świece!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz gru 18, 2005 17:31

DZIEKI wszystkimfaktycznie które wybrać? zdania sa podzielone .



Awatar użytkownika
Krisss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 28, 2005 21:32
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Krisss » ndz gru 18, 2005 20:27

w zyciu nie slyszalem zeby do gazu pakowac swiece o wiecej niz 1 elektrodzie=bzdura. Faktycznie auto pojedzie na 2 3 i 4 elektrodowych nawet bez zmieniania na nich przerwy, ale kiedys ktos pewnie robil dokladne badania przebiegu spalania i innych pierdół i wyszlo ze swiece 1-elektrodowe najlepiej zdaja egzamin w autach zasilanych gazem.

Wiec bez wahania kupuj NGK 1-elektrodowe i Twoj samochodzik bedzie jezdzil najlepiej .:)

pozdrawiam wszystkich


JEEDAY przyspiesza 0-150-0 => http://www.youtube.com/watch?v=uDs0SicGJN4

ALARMY, CENTRALNE ZAMKI, BLOKADY, CB RADIA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, MECHANIKA-NAPRAWY ROZNE-pisz na priv

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz gru 18, 2005 22:13

A powiedz mi dlaczego sądzisz że na 3 czy 4 elektrodowych autko ma więcej spalać te dodatkowe iskry są po to że wystepuje mniejsze prawdopodobieństwo że mieszanka się nie zapali.


TUTENHAMON

fibolek

Post autor: fibolek » ndz gru 18, 2005 23:24

Bo gaz ma lepszy moment zapłonu(szybszy) od benzyny.
Sprawdzałem na 3 elektronowych,było normalnie.Natomiast na 1 elektronowych było rewelacja.
Owszem benzyna gorzej się zachowuje na 1 elektronowych niż na więcej ale LPG na odwrót.
A tak wogóle o rozbicie iskry na LPG ma ona po prostu być mocna a przy kilku elektronowych iskra się odbija.Bo przecież na śiwce czy to jedno czy wielo elektrodowe dostaje taką samą ilość energii.W gazie te rozproszenie nie jest istotne(nie pogarsza ale nie pomaga).Ważna jest sama iskra równomierna i widoczna.A w tych "bajeranckich" to jest tak że podobno(podobno) jak nie załapie na jednej(elektrodzie) to załapie na drugiej ale panowie tam nie ma tyle czasu bo tak jak pisałem gaz ulega szybszemu zapaleniu jak paliwo.
Ale możę się mylę jeśli tak to poprawdźcie mnie.

[ Dodano: Nie Gru 18, 2005 22:30 ]
A w gazie nie ma nic gorszego jak nierównomierne zapalanie mieszanki to jest bardziej niebezpieczne w gazie niż na benzynie.Czy ty wiesz jakie przy takim motorze obciążenia występują.
A żeby auto na LPG iskry nie dostawało to już jest szczyt zaniedbania porażka aż serce mi się kraje że ktoś do czegoś takiego doprowadza.
Także przy LPG nie patrzymy na wygodę lecz na żywotność silnika.U mnie miałem na gazie już wynalazki i kupa była auto jakby wolniej kopa dostawało(nierówny zapłon mieszanki) i nieszło tego ustawić niczym a w kilku świecach jedna elektroda jakby nie łapała,więc sobie iskierka latała a w pozostałych świecach oki było.Trzabyłoo go mocno zalać żeby zaskoczył ale szkoda motorka.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn gru 19, 2005 10:46

Czyli wracamy do punktu wyjścia bo na jedno elektrodowej masz juz olbrzymie prawdopodobieństwo że może nie zaskoczyć i zaleje cylindej seryjnie w mk3 sa zalecana trójelektrodowe ja na gazie nie jeżdze ale mam kumpla gazownika tuningowca zobaczymy co on na ten temat powie relacje zdam na forum.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: XenO » pn gru 19, 2005 13:44

Ja latam na gazie i znajomi gazownicy polecili mi rowniez 1 elektrodowe NGK wiec na takich jezdze i spisuja sie elegancko. Pozdro


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

pawulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:37
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pawulon » wt gru 20, 2005 23:56

3 elektrodowe NGk zakładałmi je koleś od gazu zrobiłem już 3 tysiączki i naprawde polecam



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » śr gru 21, 2005 09:49

W zasadzie jak jedno elektrodowe swiece są dobre to niema różnicy miedzy jedno- dwu- trzy- czy czteroelektrodowymi bo iskra pojawia sie tylko pomiedzu jedną elektrodą i to jest losowo



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » śr gru 21, 2005 10:47

Arcturus pisze:W zasadzie jak jedno elektrodowe swiece są dobre to niema różnicy miedzy jedno- dwu- trzy- czy czteroelektrodowymi bo iskra pojawia sie tylko pomiedzu jedną elektrodą i to jest losowo
No właśnie :>



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr gru 21, 2005 10:51

Egon PŃ pisze:
Arcturus pisze:W zasadzie jak jedno elektrodowe swiece są dobre to niema różnicy miedzy jedno- dwu- trzy- czy czteroelektrodowymi bo iskra pojawia sie tylko pomiedzu jedną elektrodą i to jest losowo
No właśnie :>
Dokładnie tak jest. Iskra nie idzie ze wszystkich elektrod naraz. Tylko losowo z jednej idzie.


Obrazek

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr gru 21, 2005 11:12

tauka pisze:
Egon PŃ pisze:
Arcturus pisze:W zasadzie jak jedno elektrodowe swiece są dobre to niema różnicy miedzy jedno- dwu- trzy- czy czteroelektrodowymi bo iskra pojawia sie tylko pomiedzu jedną elektrodą i to jest losowo
No właśnie :>
Dokładnie tak jest. Iskra nie idzie ze wszystkich elektrod naraz. Tylko losowo z jednej idzie.
Zgadza się ale w przypadku jak nie pójdzie na jednej to pujdzie na drugiej a w przypadku jedno elektrodowych to jak nie pujdzie na jednej to nie pujdzie juz wcale bo nie ma gdzie.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr gru 21, 2005 12:49

GTomek pisze:
TUTENHAMON pisze:bosch 4 elektrodowe 64 zł komplecik lub 3 elktrodowe NGK
to zdradz mi jeszcze sekret w jaki sposób ustawiasz jednakową przerwe w tych świecach na wszystkich 4 elektrodach bo to mnie ciekawi jak to wygląda u ciebie
Mogę się mylić, ale przy świecach 3- lub 4-elektrodowych zasadniczo nie reguluje się przerwy - tutaj przerwa jest fabryczna, dlatego ważny jest właściwy dobór świecy. Zobacz niektóre modele ngk, np. do 1.8 AAM (BUR5ET chyba) - końcówka elektrody masowej jest cięta w łuk (jest wklęsła, "otacza" plusową). No, chyba że wzorować się jakimś okrągłym w przekroju prętem o właściwej średnicy (np. 0,6, 0,8 mm - np. maleńkie wiertełko) bo szczelinomierza nie włożysz.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

ccccv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 08, 2005 11:07
Lokalizacja: Oleśnica

świece

Post autor: ccccv » śr gru 21, 2005 13:20

ma pytanie,świece można wymienic samemu nic nie musze ustawić jak wymieniam?



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr gru 21, 2005 13:22

samemu zdejmij kleme minusowa z aku przedmuchaj powietrzem w obrębie świec wykręć stare wkręć nowe i załuż przewody na końcu klemem i po robocie.


TUTENHAMON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 499 gości