Ubywa płynu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rychu_255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 25, 2008 08:50
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Ubywa płynu

Post autor: rychu_255 » wt lut 17, 2009 16:07

mam problem z ubywajacym plynem hamulcowym. problem pojawil sie niedawno potym jak zapalila sie lampka od poziomu plynu hamulcowego. dolalem do odpowiedniego poziomu myslac ze bedzie dobrze. a tu zonk po przejechaniu zaledwie 100 km problem sie powtorzyl. zauwarzylem na na postoju gdy wcisne pedal hamulca powoli schodzi do podlogi. moje pytanie jest takie co najczesciej psuje sie w tych ukladach hamulcowych w mkIV, czy sprzeglo hydrauliczne korzysta z tego samego plynu? podpowiedzcie bo strach jezdzic.
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 16:36 przez rychu_255, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » wt lut 17, 2009 16:24

Kolego wjedz na kanał i sprawdz na początek wszystkie przewody hamulcowe i ich połączenia,oraz zaciski .Bardzo możliwe,że któryś przewód jest pękniety.
Może też zdarzyć się,że pompa hamulcowa przepuszcza płyn.
Sprzęgło to raczej nie,gdyż pedał idzie w dół po wciśnięciu hamulca.
Ja szukałbym przyczyny w układzie hamulcowym.


AFN 165,5@380,8

EPBC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 17, 2009 15:58
Lokalizacja: Kozienice

Re: Ubywa płynu

Post autor: EPBC » wt lut 17, 2009 16:55

rychu_255 pisze:mam problem z ubywajacym plynem hamulcowym. problem pojawil sie niedawno potym jak zapalila sie lampka od poziomu plynu hamulcowego. dolalem do odpowiedniego poziomu myslac ze bedzie dobrze. a tu zonk po przejechaniu zaledwie 100 km problem sie powtorzyl. zauwarzylem na na postoju gdy wcisne pedal hamulca powoli schodzi do podlogi. moje pytanie jest takie co najczesciej psuje sie w tych ukladach hamulcowych w mkIV, czy sprzeglo hydrauliczne korzysta z tego samego plynu? podpowiedzcie bo strach jezdzic.
Sprawdz czy nie masz podcieków na korektorze hamowania i wycieku z cylinderków i przewodów.Miałem podobny problem ale po wymianie pompy hamulcowej i przewodów gumowych problem znikł



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » wt lut 17, 2009 20:09

Ja proponuję sprawdzić tylne opony od wewnętrznej strony, jeśli są mokre od płynu to masz przyczynę wycieku. Najczęściej i najszybciej przepuszczają tylne cylinderki.

Wiem to z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

EPBC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 17, 2009 15:58
Lokalizacja: Kozienice

ubytek płynu HAMULCOWEGO

Post autor: EPBC » sob cze 26, 2010 13:37

Miałem podobny problem przyczyną była przepuszczająca pompa hamulcowa



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości