silniczek regulacji swiatel zacina sie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Filaraki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 27, 2006 11:28
Lokalizacja: Chojnów

silniczek regulacji swiatel zacina sie

Post autor: Filaraki » ndz lut 15, 2009 16:01

Witam, co moze byc przyczyna ze w jednej lampie silniczek nie dziala poprawnie tzn zacina sie, slychac dzwiek ze pracuje ale jest to dziek przerywany, silniczka nie moge rowniez wyciagnac bo jest to lampa xenonowa i niewiem jak to zrobic, co moze byc z tym silniczkiem? gdzie szukac przyczyny?



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » ndz lut 15, 2009 18:05

Jest niemal 100% pewność, że silniczek złapał wilgoci i szaleje. Tam jest taki mechanizm z potencjometrem i jak zawilgnie, to świruje. Kręci raz w jedną raz w druga stronę, albo zakręca się mocno powyżej poprawnego położenia. Można spróbować go wymontować i przesuszyć intensywnie suszarką do włosów. Mnie to nie pomogło, musiałem wymienić.



Filaraki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 27, 2006 11:28
Lokalizacja: Chojnów

Post autor: Filaraki » ndz lut 15, 2009 21:10

Chcialem go wyciagnac ale to jest ori lampa xenon i tam w przeciwienstwie do zwyklej lampy w ktorej silniczek jest na wierzchu silniczek znajduje sie w srodku lampy i zeby go wyciagnac trzeba chyba lampe rozbierac na kawalki. Jak ktos ma juz jakies lepsze rozwiazanie jak go wyciagnac to prosze pisac.



Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » pn lut 16, 2009 09:09

Filaraki pisze:Chcialem go wyciagnac ale to jest ori lampa xenon i tam w przeciwienstwie do zwyklej lampy w ktorej silniczek jest na wierzchu silniczek znajduje sie w srodku lampy i zeby go wyciagnac trzeba chyba lampe rozbierac na kawalki. Jak ktos ma juz jakies lepsze rozwiazanie jak go wyciagnac to prosze pisac.
Nic nie trzeba rozbierać!
Jak masz regulację świateł manual lewo/prawo oraz góra/dół to kręcisz tak długo aby cały odbłyśnik odsunął się max. do szkła reflektora. Odkręcasz 2 śrubki silniczka odpinasz jego główkę z odbłyśnika i wyciągasz. Ja wyciągałem tak z 3-4 razy i można to zrobić :bajer:


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn lut 16, 2009 11:23

Albo podjedź sobie niech Ci sprawdzą przyrządem do ustawiania reflektorów, ustwaią Ci i będziesz miał po kłopocie :bajer:



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pn lut 16, 2009 11:26

Jazz_Blue pisze:Albo podjedź sobie niech Ci sprawdzą przyrządem do ustawiania reflektorów, ustwaią Ci i będziesz miał po kłopocie
nie koniecznie bo w Xenonie ma samopoziomowanie :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn lut 16, 2009 11:37

Chyba, że tak...
Ja pisałem w oparciu o zwykłe światła, wyregulowali mi i mam ustawione w pozycji 0 i jak na razie święcą jak należy...



Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » pn lut 16, 2009 13:41

feniks79 pisze:nie koniecznie bo w Xenonie ma samopoziomowanie
To jest xenon dokładany ale fabryczny więc podejżewam że samopoziomowania niema


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

Filaraki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 27, 2006 11:28
Lokalizacja: Chojnów

Post autor: Filaraki » wt lut 17, 2009 08:55

zgadza sie moj xenon jest ori ale dokladany, dzieki roboform550 za konkret odpowiedz bo w tej chwili jest za ciasno zeby go wyciagnac, jak go wyciagne bede wiedzial co z nim jest... a w miedzy czasie prawdopodobnie walnela mi jedna przetwornica, sprawdzalem zarniki... swieca, adaptery przekladalem...swieca wiec to chyba przetwornica



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości