zamki w przedni drzwiach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 25, 2005 08:47
Lokalizacja: wejherowo
Kontakt:

zamki w przedni drzwiach

Post autor: marku » wt gru 13, 2005 09:35

Cześ wam wszystkim :okej:
Mam ogromny problem z otwarciem przednich drzwi podczas najmniejszego przymrozku,np.dzis w nocy było około -3st.w vw jest fabryczny centralny zamek pneomatyczny,otwieram go kluczykiem,a klamki w przednich drzwiach zachowuja sie jak by byly zamkniete.Tylne drzwi oki.normalnie, bez problemu otwieram i musze wchodzic tylem.Problem znika po ogrzaniu kabiny.VW mam od pazdziernika b.r.i nie mam pojecia nawet jak zdjac tapicerke z drzwi.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZYCZE ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU.



*Grzesiek*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:34
Lokalizacja: Słubice
Kontakt:

Post autor: *Grzesiek* » wt gru 13, 2005 09:41

Co do zdejmowania tapicerki.... ( nie jestem pewien czy tak samo jest w Twoim Vw )

Są cztery śróbki, które trzeba odkęcić ( 2szt. po lewej stronie - patrząc od wewnątrz i dwie są przy zawiasach po prawej stronie ( dość trudno dostępne)), następnie trzeba ściągnąć plastiki od otwierania drzwi i jak nie masz el. szyb, to musisz wyciągnąć plastik z rączki do otwierania szyb, tam będą dwie śróbki, wyciągnąć je i już. U góry i na dole są zatrzaski, które trzeba odczepić. Jak to zrobisz to będziesz miał już wgląd do całego ustrojstwa od zamka i szyby :)

Ps. Tak zrobiłem rano w swoim VW.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42329

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » wt gru 13, 2005 14:34

Zamarzają tylko przednie, bo otwieraz z kluczyka, przez co wkładka zamka się wyrabia i bardziej jest podatna na wilgoć. Napuść we wkładkę (przy ciepłym wózku) WD-40 za pomocą słomki, odkręć grzybki w drzwiach, i tam psiknij, podobnie samą zapadkę w drzwiach. Masz spokój. :bigok:

pozdro :pub:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Re: zamki w przedni drzwiach

Post autor: TUTENHAMON » wt gru 13, 2005 16:00

marku pisze:Cześ wam wszystkim :okej:
Mam ogromny problem z otwarciem przednich drzwi podczas najmniejszego przymrozku,np.dzis w nocy było około -3st.w vw jest fabryczny centralny zamek pneomatyczny,otwieram go kluczykiem,a klamki w przednich drzwiach zachowuja sie jak by byly zamkniete.Tylne drzwi oki.normalnie, bez problemu otwieram i musze wchodzic tylem.Problem znika po ogrzaniu kabiny.VW mam od pazdziernika b.r.i nie mam pojecia nawet jak zdjac tapicerke z drzwi.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZYCZE ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU.
weż strzykawke i zaciągnij troche płynu chamulcowego ze zbiorniczka i wlej do środka zamków tam gdzie wkładasz kluczyk jak to nie pomoże to muszisz dostać sie do środka i przesmarować cały układ najlepiej smarem grafitowym lekko rozcięczonym olejem


TUTENHAMON

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt gru 13, 2005 23:06

Ha ha ha :hmm: .Mój kolega w 3 ( a Vento ma takie same zamki) miał to samo i męczył mnie dłłłługo aż zrobiliśmy.Więc proszę Was zamarza jakaś zapadka w zamku.Jakaś bo niewytłumaczę poprostu trzeba wyjąc zamek ze środka drzwi , pięknie umyć w benzynce potem wysuszyć na kaloryferze i przesmarować tylko tam gdzie trzeba czyli w miejscach ruchomych i współpracujących bezpośrednio ze sobą.Wtedy będzie GIT .Pozdrawiam :okej: :Sprawdzono parę razyPS.ŻADNYCH PŁYNÓW HAMULCOWYCH BO CI WSZYSTKO ZEŻRE



