Popsuty przegub.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jendrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:46
Lokalizacja: Wisła

Post autor: jendrol » sob lut 21, 2009 22:43

Dobry sposób na sprawdzenie przegubów to:

-na dużym placu zabrać pasażera,opuścić szyby w dół;

-maksymalny skręt kierownicą i jezdzić na wstecznym-to samo kierownica w drugą strone do oporu

-na pewno będzie go słychać-tak jak pisali koledzy wyżej na 90% to jest zewnętrzny przegub.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » sob lut 21, 2009 23:35

jendrol pisze:na 90% to jest zewnętrzny przegub
popieram, ale po sprawdzeniu metodą Leon_Wechtela i jendrola, na pewno łatwo da się określić który przegub...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Ponki1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 21:39
Lokalizacja: Wojnowice / Opolskie

Post autor: Ponki1986 » ndz lut 22, 2009 02:35

Termin wyznaczony, poniedziałek po południu. Mechanik (dobry znajomy, zna się na rzeczy) załatwiony, niby mógł bym sam, ale wolę oddać mój samochodzik w pewniejsze ręce (ja Informatyk a nie Mechanik :chytry: ). Wymiana lewego zewnętrznego przegubu. Chwilkę powoziliśmy się ze znajomym, posłuchał i bez wątpliwości określił co jet grane. Po zmianie zepsutego elementu naskrobie jeszcze parę słów co i jak. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady. Są jednak ludzie, którzy ochoczo niosą pomoc, oby tak dalej a świat będzie lepszy.

[ Dodano: 24 Lut 2009 16:54 ]
Przegub został zmieniony, stary był już mocno wyrobiony. Na razie jest cisza, ale bezpośrednio bo zmianie zrobiłem jazdę testową i coś próbowało gdzieś stukać ale bardzo cicho. Pojeżdżę parę dni i się okaże, bo są podejrzenia że wewnętrzny również trzeba będzie wymienić.


Perfekcjonizm potrafi być zabójczy...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości