Wysokie obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jerry35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 09, 2009 12:16
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Wysokie obroty

Post autor: jerry35 » wt lut 17, 2009 23:53

Witam.
Jak w temacie chodzi o obroty mojego golfa otóż gdy odpalam silnik odpala się na benzynie po przegazowaniu przełancza się na gaz i na bęzynie na początku są dośc wyokie obroty cały czas ok 2tyś 2.5tyś po jakimś czasie spadaja i cały czas faluja jakby sam sobie dodawał gazu cały czas spadają do ok 1tyś i sam sobie dodaje gazu gdzieś do 2.5tyś i tak w kułko cały czas. Niekiedy jak jezdziłem na benzynie wolno schodził z obrotów czym to może byc? czy to silniczek krokowy bo troche zgupiałem zaznaczam jak sie przełączy na gaz jest wszystko ok.
pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw mar 12, 2009 15:50 przez jerry35, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hwktor12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 15, 2009 21:23
Lokalizacja: proszowice
Kontakt:

Post autor: hwktor12 » śr lut 18, 2009 00:31

jerry35 pisze:przegazowaniu przełancza się na gaz i na bęzynie na początku są dośc wyokie obroty cały czas ok 2tyś 2.5tyś po jakimś czasie spadaja i cały czas faluja jakby sam sobie dodawał gazu
Jak silnik się rozgrzeje jest to samo??? Odkręć pokrywę wtrysku i obejrzyj przepustnice czy czysta czy bardzo brudna i jak duża ma szczelinę.
Okropnie wysokie ma obroty masz w tym swoim golfiku Obrotek??


Volkswagen to nie tylko samochód,
Volkswagen to styl życia.....

jerry35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 09, 2009 12:16
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: jerry35 » śr lut 18, 2009 00:37

Jutro dokładnie sprawdze czy jest to samo na rozgżanym ale raczej tak:/ obejże przepustnice. Właśnie niemam obrotka ale na moje "ucho" to spokojnie takie obroty sa naprawde na początku sie troche przestraszyłem jak odpaliłem a on na takich wysokich cały czas.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: darwaz » śr lut 18, 2009 00:42

Mam to samo w Silniku 2.0 ABF. Jeszcze się tego nie pozbyłem ale wydaje mi się że to silnik krokowy.Zaciśnij ręką łącznik gumowy doprowadzający powietrze do silnika krokowego i zobacz czy to zatrzyma to falowanie.Jak nie jest gumowy łącznik to jakoś inaczej zatkaj, ale zostaw mu jakiś mały otwór.Jak u mnie tak robię to działa równo, więc wnioskuje że to silniczek.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » śr lut 18, 2009 01:25

darwaz pisze:Mam to samo w Silniku 2.0 ABF. Jeszcze się tego nie pozbyłem ale wydaje mi się że to silnik krokowy.Zaciśnij ręką łącznik gumowy doprowadzający powietrze do silnika krokowego i zobacz
jaki łącznik gumowy? w silniku ABD



Awatar użytkownika
hwktor12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 15, 2009 21:23
Lokalizacja: proszowice
Kontakt:

Post autor: hwktor12 » śr lut 18, 2009 20:11

W ABD nie ma podciśnienia w Krokowcu jest całkowicie elektryczno-mechaniczny.
Jedyną metodą jego zdiagnozowania jest VAG ewentualnie próba działania, ( jedyną mi znaną)

Cały czas zastanawiają mnie tak wysokie obroty Silniczek Krokowy aż tak dużych obrotów nie wywoła steruje tylko przymknięciem przepustnicy. A skoro ma 2-2.5 tys obr to musi być coś nie tak z układem wtryskowym...... Czujnikami coś koło tego. :otepienie: VAG VAG i jeszcze raz VAG
tam w Bochni macie AUTO-HAL ponoć dobrze robią i nie drogo, poprzedni właściciel moje autko tam serwisował. Ja nie mam OBD więc musiałem jechać do mechanika i za pomiar instrukcje co zrobić i drugi pomiar w ramach sprawdzenia czy dobrze zrobiłem zapłaciłem 20zł
Tak że czasem lepiej pojechać zapłacić i mieć gotową diagnozę a zrobisz sobie sam ewentualnie :cool:

[ Dodano: 18 Lut 2009 19:47 ]
Jeszce jedna sprawa Spróbuj odłączyć akumulator na jakieś 20 min potem podłącz ponownie i zobacz jak będzie A i po tym zostaw go na wolnych na benzynie albo przejedz go aż się rozgrzeje. będziesz miał pewność czy to coś z jakimiś czujnikami
Ostatnio zmieniony śr lut 18, 2009 20:27 przez hwktor12, łącznie zmieniany 3 razy.



jerry35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 09, 2009 12:16
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: jerry35 » czw lut 19, 2009 01:11

Witam sprawdzałem ze znajomym mechanikiem przepustynice wtryski i tak dalej i wszystko wporządku na rozgżanym silniku dalej to samo więc zabieram się do mechanika i zobaczymy co on powie po sprawdzeniu wszystkiego i VAG na moje rozumowanie to napewno silniczek krokowy ale też dziwią mnie tak wysokie obroty:/ cuz pojade do mechanika jak bedzie czas i wszystko sprawdze. Narazie na gazie jest ok wiec teraz muj brat jezdzi. Jeszcze mam dowas pytanie jak przełączy sie na gaz na nierozgrzanym silniku są dośc wysokie obroty gdzies 1.6tyś 1.7tyś jak silnik pochodzi z 5min to obroty są mnormalne czy to jakieś ssanie czy co na gazie???
Oczywiście o tym jak skończyło sie to z tymi obrotami poinformuje wszystkich. hwktor12 AUTO-HAL? niewiesz na jakiej ulicy to w Bochni bo niekojaże tego:/ Z akumlatorem już prubowałem nic z tego dalej to samo:/

[ Dodano: 19 Lut 2009 00:14 ]
sam niechce się za to brac bo za przeproszeniem specem w tym niejestem i niechce nic zepsuc:/ bardzo dziękuje za opinie i pomoc hwktor12 tobie w szczegulnoście:)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
hwktor12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 15, 2009 21:23
Lokalizacja: proszowice
Kontakt:

Post autor: hwktor12 » czw lut 19, 2009 18:41

Spoko. Po to ktoś mądry stworzył to forum żebyśmy sobie pomagali. Co do AUTO-HAL-a to nie mam pojęcia na jakiej ulicy. jak kupowałem samochód z pod Bochni to przeglądałem papiery i znalazłem wydruk z robienia geometrii i gość mi powiedział że to jest w Bochni i bardzo zachwalał ten zakład. A zresztą wpisz sobie w Google to znajdziesz
jerry35 pisze:Jeszcze mam dowas pytanie jak przełączy sie na gaz na nierozgrzanym silniku są dośc wysokie obroty gdzies 1.6tyś 1.7tyś jak silnik pochodzi z 5min to obroty są mnormalne czy to jakieś ssanie czy co na gazie???
Wiesz mój ramo zimny na gazie też ma wysokie obroty ale to po prostu ssanie, jakie one są nie wiem bo nie mam obrotomierza a tak na słuch to nie dojdziesz. U ciebie pewnie też a tylko ci się wdaje że takie wielkie....
Napisz koniecznie co boli tego twojego ABD Pozdro :metal:
Ostatnio zmieniony czw lut 19, 2009 18:43 przez hwktor12, łącznie zmieniany 1 raz.



Tony469
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 12, 2009 14:37
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Tony469 » czw mar 12, 2009 14:46

Witam ! mam problem z golfikiem III 1.6 z 97r. , przy odpalaniu na zimnym silniku mam obroty dobre (950 coś kolo tego) ale gdy już się silnik rozgrzeje do tem. 90 stopni to obroty skaczą w ch.. czasami nawet gaśnie! :( później znowu muszę czekać aż silnik zrobi się zimny i jest ok ale jak się nagrzeje to pip. :| wiece co może być przyczyna tego ? byłem u mechanika wymienił przepustnice itd ale dalej się jebią;/



jerry35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 09, 2009 12:16
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: jerry35 » czw kwie 16, 2009 23:00

Na zakończenie tematu przepraszam, że tak długo się nie odzywałem ale byłem zajęty i chwilowy brak dostępu do neta:/ sprawa z obrotami załatwiona był to oczywiście silniczek krokowy hehe teraz jest wszystko ok :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 277 gości