następny własciciel.jak dla siebie to nigdy w życiu bym niezastosował podobnej "naprawy".



karol05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob gru 16, 2006 23:30
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: karol05 » wt sty 09, 2007 00:35

Mam pytanie
Zbikra pisze:- wymiana o-ringów obu czujników temperatury
gdzie są te czujniki temperatury? Jeden jest chyba na chłodnicy po lewej (od kierowcy) a drugi?



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » wt sty 09, 2007 02:02

karol05, Akurat o te mu nie chodzilo. Na chlodnicy jest czujnik wentylatora. Te czujniki o kotrych mowi Zbikra to są czujniki do komputera i licznika. Powinny byc na wyjsciu z bloku obok siebie. Jeden jest niebieski chyba



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości