COŚ PUKA W TRAKCIE JAZDY W MK 3 1.8 GL (55kW) AAM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

a.lebek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

COŚ PUKA W TRAKCIE JAZDY W MK 3 1.8 GL (55kW) AAM

Post autor: a.lebek » pt gru 16, 2005 21:50

Witam
Mam problrm z moim golfikiem, w trakcie jazdy słysze pukanie dochodzące z przedniej części auta, bulem juz w serwisie powiedzieli ze lozyska z pprzodu do wymiany i sworzeń przy prawym wachaczu. Łożyska wymieniłem sworzeń także i nadal slychać pukanie (jest to taki gluchy dzwiek jesli ktos wsiada pierwszy raz ze mna do auta to nawet nie bardzo to slyszy, ale ja jadac mam radio na pol gwizdka rozkrecone i to slysze). najbardziej jak jade tak z predkoscia miedzy 40 a 90 km/h, aha i czym szybciej jade to szybciej stuka. Koles jak wymienil lozyska i sworzen i nic to nie pomoglo to sprawdzal i powiedzial ze to w skrzyni slychac, ale ja jak jadę z gory i puszcze go na luz to jak auto przyspiesza to pukanie sie nasila (wydaje mi sie ze jesli skrzynia jest nie obciążona - jest na luzie- to gdyby to byla wina skrzyni to na luzie pukanie powinno zanikac, pomimo przyspieszania auta z góry 'a luzie') czy jest to możliwe wobec tego zeby to byla wina skrzyni biegów??

Prosze pomożcie bo juz sam nie wiem co mam o tym myslec i jak temu zaradzic??

AHA i przy okazji jeszcze jedno pytanie ale to juz tylko z czystej ciekawosci
Czy silnik w golfie III 1.8 GL 55kW różni sie czyms kolwiek jesli chodzi o konstrukcję miedzy silnikiem w golfie III 1.8 66kW czy tylko skrzynie mają inne przełożenia??
Czy jest mozliwosc wsadzenia skrzyni od golfa III 1.8 66 kW do golfa III 1.8 który teraz ma 55kW???

Pozdrawiam wszystkich serdecznie (jesli jest możliwost to prosze o wiadomosc na email a.lebek@wp.pl, a jesli nie to na forum)
ARTUR



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt gru 16, 2005 21:58

Najprostsze co mi przychodzi do głowy to rozsypany lewy przegub, wewnętrzny lub zewnętrzny.
A sprawdź jeszcze, jeżeli na półośkach masz masy przeciwwibracyjne (takie masywne pierścienie niby nie-wiadomo-do-czego) czy któryś nie jest luźny lub oberwany.

Jeżeli skrzynia stuka na uciągu i luzem, to musiałoby się w niej coś ewidentnie zmielić

A skrzynia od 90KM do AAM owszem, da się włożyć, ale z tego co wiem to ma dłuższe przełożenia i będzie strasznie mulił. Sprawdź kody skrzyń, w serwisówkach i na forum też są tabele z przełożeniami dla poszczególnych skrzynek.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

a.lebek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: a.lebek » pt gru 16, 2005 22:16

Dziekuje
Przeguby mi sprawdzał przy wymianie łożysk mowil ze wygladają na dobre, ale powinno je byc slychac jak kola skrece na maksa i dam mocno gazu (przyspieszam) sprawdzalem to ale nic nie bylo slychac bardziej podczas skrecania wiec chyba raczej przeguby to nie sa ale jeszcze sprawdze te masy przeciwwibracyjne, jakbys mogl napisac jak to zrobic to bede wdzieczny.
Jak jade to skrzynia mi chodzi elegancko biegi super wchodza wiec wydaje mi sie ze skrzynia chyba tu nic nie ma do rzeczy.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt gru 16, 2005 22:46

Możesz mieć uszkodzony przegób wewnętrzny tem przy flanszach od skrzyni .Niestety trzeba by było go rozebrać aby to sprawdzić bo innej metody niema.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 16, 2005 22:59

a.lebek, jeszcze jedna banalniejsza koncepcja - oponkę masz wadliwą i stuka, bo jest uszkodzona, a z mniej banalnych rzeczy to przeguby (tak jak koledzy pisali)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt gru 16, 2005 23:02

a.lebek pisze:Dziekuje
Przeguby mi sprawdzał przy wymianie łożysk mowil ze wygladają na dobre, ale powinno je byc slychac jak kola skrece na maksa i dam mocno gazu (przyspieszam) sprawdzalem to ale nic nie bylo slychac bardziej podczas skrecania wiec chyba raczej przeguby to nie sa ale jeszcze sprawdze te masy przeciwwibracyjne, jakbys mogl napisac jak to zrobic to bede wdzieczny.
Jak jade to skrzynia mi chodzi elegancko biegi super wchodza wiec wydaje mi sie ze skrzynia chyba tu nic nie ma do rzeczy.
Czyli skrzynia raczej odpada, chyba że coś się sypneło w mechaniźmie różnicowym lub łożyskowaniu flansz, do których przykręca się wewnętrzny przegub z półośką.

Ten sprawdzian ze skręcaniem bardziej dotyczy przegubów zewnętrznych.

Opona? też może być. Cóż, uroki badania auta przez internet! :)


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 491 gości