greg

Post autor: greg » wt gru 13, 2005 23:37

Hrej porada ściągania tapicerki przez *grzesiek* dotyczy golfa 2 nie 3. W mk3 - robisz tak: tylko nie przy tych mrozach bo zapinki popekają bo są plastikowe. POdważasz uchwyt za który zamykasz drzwi - tam masz 2 śrubki- śrubokręt krzyżowy, podważasz regulator ręczny lesterka tj to kółeczko i je zdejmujesz, jak masz elaktryczną regulację - nie musisz, jak masz ręczną muisz bo trzeba odkręcić 2 śrubki - inaczej bedzie potem tegulator latał bo sie uchwyty połamią. Odkręcasz grzybek od blokady zamka. Naciskasz na kółeczko przy rączce opuszczania szyby chynba że masz elektrykę szyb to pomijasz.Delikatnie - powtarzam delikatnie podważasz po kolei zapinki tj tapicerkę jadąc od tyłu do przodu poprzez dół, następnie odchylasz do góry, zdejmujesz z klameczki otwierającej drzwi, odpinasz kable głośnika, i masz tapicerkę zdjętą.



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » wt gru 13, 2005 23:39

Czsem wystarczy "lekko" :D stuknąć w drzwi tuz przy zamku - bynajmniej mi się udało :D W polówce 6N2 to samo :( POZDRO


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
kinomysz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 09, 2005 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kinomysz » śr gru 14, 2005 00:03

A ja poprosto użułem strzykawki i oleju silnikowego. Wstrzyknąłem do zamka, w szczeline po wykręceniu rygielka, jak otworzysz drzwi to masz tam małą plastikową zaślepke tam też i jescze w szczeline jaka powstaje po pociągnięciu za klamke. Od tego czasu wszystko pięknie. Polecam ten sposób bo jest naprawde prosty i skuteczny!!



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » sob gru 17, 2005 18:06

mozecie mi napisac jak ten zamek wyjac mam ten sam problem i kur...aa mam juz tego dosyc musze od strony pasazera wsiadac :( :D probowalem wd 40 w zamek i w zapatke ale dalej nic czasem sie otworzy czasem nie


Vw Golf III 1.8 GL ABS

greg

zamek chcesz wyjąć czy klamkę z wkłądką?

Post autor: greg » sob gru 17, 2005 18:29

zamek - musiz zdjąć tapicerkę, następnie odkręcić klamkę, odkręcić cały zamek poodpinać druciki i ekwilibrystycznie wyginając łapki i zamek wyciągasz go. Klamkę natomiast wyciągasz odkręcając 1 śrubkę która jest ponad zamkiem - trzyma tak jakby z boku klamkę, nastepnie ciągniesz w kierunku framugi drzwi tą część co w niej jest wkładka czyli stajesz z boku otwartych drzwi tak że krawędź drzwi dotyka twojego brzucha i łapiesz palcami tą część nieruchomą klamki i lekko ciągniesz - powinno się przesunąć o ok. 1cm, następnie odchylasz już całą klamkę z tym co żeś odciągnął i wypina się cała klamka



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » sob gru 17, 2005 23:36

i ja sie musze za to wziasc bo dzis tez od strony pasazera wchodzilem niczym jakis zlodziej :)



Awatar użytkownika
marku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 25, 2005 08:47
Lokalizacja: wejherowo
Kontakt:

Post autor: marku » ndz gru 18, 2005 07:47

u mnie nie otwieraly oby dwie strony,tylko tył sie owieral,ale WD-40 pomoglo dzieki wszystkim za porady :pub:



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » ndz gru 18, 2005 10:56

ja nawalilem ostatnio wd 40 ale na nie wiele sie to zdalo bo auto bylo po nocy. Musze to zrobic jeszcze raz tyle ze "na cieplo"



tosla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 20:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tosla » pn gru 19, 2005 15:54

Mi dla odmiany drzwi nie chcą się zamykać :hmm: . Jak wejdę do zimnego to nie mogę zamknąć drzwi od strony kierowcy, muszę trzymać w czasie jazdy lub czasami uda się zamknąć trochę na cyngiel. Jak się rozgrzeje, wszystko gra i się zamyka.


Tomek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 340 gości