golf 3 tłuste szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mario541
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 01:45
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

golf 3 tłuste szyby

Post autor: mario541 » ndz gru 19, 2004 01:44

witam ma golfa i wycieraczki org Bosch ale podczas jak jak jada w gore to skacza bardzo poszybie(jakby b.twarda guma, lae przełozyłem inne co w innym aucie nie skacza a u mnie skacza!!!) .W dodaku jak przejada(przeskacza) i wroca to na szybie sa takie tłuste plamki na przedniej i tylnej szybie tylko !! probowałem to zmyc deneturatem , octem powiedziano mi ze to po rozpuszczalniku i zejdzie pod jabłkim - prawda zeszło ale po tygodniu wrociło i jabłko juz nic nie daje a jak sie jedzie w nocy i swieca auta to nic nie widac przez te palmki chodz nikna po chwili jagby odparowywały po przejechaniu wycieraczkami.Czym je mozna zmyc i czemu mi te wycieraczki tak skacza??????


mario541

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz gru 19, 2004 02:56

moze masz jakis tlusty plyn w spryskiwaczu



froggy

Post autor: froggy » ndz gru 19, 2004 10:31

spróbuj oczyścić ja wcześniej i połóź wosk do szyb - łatwiej potem tłuste plamy usówać.



mario541
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 01:45
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

szyby

Post autor: mario541 » ndz gru 19, 2004 16:21

Witam zamiast płynu mam wode z denatturatem myslałem ze z czasem odtłusci.A ten wosk po nałozeniu i starciu moze usunac te plamy?


mario541

mario541
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 01:45
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

sprezyna

Post autor: mario541 » pn gru 20, 2004 01:14

witam powiedziano mi dzis ze powodem skakania wycieraczek jest słaba sprezyna w ramieniu mozliwe to?Ale jk wracaja to juz nie skacza tylko jak jada w gore!!!


mario541

Awatar użytkownika
jazel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt lis 02, 2004 20:32
Lokalizacja: Kraków [Opole]

Post autor: jazel » pn gru 20, 2004 01:48

wlasnie chcialem napisac, ze czytalem jakis artykul o wycieraczkach i pisali tam, ze pioro to jedno, a ramie to drugie. i wlasnie to, ze skacza moze byc spowodowane zuzyciem ramienia. moze sprezyna jest pordzewiala (wystarczy wyczyscic, rozruszac i nasmarowac).


Just passing trough...

mario541
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 01:45
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

golf

Post autor: mario541 » pn gru 20, 2004 01:53

włanie w tym problem ze to obywa ramienia!!!Ale po przełozeniu piora z innego auta tam nie skakało a u mnie skacze .A co do sprezyny to wyglada na ok ani pordzewiała ani jakas podejrzana ale sprubuje rozruszac ale o tu zrobic z ta tłusta plama czemu zeszło po jabłku i spowrotem wrociło czym to zmyc?????????


mario541

dino84

Post autor: dino84 » pn gru 20, 2004 01:55

jazel pisze:wlasnie chcialem napisac, ze czytalem jakis artykul o wycieraczkach i pisali tam, ze pioro to jedno, a ramie to drugie. i wlasnie to, ze skacza moze byc spowodowane zuzyciem ramienia. moze sprezyna jest pordzewiala (wystarczy wyczyscic, rozruszac i nasmarowac).
Smarowaniem nie przywrocisz jej raczej pierwotnej sprezystosci :bigok:

A z tym skakaniem pewnie masz ramie i pioro do bani. Guma sie polozyla na jedna strone i przy wracaniu ma "pod wlos". Jest to rowniez wina ramienia, ktore powinno mocniej dociskac.



Awatar użytkownika
jazel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt lis 02, 2004 20:32
Lokalizacja: Kraków [Opole]

Re: golf

Post autor: jazel » pn gru 20, 2004 01:56

mario541 pisze:włanie w tym problem ze to obywa ramienia!!!Ale po przełozeniu piora z innego auta tam nie skakało a u mnie skacze .A co do sprezyny to wyglada na ok ani pordzewiała ani jakas podejrzana ale sprubuje rozruszac ale o tu zrobic z ta tłusta plama czemu zeszło po jabłku i spowrotem wrociło czym to zmyc?????????
slyszalem, ze amoniakiem. ale to moze byc podpucha no i za zimno narazie zeby sikac na szybe!


Just passing trough...

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » pn gru 20, 2004 19:39

ja mialem swego czasu problem z plamkami na szybie, uzylem pasty polerskiej G3 bo taka akurat mialem pod reka, troche pokręciłem po szybie wiertarką gombką i pomogło, a co do skakania wycieraczki to podejrzewam ze jest kilka przyczyn ktore nakładają sie na siebie, tzn slaba spręzyna, wyrobione a wiec znaczne luzy na częściach obrotowych ramienia i piór, wycieraczka poprostu za bardzo leży i sama guma idzie "pod włos" a moze i szyba jest taka ze nie pozwala gumie przewrócic sie aby szla "z wlosem"



mario541
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 01:45
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

szyby

Post autor: mario541 » wt gru 21, 2004 00:58

to sa własnie takie plamki a o dzis zauwazyłem ze jak wycieraczki jada w gore to prawie ich niema tylko pojawiaja sie jak wracaja w doł i pochwili nikna jakby odparowywały? A co dziwne za 1 razem nie skacza dopiero jak jada 2,3 raz to zaczynaja skakac!!!A jak mozna sprawdzic ten osprzet ewentyalnie naprawic tzn sprezyna luzow na cz.obrotowych chyba niem bo obie wycieraczki tak sie zachwuja wiec obie naraz by miały luzy?ale inna od innego sam pioro tez skacze!!!A moje skacza nawet po szybie jak jest lod to jest dziwne zamiast slizgac!!! a to niby miały byc te super org BOSCH :crazy: Kazda pasta polerska mozna przejechac szybe?nie porysuje sie?


mario541

mario541
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 01:45
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

szyby

Post autor: mario541 » wt gru 21, 2004 01:25

miałem wczesniej wyczieraczki ALCO grafitowe mogły to one zrobic te plamki ale one tez skakały!!!!!!!!!!!


mario541

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » wt gru 21, 2004 12:24

nie wiem czy kazda pasta polerska mozna przejechac, ja sprawdzilem na fragmencie szyby i porownalem z reszta czy nie porysowalo, pasta G3 nie porysowala bo nie zauwazylem zadnej roznicy, a skacza ci dlatego za 2,3 razem bo nie maja juz wody na szybie po ktorej sie slizgaly i zaczynaja pracowac na sucho i w dodatku pod wlos, naprawic wyrobionych wycieraczek raczej nie mozna, wyciągniętych (slabych) sprężyn raczej tez nie poprawisz, poprostu sie nie oplaca, na poczatek sprobowalbym wypolerowac szybe, może pozycz od kogoś na chwile jakieś wycieraczki zeby sprawdzić czy będą nadal skakac, przynajmniej wykluczysz pewne elementy



mario541
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 01:45
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

szyby

Post autor: mario541 » wt gru 21, 2004 14:00

pozyczałem same piora nie ramie ze sprezyna i skakały i ile kosztuje nowe ramie ze sprezyna?2szt


mario541

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 249 gości