ZESTAW OŚWIETLENIA XENON Golf IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Diagi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 16:22
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Diagi » śr lut 18, 2009 19:14

Nie no Panowie szanujcie się z tym pakowaniem zestawów do zwykłych lamp (tym bardziej 8000K). Byle jakie lampy chociaż kupcie byle by soczewki miały jak normalni ludzie. Bo jak widzę zestaw w zwykłych lampach to nie dość że oślepia to jeszcze trochę wiochą zalatuje.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 18, 2009 19:28

Ja mam u siebie dwóch takich delikwentów,jeden w mkIV,drugi w audi A4....Masakra,nawet jak ide piechotą a oni jadą z przeciwka to tak wali po oczach że się nie da.... :blush:



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw lut 19, 2009 08:23

bongo pisze:Ja mam u siebie dwóch takich delikwentów
a u nas coraz więcej przybywa, nawet bus doworzący ludzi ma, passat b3 jeżdżący w kółko po mieście, jak się mocniej wk....e to chyba napisze anonima na policję by coś z tym w końcu zrobili bo jak jeżdże sporo po zmroku i takiego spotkam to długimi zacznę mu świecić :grrr:
a jak ktoś chce te chinony zakładać to już niech odłoży zamiast 2stów wiecej kasy na mandaty!


Obrazek

fircus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 31, 2007 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fircus » czw lut 19, 2009 08:42

czizys to normalne że bedzie walić po oczach jak ktoś włoży żarniki nie mając pojęcia że jest jeszcze coś takie jak odpowiednie ustawienie ja mam ustawione tak żeby nieraziły (sprawdzaliśmy da się) jednak myślalem że to że nie ma cieni to wina lapm ale dzieki za info pozdro



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » czw lut 19, 2009 13:06

Jak ustawiasz zwykłą lampe , to tą świecącą kropke z aparatu do ustawiania dajesz na środek tego "grzybka" co zasłania żarówkę. Co do ustawiania xenona, będzie problem - żarówka ma troszeczke inaczej umieszczony żarnik niż ta świecąca bańka w xenonie, co powoduje że światło inaczej jest wysyłane do odbłyśnika, i inaczej pada na drogę.
Ogólnie chyba wszystkie mk4 na seryjnych lampach jakie widziałem na xenonie waliły mi po oczach. Ja włożyłem u siebie lampy z soczewką i (jak myśle) prawidłową przesłoną _/-- _/--
Bo widziałem i takie w mk3 _/ _/ takie już bardziej wala po oczach. Co do barwy, Najpierw zdecydowałem sie na 5000k, światło na moich soczewkach wpadało w niebieski kolor - miało być czysto białe. Po kilku jazdach próbnych w nocy, stwierdziłem że nie pasuje mi to - pobocze i to co na nim nie miało naturalnych barw, a takie"lodowe". Wymieniłem palniki na 4300k i jest duzo lepiej - cieplejsze barwy lepiej sie sprawdzają w nocy, a i za dnia nie rzuca sie w oczy światło, czyli jest "nieprzypałowe".
Jako ciekawostke dodam, że jak miałem założone 5000k, za dnia dałem światła na max w dół, to ludzie mrugali mi , bo nie widać było że mam wogule zapalone światła mijania..
Co do lamp, jestem bardzo niezadowolony z moich soczewek (FK) - porażka...



magbet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 17:11
Lokalizacja: kraków

Post autor: magbet » czw lut 19, 2009 13:55

Ja jako posiadacz "xenonów" już wiem , że to porażka.
Ściągałem kiedyś takie zestawy z Chin na handel to przy okazji sobie założyłem BI-XENON 6000K. Wszystkie te zestawy to straszna lipa bo prawie 80% zestawów się spaliło po pierwszych paru miesiącach, żarniki po krótkim czasie zaczynają świecić coraz bardziej na niebiesko (o oślepianiu pisać chyba nie muszę), nie wszystkie ale większość zakłóca radio a do tego gwarancja na zestawy z allegro to pic. Każdy będzie ci wciskał, że źle zostały zamontowane itp.
Szkoda kasy. Lepiej zainwestować w nową lampę i dobre żarówki.



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » czw lut 19, 2009 14:13

magbet,
Po prawie rocznym użytkowaniu zamienników lamp (ori nie ma soczewek) z xenonem, zgadzam sie z tobą. Koszt całej instalacji, jaką zrobiłem (nowe lampy, spryski na reflektory, xenon) wyrównał się z kosztem zakupu nówek ori helli. Długie by świeciły jak powinny, a na mijania było by co najmniej podobnie. Jak bym miał ponownie wybierać, nie pakował bym się w to.



