Nie dogrzewa się silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Nie dogrzewa się silnik

Post autor: prezesik25 » pt lut 20, 2009 16:00

Witajcie.
Po ilu km nagrzewają się u was silniki? U mnie po przejechaniu 10 km wskakuje na 75-80 stopni i nic więcej. Dziś kupiłem termostat verneta (nie było wahlera) i będę wymieniał, 2 lata temu wstawiłem też verneta.
Nie mam osłony pod silnikiem, a wtedy bardziej wychładza silnik.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pt lut 20, 2009 16:30

Mam taki sam silnik jak Ty i u mnie wskazówka zaczyna się podnosić po przejechaniu ok. 5km. Co do temperatury w drodze to przeważnie wskaźnik pokazuje ok.85 stopni. Jak stoję w korku to wtedy podnosi się do ok.93 stopni i załącza się wentylator.
//Temperaturą operuje tutaj oczywiście na podstawie wskaźnika, a naprawdę nie wiem jaka jest, nigdy nie używałem termometru// :bajer:
Ostatnio zmieniony pt lut 20, 2009 16:32 przez pelsonpnk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt lut 20, 2009 18:04

I już po wymianie...
Samochód chodził na wolnych obrotach, wentylator włączył się przy ok 90 stopniach, a wyłączył się jak temp. spadła do ok 80 stopni. Tak na próbę dodatkowo zasłoniłem połowę chłodnicy tekturą.


Obrazek
Obrazek

cyrulinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:41
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: cyrulinski » pt lut 20, 2009 18:35

Ale czemu niby miała służyć ta tektura?Jeśli wszystko jest ok.to takie wynalazki nie potrzebne.Ja mam przy takich temperaturach jak teraz nagrzany max.silnik tzn.wskażnik na połowie po ok.3-4km. i tak ma być.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob lut 21, 2009 01:26

Tektura wyciągnięta.

Załozyłem i sprawdziłem i powiem jedno:

Nie kupujcie termostatów VERNET Made in "Żabojady"!!

Założyłem i co... wskazówka w trasie nie drgnie powyżej 70 stopni po przejechaniu odcinka 38 km !!! :grrr: :grrr: :grrr:

Jutro idę do sklepu z paragonem i tym termostatem (włożę stary - był lepszy) i wcisnę termostat sprzedawcy w czaszkę :grrr: :grrr: :grrr:

... i szukam niemieckiego WAHLERA.

a tak przy okazji to robiłem fotki podczas wymiany termostatu - wrzucę do FAQ jako fotoporada.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob lut 21, 2009 01:27 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości