napięcie na akumulatorze a na alternatorze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
agnesmarcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt maja 18, 2007 21:55
Lokalizacja: Głogów

napięcie na akumulatorze a na alternatorze

Post autor: agnesmarcin » pn lut 16, 2009 20:55

Witam. Mam taki problem gdyż podczas jazdy nagle auto przerywa i zapala sie kontrolka od grzania się świec i mryga światełko w kabinie i spowrotem jedzie i tak często przerywa. Sprawdzałem napięcie na akumulatorze i pokazuje 14,4 a jak podłączyłem kompa pod auto to na kompie pokazuje napięcie 13,0. Co może być przyczyną przerywania auta i czemu jest taka różnica. Silnik to 1.9 tdi 97r



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » pn lut 16, 2009 21:00

Napięcie ładowania powinno być nieco ponad 14V
sugerowałbym sprawdzić stan szczotek oraz komutatora.
dokładnie oczyścić wszelkie połaczenia elektryczne alternatora, akumulatora oraz regulatora napięcia (jezeli jest osobno) - nie zapomnieć o stykach, końcówkach i zaciskach masowych.
sprawdzić napięcia paska klinowego - może się ślizga.
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 21:02 przez duszekm, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cinekban87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: czw lut 05, 2009 19:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cinekban87 » pn lut 16, 2009 21:08

popieram kolege tez bym takz robil


Passat B3 1.8 Rp 90 Rip
Polo II 1.4 92 Rip
Golf III 1.6 94 Sprzedany :[
Scirocco II 1.8 88 Rip
Scirocco II 1.8 90

Awatar użytkownika
agnesmarcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt maja 18, 2007 21:55
Lokalizacja: Głogów

Post autor: agnesmarcin » pn lut 16, 2009 21:10

Ale skąd taka różnica że na kompie pokazuje 13,00 a na akumulatorze 14,4. i Auto przerywa tak jakby nagle nie poszedł prąd na świece a lampy nie gasną
Ostatnio zmieniony pn lut 16, 2009 21:10 przez agnesmarcin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » pn lut 16, 2009 21:21

a czy swiatła zapalaja Ci sie razem z zapłonem czy bez też sie pala??
Bo może walnieta masz stacyjke nieraz trzeba poszukac gdzie indziej a co do róznicy to pewnie dlatego własnie ze masz gdzies cos z kablami poplatane na aku jest dobrze czyli jest z nim wszystko ok a komp to sprawdza po kablach i dlatego Ci jakos tak dziwnie pokazuje
Sprawdz stacyjke no i wszystkie kable jak wyzej



Awatar użytkownika
agnesmarcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt maja 18, 2007 21:55
Lokalizacja: Głogów

Post autor: agnesmarcin » pn lut 16, 2009 21:24

Ok dzięki kolego posprawdzam kable. Oddałbym do elektryka ale kasa :bigok: Nie śmierdzę złamanym centem. Pzdr



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » pn lut 16, 2009 21:25

jak wszyscy polacy kryzys gospodarczy :)) hmmm....



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn lut 16, 2009 23:24

Sprawdź też gruby przewód od alternatora, poprzez śrubę na rozruszniku (tam właśnie łączy się z kolejnym, jeszcze grubszym do akumul. i czasem to połączenie szwankuje) i wejścia kabli w klemy bo same klemy mogą być dokręcone a przejścia napięcia nie będzie.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » wt lut 17, 2009 13:25

agnesmarcin pisze:Co może być przyczyną przerywania auta
Któreś ze złącz w instalacji nie wyłączając stacyjki, przekaźników, skrzynki bezp. i samych bezpieczników.
agnesmarcin pisze:czemu jest taka różnica.
Jak na aku masz 14,4 V a z obciążeniem nie spada poniżej 13,9 no może ew. 13.8 V to jest super i pasek, regulator i połączenie alternator - aku należy uznać za sprawne. Te 13 V co cię niepokoi to zapewne wartość wyświetlana w blokach Vaga. Nie potrafię odpowiedzieć, które napięcie jest mierzone przez sterownik czy po stacyjce (15), czy bezpośrednie (30) włączane przekaźnikiem, że nie wspomnę że może sterownik mieć kiepską masą i wtedy to które napięcie mierzy jest bez znaczenia i tu może być mały problem.
Zacznij więc od lektury schematu i pomiarów napięcia pomiędzy (+) aku a nadwoziem, następnie pomiędzy (+) aku a masą sterownika i jak będzie to samo to zmierz pomiędzy stykami zasilającymi sterownik (15) i (30) a (-) aku i ew nadwoziem. Te (15) i (30) to oczywiście nie są numery pinów ze sterownika,a symbole napięć (+). Numery pinów odnajdziesz wg schematy. Wszystko to oczywiście możesz porównywać na bieżąco ze wskazaniami Vaga.
Zawsze jeszcze możesz dołożyć napięcie bezpośrednio z aku do właściwych pinów zasilających sterownik z zobaczyć jakie zmiany na Vagu
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 13:30 przez Jarowo, łącznie zmieniany 1 raz.


JaroW

Awatar użytkownika
agnesmarcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt maja 18, 2007 21:55
Lokalizacja: Głogów

Post autor: agnesmarcin » wt lut 17, 2009 19:18

koło akumulatora są podpięte do karoseri 3 kable masowe. Jeden - od akumulatora i dwa nie wiem od czego. Odkręciłem je i wyczyściłem szczotą i spowrotem przykręciłem wymieniając nakrętkę bo była już zardzewiała i do akumulatora do + dochodzi kabel od alternatora i od klemy odchodzi kabel dalej. Też odkręciłem je i przeczyściłem. Wyniki. Napięcie na aku tak jak było 14,4 a na vag com pokazuje 13,7 przy włączonych światłach i ogrzewaniu tylnej szyby. Czyli skoczyło o 0,7v i autko nie przerywa. Więc jest ok.



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » wt lut 17, 2009 19:20

i gicior :)) :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości