[mk3] spryskiwacz tylnej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mufa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 21:59
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: mufa » sob gru 17, 2005 03:48

Powiem tak w moim golfiku 1,9 GTD z 93r. jest tak samo. Spryskiwacz pryska na całą szybe,a w żonki 1,8 syncro z 95r. pryska na środek. Myślę ze te nowsze mają już na środek. Ale możesz sobie wyregulować strumień



Dariusz85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 05, 2005 23:10
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Post autor: Dariusz85 » sob gru 17, 2005 10:05

To nie zalezy od roku produkcji bo mój GT z 97 ma tez ruchomy spryskiwacz



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob gru 17, 2005 10:10

Spryskiwac masz na ramieniu wycieraczki wiec trudno zeby sie nie ruszał razem z nią :grin: Ja tez tak mam i pryska mi ładnie na szybe, tylko musisz sobie wyregulowac go zeby nie walił po pokach :hmm: Igła w dłon i do roboty...



Awatar użytkownika
Krayes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 28, 2005 19:20
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Krayes » sob gru 17, 2005 14:57

W moim Golfiku pryska tylko na srodek a wycieraczka swoją drogą śmiga :D



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » sob gru 17, 2005 14:59

Nikyo pisze:
lolo_golf pisze:Spryskiwac masz na ramieniu wycieraczki wiec trudno zeby sie nie ruszał razem z nią grin
No wlasnie, czyli te modele, w ktorych pryska tylko na srodek szyby maja jakis inny silniczek wycieraczki?
no wlasnie z przyjemnoscia sie dowiem bo zaj...bali mi wycieraczke i nie wiem jaka kupic bo podobno sa dwa rodzaje.przed 94 i po 94 ale ile w tym prawdy to nie wiem.moze ktos obstukany bedzie wiedzial.popatrzcie na swoje golfy i napiszcie nam bo nie wiemy o co chodzi. :bigok:

[ Dodano: Sob Gru 17, 2005 14:01 ]
dobrze mowie? dobrze tylko zle zeby skladam.

[ Dodano: Sob Gru 17, 2005 14:02 ]
Krayes pisze:W moim Golfiku pryska tylko na srodek a wycieraczka swoją drogą śmiga :D
a ktory masz rok?


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » sob gru 17, 2005 21:44

Krayes dobrze gada - wycieraczka śmiga, a strumień daje na środek. Wydaje się, że kwestia regulacji. Mój to MK3 1993 z maja

pozdro :pub:



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob gru 17, 2005 22:38

piotr marzec pisze:
Nikyo pisze:
lolo_golf pisze:Spryskiwac masz na ramieniu wycieraczki wiec trudno zeby sie nie ruszał razem z nią grin
No wlasnie, czyli te modele, w ktorych pryska tylko na srodek szyby maja jakis inny silniczek wycieraczki?
no wlasnie z przyjemnoscia sie dowiem bo zaj...bali mi wycieraczke i nie wiem jaka kupic bo podobno sa dwa rodzaje.przed 94 i po 94 ale ile w tym prawdy to nie wiem.moze ktos obstukany bedzie wiedzial.popatrzcie na swoje golfy i napiszcie nam bo nie wiemy o co chodzi. :bigok:

[ Dodano: Sob Gru 17, 2005 14:01 ]
dobrze mowie? dobrze tylko zle zeby skladam.

[ Dodano: Sob Gru 17, 2005 14:02 ]
Krayes pisze:W moim Golfiku pryska tylko na srodek a wycieraczka swoją drogą śmiga :D
a ktory masz rok?
masz wersje Edition, a więc brałbym ten nowszy. u mnie w Edition spryskiwacz chodzi razem z wycieraczką



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » ndz gru 18, 2005 12:35

no wlasnie .a jak wezme ta starsza to bedzie pasilo jedno do drugiego?


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

ZIELU

Post autor: ZIELU » ndz gru 18, 2005 12:38

A w moim Golfiku to pryska do tyłu bo poprzedniemu właścicielowi urwało spryskiwacz na myjni :grin: :grin: :grin:



Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » ndz gru 18, 2005 12:48

a u mnie w mk2 tylny spryskiwacz pudłuje i nie trafia w szybe :D (strumień leci sobie nad dachem :D)
jak to wyregulowac! ? :)
jak chcialem go troche przygiac to juz tak trzeszczał jakby mial sie już ułamać wiec spekałem :P



Awatar użytkownika
HARD5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 00:36
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Kontakt:

Post autor: HARD5 » ndz gru 18, 2005 13:16

W moim aucie tez ten spryskiwacz działa jak chce :grin: w gruncie żeczy spryskiwacz wali mi na całą szybę( i poza nią :grin: ) a czasem zsuwa się plastikowa osłona wycieraczki jakos zaczyna dziwnie odstawac i praktycznie cały płyn splywa po karoserii :okej: :grin: :grin: może zaraz coś z tym zrobię

[ Dodano: Nie Gru 18, 2005 12:57 ]
No byłem, sprawdziłem i dokładnie się przyjżałem :grin: a więc spryskiwacz mam nieruchomy, ogólnie ładnie działa ale wszystko zaczyna się pieprzyć już po pierwszym ruchu wycieraczki :rotfl: wtedy z prawej strony wycieraczki zeskakuje mi ta część plastikowej obudowy z zatrzasku i zakrywa wylot płynu w skutek czego nieznaczna część (kilka-kilkanaście kropel) niechlujnie zaledwie zrasza całą szybę a reszta ( znaczna część płynu) zalewa mi karoserję, blachę i błotnik :smoke: a może by pozbyć się tej osłonki? :hmm: w ostateczności użyję gwożdzia i młotka :grin:

[ Dodano: Nie Gru 18, 2005 13:01 ]
jeszcze jedno. Skoro już nawiazaliśmy do wycieraczek, to mam małe pytanie, czy skuteczne są te plastikowe dociski wycieraczek? bo tylna wycieraczka przy końcowej fazie ruchu zaczyna nieprzylegać do tafli szyby prawie połowa swojej powierzchni :cool: dodam że wycieraczka jest stosunkowo nowa :-)


Człowiek uczy się przez całe życie !

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz gru 18, 2005 14:53

RedmaN pisze:a u mnie w mk2 tylny spryskiwacz pudłuje i nie trafia w szybe :D (strumień leci sobie nad dachem :D)
jak to wyregulowac! ? :)
jak chcialem go troche przygiac to juz tak trzeszczał jakby mial sie już ułamać wiec spekałem :P
ktos już wyżej pisał, igła w dyszę i regulujesz kierunek strumienia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości