Rozebranie drzwi kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

drifit89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 16, 2009 15:08
Lokalizacja: chorzów

Rozebranie drzwi kierowcy

Post autor: drifit89 » pn lut 16, 2009 23:38

Witam dzisiaj przy dośc dużym mrozie chcialem uchylić sobie okno dodam iz szyby sterowane są elektrycznie , i szyby zamarzły tak że nie dało ich się uchylić więć prubowałem raz na doł raz do góry i nagle cos jakby szczeliło i teraz silniczek sterujacy otwarciem i zamknieciem szyb ,cały czas się kręci po nacisnieci ale okno ani drgnie tak jakby jakaś linka się zsuneła i spadła.

Więc teraz moja prośba na co mam szczegulnie uważać przy demontażu poszycia i dostania się do samgo środka drzwi ponieważ tam znajduje się cały mechanizm do zamykanie szyb może macie jakieś własne sugestie co sprawiło największy problem czytałem juz nie jeden artykuł ale wolałem napisać osobny i upewnić się 100% żeby nic nie popsuć dodam iż nigdy wzyciu tego nie robiłem oraz jestem totalnym laikiem co do aut :D pozdrawiam i bardzo dziekuję z góry wszystkim za wszelką pomoc
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 23:50 przez drifit89, łącznie zmieniany 1 raz.



rogal165
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: czw sie 21, 2008 01:19
Lokalizacja: Włocławek

Re: Rozebranie drzwi kierowcy

Post autor: rogal165 » wt lut 17, 2009 00:33

drifit89 pisze:Witam dzisiaj przy dośc dużym mrozie chcialem uchylić sobie okno dodam iz szyby sterowane są elektrycznie , i szyby zamarzły tak że nie dało ich się uchylić więć prubowałem raz na doł raz do góry i nagle cos jakby szczeliło i teraz silniczek sterujacy otwarciem i zamknieciem szyb ,cały czas się kręci po nacisnieci ale okno ani drgnie tak jakby jakaś linka się zsuneła i spadła.

Więc teraz moja prośba na co mam szczegulnie uważać przy demontażu poszycia i dostania się do samgo środka drzwi ponieważ tam znajduje się cały mechanizm do zamykanie szyb może macie jakieś własne sugestie co sprawiło największy problem czytałem juz nie jeden artykuł ale wolałem napisać osobny i upewnić się 100% żeby nic nie popsuć dodam iż nigdy wzyciu tego nie robiłem oraz jestem totalnym laikiem co do aut :D pozdrawiam i bardzo dziekuję z góry wszystkim za wszelką pomoc
Jesli silnik pracuje poprawnie tak jak by otwieral i zamykal okno to moim zdaniem pekly plastiki trzymajace szybe bardzo czeste w golfir i nie tylko wiec pozostaje wymiane tego jesli to to , wymiana to troche klopotu nawet ja bym sie za to nie bral a musze tez zrobic na allegor sa aluminiowe http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=535915652 i takie trzeba zalozyc miejmy nadzieje ze to to ci sie zepsulo!



drifit89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 16, 2009 15:08
Lokalizacja: chorzów

Re: Rozebranie drzwi kierowcy

Post autor: drifit89 » wt lut 17, 2009 12:51

rogal165 pisze:
drifit89 pisze:Witam dzisiaj przy dośc dużym mrozie chcialem uchylić sobie okno dodam iz szyby sterowane są elektrycznie , i szyby zamarzły tak że nie dało ich się uchylić więć prubowałem raz na doł raz do góry i nagle cos jakby szczeliło i teraz silniczek sterujacy otwarciem i zamknieciem szyb ,cały czas się kręci po nacisnieci ale okno ani drgnie tak jakby jakaś linka się zsuneła i spadła.

Więc teraz moja prośba na co mam szczegulnie uważać przy demontażu poszycia i dostania się do samgo środka drzwi ponieważ tam znajduje się cały mechanizm do zamykanie szyb może macie jakieś własne sugestie co sprawiło największy problem czytałem juz nie jeden artykuł ale wolałem napisać osobny i upewnić się 100% żeby nic nie popsuć dodam iż nigdy wzyciu tego nie robiłem oraz jestem totalnym laikiem co do aut :D pozdrawiam i bardzo dziekuję z góry wszystkim za wszelką pomoc
Jesli silnik pracuje poprawnie tak jak by otwieral i zamykal okno to moim zdaniem pekly plastiki trzymajace szybe bardzo czeste w golfir i nie tylko wiec pozostaje wymiane tego jesli to to , wymiana to troche klopotu nawet ja bym sie za to nie bral a musze tez zrobic na allegor sa aluminiowe http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=535915652 i takie trzeba zalozyc miejmy nadzieje ze to to ci sie zepsulo!
Ale mi szyby trzymają dobrze onie nie chca drgnąć mi się wydaje że pękła linka która steruje otwieraniem i zamykaniem szyby niewiem :( to mówisz że raczej mam się za to nie brać??

[ Dodano: 17 Lut 2009 12:17 ]
To Zabierać się za rozbieranie tych drzwi kierowcy sam już niewiem jak widziałem foto poradę to nie było to takie aż ciężkie ale jeżeli mam je rozebrac i później nie złożyć ..??



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » wt lut 17, 2009 14:09

Jesli cos strzeliło to moze to byc własnie ten plastik w ktorym szyba jest osadzona lub ten drugi kóry jest w miejscu gdzie sie nawija linka. Tak czy siak rozebrac bedziesz musiał zeby zobaczyc co tka naprawde sie stało

to moze ci pomoc
http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/



rogal165
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: czw sie 21, 2008 01:19
Lokalizacja: Włocławek

Re: Rozebranie drzwi kierowcy

Post autor: rogal165 » wt lut 17, 2009 16:37

drifit89 pisze:
rogal165 pisze:
drifit89 pisze:Witam dzisiaj przy dośc dużym mrozie chcialem uchylić sobie okno dodam iz szyby sterowane są elektrycznie , i szyby zamarzły tak że nie dało ich się uchylić więć prubowałem raz na doł raz do góry i nagle cos jakby szczeliło i teraz silniczek sterujacy otwarciem i zamknieciem szyb ,cały czas się kręci po nacisnieci ale okno ani drgnie tak jakby jakaś linka się zsuneła i spadła.

Więc teraz moja prośba na co mam szczegulnie uważać przy demontażu poszycia i dostania się do samgo środka drzwi ponieważ tam znajduje się cały mechanizm do zamykanie szyb może macie jakieś własne sugestie co sprawiło największy problem czytałem juz nie jeden artykuł ale wolałem napisać osobny i upewnić się 100% żeby nic nie popsuć dodam iż nigdy wzyciu tego nie robiłem oraz jestem totalnym laikiem co do aut :D pozdrawiam i bardzo dziekuję z góry wszystkim za wszelką pomoc
Jesli silnik pracuje poprawnie tak jak by otwieral i zamykal okno to moim zdaniem pekly plastiki trzymajace szybe bardzo czeste w golfir i nie tylko wiec pozostaje wymiane tego jesli to to , wymiana to troche klopotu nawet ja bym sie za to nie bral a musze tez zrobic na allegor sa aluminiowe http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=535915652 i takie trzeba zalozyc miejmy nadzieje ze to to ci sie zepsulo!
Ale mi szyby trzymają dobrze onie nie chca drgnąć mi się wydaje że pękła linka która steruje otwieraniem i zamykaniem szyby niewiem :( to mówisz że raczej mam się za to nie brać??

[ Dodano: 17 Lut 2009 12:17 ]
To Zabierać się za rozbieranie tych drzwi kierowcy sam już niewiem jak widziałem foto poradę to nie było to takie aż ciężkie ale jeżeli mam je rozebrac i później nie złożyć ..??
rozebranie nie jest trudne ani zlozenie ale samo zrobienie tego to moim zdaniem troche roboty wiec jak myslisz ze ci sie chce to probuj!



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt lut 17, 2009 17:29

drifit89, zobacz na ten link, tu masz dokładnie pokazane jak rozebrać jak zamienić i co kupić - ja jak robiłem już to pare razy to wyrabiam się w 30 minut na gotowo (bez ściągania wszystkiego) ale pierwszy raz to troche schodzi

http://stores.shop.ebay.co.uk/VW-Teessi ... uide.html_

schemat jest prawych drzwi ale przy lewych tak samo sie robi

tutaj masz aukcje - coś takiego musisz zakupić
http://www.allegro.pl/item558502326_pod ... od_ss.html jest różnica na lewą i prawą strone

w serwisie zestaw naprawczy kosztuje coś 170zł (z linkami) więc w aukcji jest dobra cena za same uchwyty

powodzenia w pracach
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 17:34 przez Kulon, łącznie zmieniany 2 razy.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » wt lut 17, 2009 17:48

Pewnie przymarzła Ci szyba i wyciagneły sie do dołu dwa uchwyty na których jest mocowana.Po rozmarznięciu wpadnie Ci w drzwi , lepiej do tego nie dopuścic . Przyklej ją taśmą do ramy a potem zdejmij tapicerkę . Zobaczysz tam 2 otwory rewizyjne ok. 10 cm średnicy. Zdejmij zaslepki i podnos lub opszczaj mechanizm przyciskiem, pokaza się dwie prowadnice na których jest osadzona szyba . Teraz wystarczy opuścic szybę umocować ja w prowadnicach założyc tapicerkę i fajrant



tomibull
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 27, 2008 10:48
Lokalizacja: Płock

Post autor: tomibull » wt lut 17, 2009 18:47

Miałem podobny problem. Szyba spadła na dół więc wymieniłem zaczepy,ale przy zakładaniu linek wysunęły mi się one z tego ślimaka który jest obracany przez silniczek.A stało się tak gdyż użyłem za dużej siły by włożyć nowe linki w prowadnice.
Mogło tak być że u Ciebie pod wpływem dużych naporów linki wystrzeliły z ślimaka.Zabezpiecz szybę bo jak odmarznie to spadnie a to może kosztować więcej niż cały mechanizm od szyb.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 482 gości