zamykanie z pilota (klucz scyzoryk )

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

zamykanie z pilota (klucz scyzoryk )

Post autor: MARTINEZ1027 » pn lut 16, 2009 11:45

witam! mam kolejne pytanko do was ;-) jak zamykam autko z pilota (klucz scyzoryk ) to w drzwiach zaczyna migac czerwona dioda ale jak jeszcze raz nacisne zamykanie to slychac jakby zamki jeszcze raz sie zamknely ale dioda przestaje migac i jezeli kolejny raz nacisne zamykanie to znowu dioda zaczyna migac i oczywiscie jest odglos zamykana. oc tu chodzi ? czy to ma jakies znaczenie ?? dzieki za odpiwiedz pozdrawiam



Awatar użytkownika
duszek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 07, 2008 19:01
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: duszek82 » pn lut 16, 2009 19:10

Witam odpowiedz jest prosta jezeli nacisniesz raz włanczarz alarm i centralny zamek a jezeli nacisniesz drugi raz to wyłanczarz alarm ale auto jest nadal zamkniete tylko tyle :grin:
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 19:13 przez duszek82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn lut 16, 2009 19:54

przeszukaj forum - "ryglowanie"


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » pn lut 16, 2009 21:22

duszek82 pisze:odpowiedz jest prosta jezeli nacisniesz raz włanczarz alarm i centralny zamek a jezeli nacisniesz drugi raz to wyłanczarz alarm ale auto jest nadal zamkniete tylko tyle
Ja bym się z tym nie zgodził i stwierdził, że masz problem z którymś zamkiem (mikrostyk, zimny lut, dioda). Zanim naprawiłem sobie wszystkie zamki auto zachowywało mi się tak samo.
Teraz jest tak, że zamykam auto naciskając raz to rygluje od razu, gdy nacisnę jeszcze raz to mruga kierunkami ale nie słychać pracy siłowników. Moim zdaniem tak jest poprawnie.



Awatar użytkownika
duszek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 07, 2008 19:01
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: duszek82 » pn lut 16, 2009 22:37

mojama pisze:
duszek82 pisze:odpowiedz jest prosta jezeli nacisniesz raz włanczarz alarm i centralny zamek a jezeli nacisniesz drugi raz to wyłanczarz alarm ale auto jest nadal zamkniete tylko tyle
Ja bym się z tym nie zgodził i stwierdził, że masz problem z którymś zamkiem (mikrostyk, zimny lut, dioda). Zanim naprawiłem sobie wszystkie zamki auto zachowywało mi się tak samo.
Teraz jest tak, że zamykam auto naciskając raz to rygluje od razu, gdy nacisnę jeszcze raz to mruga kierunkami ale nie słychać pracy siłowników. Moim zdaniem tak jest poprawnie.
Masz troche racje umnie dzieje sie podobnie jak nacisne drugi raz zamykanie to tylko mrugna kierunkowskazy ale spróbuj nacisnac dwa razy szybko odrazu to napewno ci sie tak zrobi spróbuj napewno dioda przestanie swiecic przetestowałem to juz na dwuch golfach i było podobnie :D



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pn lut 16, 2009 23:24

Wydaję mi się, że jest to:

Wyłączenie kontroli wnętrza samochodu: włączenie lub wyłączenie aktywności kontroli wnętrza samochodu następuje poprzez dwukrotne naciśnięcie centralnego zamka ZU.

włączenie = 1
wyłączenie = 0

Sprawdzcie 46 - Sytem komfort -> 10 - Adaptacja -> Kanał 05 (będzie wartość albo 0 albo 1)



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » wt lut 17, 2009 22:09

duszek82 pisze:ale spróbuj nacisnac dwa razy szybko odrazu to napewno ci sie tak zrobi spróbuj napewno dioda przestanie swiecic przetestowałem to juz na dwuch golfach i było podobnie
Faktycznie, jak naciśnie się szybko zamykanie dwa razy to auto jest tylko zamykane. Alarm i ryglowanie nie są aktywne.
kompan pisze:Wyłączenie kontroli wnętrza samochodu: włączenie lub wyłączenie aktywności kontroli wnętrza samochodu następuje poprzez dwukrotne naciśnięcie centralnego zamka ZU.
Co to jest właściwie ta kontorla wnętrza? Chodzi o czujki ruchu nad tylną kanapą? Jeśli tak to czy to znaczy że tą opcją mogę je włączać/wyłączać? Obecnie one nie wywołują mi alarmu.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » wt lut 17, 2009 22:37

Optyczna sygnalizacja działania centralnego zamka następuje za pomocą dodatkowej diody świetlnej umieszczonej w obramowaniu drzwi kierowcy. Dioda miga przez pewien okres, a następnie gaśnie. W ramach sterowania diody rozróżnia się funkcje:
- w przypadku centralnego zamka z zabezpieczeniem (zamknięcie jeden raz), sterowanie diody następuje w kolejności 50 ms (włączanie) i 950 ms (wyłączanie), jeżeli wprowadzony został stan zabezpieczenia;
- w przypadku centralnego zamka bez zabezpieczenia (zamknięcie dwa razy) dioda gaśnie. Stan aktywności alarmu nie jest oddzielnie wskazywany.



Ferag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lip 20, 2008 13:37
Lokalizacja: Reykjavik

Post autor: Ferag » wt lut 17, 2009 22:47

Ja niemam zadnego alarmu i mam to co w pierwszym poscie kolega napisal.
Gdy zamkne z pilota swieci dioda w dzwiach kierowcy a jak wcisne drugi raz zamykanie to sie nie swieci ta dioda.

Prosze o wytlumaczenie mi czy to cos zmienia w moim przypadku gdy nie mam zadnego alarmu? Tylko tak po ludzku. :)


[url=http://img363.imageshack.us/my.php?image=dsc00062xo0.jpg][img]http://img363.imageshack.us/img363/681/dsc00062xo0.th.jpg[/img][/url]

Moje Autko

http://ferag.wrzuta.pl/audio/eSOsFMaXVU/
http://ferag.wrzuta.pl/audio/eXnqLI2t79/

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » śr lut 18, 2009 00:06

Co to jest właściwie ta kontorla wnętrza? Chodzi o czujki ruchu nad tylną kanapą? Jeśli tak to czy to znaczy że tą opcją mogę je włączać/wyłączać? Obecnie one nie wywołują mi alarmu.
Ja to tak właśnie rozumie. Jak np. chcesz zostawić psa w samochodzie, a nie chcesz żeby alarm się załączał to klikasz na pilocie raz - auto sie zamyka, alarm się uaktywnia, klikasz drugi raz - alarm się dezaktywuje, ale auto jest nadal zamknięte.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Ps. A próbował ktoś z Was zmieniać kodowanie modułu komfortu tak, żeby po jednym naciśnięciu przycisku otwierania na pilocie, otwierał tylko drzwi kierowcy, a po drugim naciśnięciu wszystkie drzwi ???


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » śr lut 18, 2009 11:00

kompan pisze:a nie chcesz żeby alarm się załączał to klikasz na pilocie raz - auto sie zamyka, alarm się uaktywnia,
Hmm coś nie tak :wink:

1 raz - zamknięcie + alarm
2 raz - zamknięcie auta bez izbrojenia alarmowego
Ostatnio zmieniony śr lut 18, 2009 11:00 przez RA_FEEL_IT!, łącznie zmieniany 1 raz.



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » śr lut 18, 2009 21:33

SATA pisze:kompan napisał/a:
a nie chcesz żeby alarm się załączał to klikasz na pilocie raz - auto sie zamyka, alarm się uaktywnia,


Hmm coś nie tak
Wszystko tak. Trzeba przeczytać całe zdanie, a nie tylko jego część.

''Jak np. chcesz zostawić psa w samochodzie, a nie chcesz żeby alarm się załączał to klikasz na pilocie raz - auto sie zamyka, alarm się uaktywnia, klikasz drugi raz - alarm się dezaktywuje, ale auto jest nadal zamknięte. "

Jak dla mnie to ma to sens. :bajer:


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

greg

Post autor: greg » śr lut 18, 2009 22:38

kompan pisze:A próbował ktoś z Was zmieniać kodowanie modułu komfortu tak, żeby po jednym naciśnięciu przycisku otwierania na pilocie, otwierał tylko drzwi kierowcy, a po drugim naciśnięciu wszystkie drzwi ???
a jaki to problem? zmieniasz kodowanie modułu - jeśli masz 04097 to 04096



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » czw lut 19, 2009 12:35

greg pisze:zmieniasz kodowanie modułu - jeśli masz 04097 to 04096
Mi bardziej widziałoby się takie rozwiązanie: klikam raz otwierają się wszystkie, klikam dwa razy otwiera się tylko kierowca. Da się?
greg gdzie dokładnie zmienia się tą liczbę?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 497 gości