.:SokóŁ:.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:32
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: .:SokóŁ:. » czw lut 19, 2009 15:03

spryski na reflektory??? nie rozumiem czy to tez będę musiał raczej kupić??? jak założę zestaw ksenonów



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » czw lut 19, 2009 15:15

.:SokóŁ:. pisze:spryski na reflektory??? nie rozumiem czy to tez będę musiał raczej kupić??? jak założę zestaw ksenonów
kolego, Kodeks Drogowy wymaga abys w aucie wyposazonym w zarniki xenonowe mial spryskiwacze badz wycieraczki reflektorow oraz uklad samopoziomowania

Spryskiwacza i uklady samopoziomowania robi np. Hella, mozna kupic w necie gotowe zestawy.

jesli nie masz tego w aucie a zalozysz xenony to:
1. auto jest niesprawne (brak homologacji oraz wymaganego wyposazenia)
2. nie powinno przejsc przegladu okresowego na stacji diagnostycznej
3. Policja moze ( i tak zrobi) zatrzymac dowod rejestracyjny
4. w razie jakies stluczki Ubezpieczalnia moze (i tak raczej zrobi) odmowic wyplaty odszkodowania lub scedowac ten obowiazek na Ciebie pomimo wykupionego OC (w regulaminie polisy jest zapis o ograniczeniu odpowiedzialnosci TU w razie poruszania sie m.in. niesprawnym autem)

to sa podstawowe sprawy i chyba jestes tego swiadom? czy po prostu masz pomysl na zalozenie xenonow bo cala wies juz ma? bez urazy....



.:SokóŁ:.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:32
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: .:SokóŁ:. » czw lut 19, 2009 15:26

wicie po tych wszystkich waszych opiniach postanowiłem nie wydawać kasy tylko zainwestować w lepsze żarówki... nie ma sensu kupowac jakiejś chinszczyzny i udawac ze ma sie ksenona
Teraz pojawia si e następne pytanie jaki polecacie Osram czy Philips Blue Vision dajcie odrazu linka



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » czw lut 19, 2009 15:31

proponuje Philips NightGuide H7R w mijania a Philips BlueVision lub Vision Plus H1 w drogowe.

ja tak mam i bardzo sobie chwale...



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw lut 19, 2009 15:35

polecam Philips Xtream na mijania
obecnie mam Osramy Night Breaker +90 (po opiniach na forum kupiłem) i żałuję, bez rewelacji choć światło dość białe, na długie wstawilem tanie dość solidne Philips premium +30 H1


Obrazek

Awatar użytkownika
mazio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn lut 20, 2006 23:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: mazio » pt lut 20, 2009 00:52

.:SokóŁ:.,
witaj z allegro naprawdę moge Ci polecić te xenony:
http://allegro.pl/item560361705_hid_xen ... 8000k.html
Ja zamówiłem już chyba 4 zestawy takie - jedne mam u siebie w golfie- 8000K. Żarniki te nie rozpraszają światła(jak to niektóre alaxenony) i po założeniu ich nikogo nie będziesz oślepiał( pod warunkiem że ustawisz je na optymalnej wysokości :bigok: )Założyłem je też do staruszka audi a6(soczewka)- swiecą jakby bielszym światłem w porównaniu z moim golfem. Ale i tak jest o wiele lepsze światło niż na oryginalnych żarówkach :grin:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1807202#1807202&sid=b9f6c47b4a768b891e3f6cf57ab0d82c]Zobacz moje cudo[/url]

Awatar użytkownika
damianp
Bora Power
Bora Power
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 08:48
Lokalizacja: Tarczyn/Warszawa
Kontakt:

....

Post autor: damianp » pt lut 20, 2009 09:40

W temacie Xenonów warto zobaczyć odcinek programy Polska Jazda z TVN Turbo,

Ja osobiście mam Bixenon (barwa 6000K)
http://moto.allegro.pl/item551861058_hi ... n_wwa.html

Osobiście nie polecam montowania Xenonów o barwie większej niż 6000k w zwykłych lampach(światło wydaje sie być niebieskie), optymalnym rozwiązaniem jest barwa 5000K lub też 4300K( światło braktycznie białe)


Mój Borowik V5 zapraszam=>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2693322#2693322

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości