poduszki silniora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

poduszki silniora

Post autor: bogus_z » pt gru 16, 2005 14:26

ogladam na intercarsie te ele co tlumia wibracje silnika. czym sa tlumione te wibracje bo tu widze poduszke silnika za jakies 9 zl i pozniej zawieszenie silnika i w tej kategorii jakies elementy. mam mk3 19tdi i jakos dziwnie drgania sa przenoszone na koroserie bo sie trzesie ale nie wiem co wymienic, a fachowiec mi mowi ze tam sa jakies poduszki olejowe i jak olej nie leci to jest dobrze i ze ten typ tak ma. jak by sie komus kto sie na tym zna chcialo zerknal i mi podpowiedziec.pzdr. dzieki



fibolek

Post autor: fibolek » pt gru 16, 2005 15:23

Poduszki w benzynie wiem że są dwie jedna na przodzie druga nad skrzynią(między silnikiem a skrzynią).A w dieselu nie wiem.
Poduszka silnika czy jedna czy druga napewno nie kosztuje 9 zeta.
źle patrzysz są to takie elementy gumowe przypominające raczej gruszkę i owwszem jest w nich specjalny olej.Te poduszki mają kawałek gwintu zewnetrznego.



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » sob gru 17, 2005 00:47

Poduszki w benzynie są trzy, reszta tak jak mówi fibolek. Cena jednej ok 60 zł. Wymieniałm u siebie
:pub: pozdro :pub:



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » sob gru 17, 2005 10:54

W dieslu tez sa trzy a ceny od 50-90zl za sztuke. Jedna jest pod skrzynia, druga widzisz jak otworzysz maske - podtrzymuje silnik przy chlodnicy. Ostatnia jest pod silnikiem od strony pasazera. Poduszki za 9zl nigdy nie spotkalem i prawde mowiac nie wiem o jakie inne moze ci chodzic



andrzej26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 15, 2005 13:56
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: andrzej26 » sob gru 17, 2005 13:23

miałem taki problem w golfie tdi. drgania silnika przenosiły sie na bude. u mnie padła poduszka i faktycznie mechanik twierdził ze to olejowa było na niej widac wyciekający olej a po wyjęciu rozpadła się ceny nie pamiętam ale koło 100. ona jest z tyłu za silnikiem. patrz na czym sie silnik trzyma pomiędzy blokiem a budą jest ta poduszka. ja wymieniłem od razu i tą przednią bo byla słaba. w moim przypadku pomogło.



bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » sob gru 17, 2005 16:51

andrzej ale Ty piszesz o passacie czy o mk3 bo moj stary tez ma b5 u niego to jak zapale to nie czuje nic a u mnie to sie kurczy trzesie jakby autku bylo zimno po nocy....podobno poduszki mam dobre a wymienic wszystkie (jak piszecie ok 270) i zeby mi to nic nie dalo to troche bedzie glupio. co jeszcze moze przenosic drgania??



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » sob gru 17, 2005 17:39

Ja mam padnętą poduszkę tę z przodu. Mnie trzesie kierownicą na postoju.Byłem u mechanika i on zrobił tak: na zgaszonym silniku na postoju wrzucił jedynkę i potem lekko popychał autko do tyłu i patrzył na poduszke i było widać jak przednia poduszka siedzi na ramie i nic nie trzyma. Pozostałe mam dobre.A poduszka kosztuje w granicach 70 -100 zł zależy gdzie kupisz. Tak mi mechanik powiedział.



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » sob gru 17, 2005 17:49

Jeżeli nie ma innych objawów na postoju typu falujące obroty, dzwoniący tłumnik po przegazowaniu, to raczej nie ma od czego drgać. Tylko od silnika. Przy sprawnych poduszkach autkiem by nie trzęsło. Na jakiej podstawie myślisz, że masz sprawne poduszki? Przypatrz się silnikowi na wolnych, może zobaczysz, w którą stronę bardziej się wychyla. Na postoju raczej niewiele rzeczy może generować drgania
Poza tym koszt poduszki jak ci pisałem to 60 zl za olejową, razy 3, daje 180. Masz rację, że "na pałę" nie ma co wymieniać bo szkoda kasy.Trzeba sprawdzic, która poległa
pozdro :pub:



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » sob gru 17, 2005 19:46

ja tez miałem podobny objaw ze mi trzęsło autem na wolnych obrotach... myslałem ze to własnie któras z poduszek... ale jednak nie.... okazało sie ze to podcisnienie... skróciłem wężyk od podciśnienia i autko chodzi równotko... nic nie trzęsie!!!


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

andrzej26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 15, 2005 13:56
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: andrzej26 » sob gru 17, 2005 21:45

ja pisałem o golfie, teraz mam b5



bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » ndz gru 18, 2005 00:30

gosc powiedzial ze poduchy sa olejowe. jak oleju nigdzie nie widac to znaczy ze nie wyciekl czyli poducha pracuje. tak?? no proste jak swinski ogon.ale dzieki sprawdze jak pisaliscie. dzis jeszcze uslyszalem ze mi gdzies tak wydech halasuje po przygazowaniu tak ok 1900 obr i brzeczy jak cholera...dzieki chlopaki pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 305 gości